Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam od roku dysk Western Digital Caviar Black 640GB SATA II 7200rpm 32MB (WD6401AALS)

 

czytając jego testy i recenzje był to bardzo szybki dysk jednak, gdy kopiuje pliki np z partycji na partycję to w win 7 pokazuje mi prędkość 41mb/s wydaję mi się, że jest to za mało jak na ten dysk wczoraj się dojrzałem, że nie mam żadnej zworki w dysku czy to tego przyczyna ? jeżeli tak to w, które miejsce trzeba ją wsadzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jeszcze, że nie doczytałeś do czego są obecnie używane zworki - wiedziałbyś że jej nie potrzebujesz.

 

Zworki były na klasycznych dyskach(ATA/PATA) w celu ustalania ich kolejności na taśmie.

W dyskach SATA zworki są głównie w celu ograniczenia ich prędkości ze standardu SATA2 (300MB/s) do SATA1 (150MB/s - starszy standard).

 

Skoro już założyłeś temat, to wklej screeny z 4 zakładek HD Tune - na 2 z nich trzeba najpierw wykonać testy. Na ostatniej nie używaj opcji "Quick Test".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 41 mb/s to i tak niezły wynik jeśli kopiujesz z partycji na partycje na jednym dysku

 

inna sprawa gdybyś kopiował z partycji jednego dysku na partycje drugiego dysku wtedy powinieneś mieć nawet do 100 mb/s oczywiście w zależności od dysków

 

jak dla mnie temat bez sensu i do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...