Skocz do zawartości
Marcin_gps

Zle skompresowany film

Rekomendowane odpowiedzi

Sciagnalem sobie Ghost in the Shell, ktory jest w bardzo dobrej jakosci przez wieksza czesc filmu.

Jednak jest kilka scen, w ktorych na calym ekranie pojawiaja sie roznokolorowe pixele i obraz jest bardzo nieczytelny.

 

Moje pytanie brzmi, czy istnieje jakis sposob na naprawienie tych sektorow filmu??

I ewentualnie jakim programem to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zle skompresowany film, tylko zle sciagniety.. wiem ze zawsze latwiej zwalic wine na kogos :lol:

 

Nie zanalazlem realesa z nukiem wiec raczej zle ci sie sciagnal film, albo sciagnales od jakiegos idioty co udostepnia badziewia... Z tego co wiem sam nic z tym nie zrobisz. Chyba ze powicinasz bledne klatki.. ale to jest bezsensu.

 

Jesli znasz namiary na kogos z tym samym filmem wydanym przed ta sama grupe to pobawcie sie ZIDRAV'em. W wiekszosci przypadkow pomaga.

 

A na przyszlosc polecam ssac w packach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie miał namiary na kogoś z tym samym filmem to po co naprawiać tego zepsutego

Grrrrr. Chyba lepiej sciagnac pare kB niz caly film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolorowe piksele to wina kompresji, gdyby to byla wina sciagania to by sie inaczej zachowywalo. taki blad powstaje gdy kodek nie ma wystarczajacych zasobow kompa, albo proc nie wytrzymuje ale dysk nie nadaza. takie kwadraty wysterpuja tez przeciez w jpg przy duzej kompresji, dlatego moze to byc tez wina dynamicznego kompresowania ktore zmienia sie w zaleznosci od tego co jest w filmie. np. duzo jednolitego koloru wieksza kompresja klatki. kodek nie nadaza i przy nastepnych klatkach daje duza kompresje chociaz nie powinien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze moze to byc wina kopresji jak i zle sciagnietego pliku. Zdarzalo mi sie ze trafil do mnie taki plik i Zidrav sobie z tym poradzil.

damndog masz w 100% racje, ale zwalone realasy nie pozostaja bez komentarza, jak juz wyzej wspomnialem zaden rip Ghost in the Shell nie dostal nuke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolorowe piksele to wina kompresji, gdyby to byla wina sciagania to by sie inaczej zachowywalo. taki blad powstaje gdy kodek nie ma wystarczajacych zasobow kompa, albo proc nie wytrzymuje ale dysk nie nadaza. takie kwadraty wysterpuja tez przeciez w jpg przy duzej kompresji, dlatego moze to byc tez wina dynamicznego kompresowania ktore zmienia sie w zaleznosci od tego co jest w filmie. np. duzo jednolitego koloru wieksza kompresja klatki. kodek nie nadaza i przy nastepnych klatkach daje duza kompresje chociaz nie powinien :)

Tak jest faktycznie, jeśli film jest kodowany jednoprzebiegowo ze stałym bitrate'm. Teraz żadko już koduje się filmy w ten sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zgoła inny problem, ponieważ mam film Final Destination 2 i na początku w pewnych momentach playery wywalają mi błędy, jeśli się je ominie normalnie to nie ma problemu, jednak jest to troche wkurzające, zwłaszcza że film ciekawy, a to sie zdarza w decydujących momentach.

 

Mam Virtual Dub'a, ale nie wiem co mam uruchomic żeby mi przeskanowało i usuneło złe klatki... więc jeśli ktoś mówłgby powiedziec lub polecić jakiś inne programik, może którys z tych co wyżej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...