Skocz do zawartości
MasterDiego

Płyta Główna-padła? Asrock K8nf3-vsta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Otóż mam problem z komputerem cioci. Powodem jest wg mnie płyta główna-była wymieniana już raz,ale znowu są te same objawy co pół roku temu-komp trafił do serwisu, stwierdzili,że płyta więc kupiłem nową i chodziło,aż do teraz.

Zestaw:

Zasilacz..................ColorSit 350W (czytałem temat o zasil. ,ale to chyba nie ten problem)

Płyta......................AsRock K8NF3-VSTA

Procesor.................Sempron 1,66 Ghz(socket 754)

Grafa.....................NVidia GeForce FX5500 (512Mb)

RAM......................DDR1 AENEON 512 Mb 3200 dimm

Objawy:

Po podłączeniu zasilania komputer sam się uruchamia-wiatraczek na procku chodzi, wiatraczek na karcie graficznej też-dioda się świeci cały czas(jest tylko jedna)-komp nie wydaje żadnych dźwięków.Oczywiście monitor nie startuje.

Poczynione działania:

Wg mnie skoro zasilacz się uruchamia to jest sprawny, chociaż podłączyłem mój stary i wszystko jest tak samo jak powyżej-PC startuje bez naciśnięcia power i nie idzie już dalej.Karta graficzna była sprawdzana na moim kompie-działa.Monitor podłączony do laptopa działa. RAM też był sprawdzany u mnie-działa. BIOS był resetowany. PC został włączony na samej płycie, zasilaczu,procku(+wiatraczek) i RAM-żadnych dźwięków i historia ta sama. Chciałbym zapytać czy na pewno powodem usterki jest płyta główna-była już raz wymieniana pół roku temu i były te same objawy. Jest na nią gwarancja więc dostanę nową,ale co może być przyczyną,że tak szybko się "zużyła"?Może to zbyt słaby zasilacz-350W to trochę mało i przy składaniu komputera zamierzam kupić 400W + cooler na tył obudowy.Poza tym komputer nie był katowany grami, służył głównie do siedzenia na necie. W pomieszczeniu gdzie stał komp jest dość chłodno więc może skrapla tam się wilgoć i to powoduje palenie płyty?

 

Ogólnie mam prośbę o poszukanie wspólnie przyczyny, bo gdy przyjdzie nowa płyta to poskładam kompa,a nie chce żeby znowu coś się działo za parę miesięcy. No i oczywiście czy te objawy wskazują na ewidentnie spalona płytę?Płyta nie ma żadnych widocznych objawów nadpalenia,ale poprzednia tez nie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz..................ColorSit 350W (czytałem temat o zasil. ,ale to chyba nie ten problem)

Nawet jeżeli to nie on powoduje problem, to wymienić i tak byłoby fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zasilacz się "napalił" na twoja płytę główna to niestety PA PA..

ColorSIT "czytać kolowowy SHIT " :

Wyrzucić przez okno -> spalic/ zakopac/ dac psu / oblać benzyną i podpalić.

Kupic: Delta/ Fortron/ chieftec 350W wystarczy z zapasem.

Ja ubiłem 2 asrocki :P i oby 2 robiły to samo. Same się załaczały... ( i to nie przez zasilacz je ubiłem ale to tajemnica jak )

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurtat miałem kilka przypadków gdzie wszystko ocalało ale mobo dostało.To jest PIK pradowy wręcz niewyczuwalny .

 

Zmien zasilacz na markowy przy wymianie płyty.. bo problem się powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zasilacz MODECOM premium 400W.Dostałem z gwarancji nową płytę. Złożyłem wszystko i znowu historia jak na początku-obawiam się spalonej płyty. Nie mam pojęcia o co może chodzić-nowy zasilacz działa,ale sama płyta gdy tylko dostaje zasilanie to się uruchamia ,a komp dalej nie startuje. Można coś z tym zrobić?RAMY, GRAFA, MONITOR-wszystko dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zasilacza zbyt dobrego nie kupiłeś - Modecom MC-350 byłby zdecydowanie lepszym wyborem. Poza tym czy przy uruchamianiu płyta wydaje z siebie jakieś piknięcia?

 

Najlepszym sposobem na sprawdzenie będzie IMHO pożyczenie od kogoś RAM'u grafy i CPU i sprawdzenie a spokojnie, co się spieprzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...