Skocz do zawartości
Imperator Kret

Hatchback ~30k, 2006+

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś niedużego auta w cenie około 30 tysięcy, max 35k. Rocznik od 2006, w uzasadnionych przypadkach jakiś zadbany 2005 też mogę zaakceptować.

 

Jeżdżę głównie sam, ewentualnie z jednym pasażerem, więc nie potrzebuje żadnej kolumbryny ani tym bardziej kombi do wożenia lodówek i innego AGD.

 

Przebiegi roczne na poziomie 20 tysięcy, więc jest to już poziom kiedy diesel zaczyna się opłacać, silnik może być zarówno benzyna jak i diesel. LPG nigdy w życiu!

 

Jeszcze jedna sprawa - nie chce golfa ani nic, co ma powyżej 10s do setki

 

Z tego co się rozglądałem:

 

1. Seat Ibiza 1,9 TDI 100 KM + wirus na wstępie lub wersja FR 130 KM, ale ciężko dostać

2. Opel Astra H 1,9 CDTI 120 KM + wirus lub 150 KM, ale ciężko dostać w tej cenie

3. Ford Fiesta ST 2,0 150 KM

4. Alfa Romeo 1,9 JTD 120(150)KM lub benzyna 2,0 150 KM, ale trochę się obawiam Alfy

 

Jakieś inne propozycje?

 

Fiesta ma najlepsze osiągi, ale spalanie rzędu 9-10 litrów 98'tki. Najlepszym kompromisem wydaje się Alfa 150 KM z możliwością zawirusowania na ~180KM, tylko jak z awaryjnością?

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, każda sroka swój ogon chwali, dlatego polece coś, czym sam jeżdże. Może Ci sie nie podobać, kwestia gustu.

Kia Rio II. Najlepiej w 1.6 16v DOHC 112KM. Sam jeżdże wersją 1.4 i powiem, że odpycha sie to zacnie jak na taki samochód. Spalanie tez bez tragedii, 8-8.5/100 miasto z klimą przy oszczędnej jeździe (nie znaczy powolnej oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od trochę ponad pół roku Fiestę ST. samochód daje niesamowitą frajdę z jazdy, wywołuje szeroki uśmiech nawet u właścicieli dużych i mocnych samochodów. zbiera się bardzo fajnie, nieduże gabaryty jakby zwiększają wrażenia z jazdy. spalanie (wyłącznie na podstawie komputera, nigdy nie ciągnęło mnie by inaczej sprawdzić) w trasie ok 7,5-8l/100km (Pb98), w mieście ok 10, przy jeździe z bezpieczną prędkością. wizualnie super (biała jest :wub: ), bez przesadzonych "kitów", nie jest niska przesadnie więc nie ma problemu z wjechaniem na krawężnik, na śniegu teraz też ją ciężko "zawiesić". w środku fajnie również, siedzenia świetnie trzymają. co do komfortu z jazdy to jest "akceptowalne". w lecie na 17calowych kołach i oponach 205/40 czuć nierówności, nie ma co się oszukiwać, twardsze zawieszenie, niski profil. przyznaję, że nie nadaje się za mocno w dłuższe trasy. przy wyprawie powyżej 300 km plecy trochę obrywają, ale to może też dlatego, że nie lubię robić w trasie przystanków;) do codziennej jazdy jest bardzo fajna. rekompensatą za mniejszą wygodę jest przyjemność z jazdy (wyprzedzania zwłaszcza :rolleyes: ). co do hałasu to też do najcichszych nie należy, ale mam zmieniony filtr i wydech w stosunku do oryginału (o tych zmianach wiem na pewno), więc może na serii jest lepiej. z drugiej jednak strony dźwięk jest fajny. jako rekomendację powiem na koniec, że nie planuję fiesty sprzedawać, a zostawić sobie jako taką zabaweczkę do dłubania i dopieszczania, a do przemieszczania się w trasy, ew. na potrzeby przyszłej rodziny kupić coś drugiego. w razie pytań, wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kia odpada, nie odpowiada mi wygląd a osiągami też nie zachwyca z tego co widzę.

 

Nad Focusem pomyślę, może 2,0 TDCi nie uda się dostać w tej cenie, ale 1,8+chip też może dawać radę.

 

Fiesta mnie kusi i to bardzo, tylko koszty paliwa 2 razy wyższe niż w dieslu... rozum mówi Ibiza/Astra/Focus a serce Alfa/Fiesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suzuki swift sport, alfa 147, audi a3, grande punto (na bravo jeszcze Cie nie stac ;) ), civic, kia ceed, mazda 3 i 6, opel singum, seat leon.. nic innego nie przychodzi mi do glowy ;) wszystko kupuje sie w wersji ponad 120 konia.. co w porownaniu do malych gabarytow i np silnikow diesela daje niskie spalanie i dosc duzo frajdy z jazdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suzuki swift sport, alfa 147, audi a3, grande punto (na bravo jeszcze Cie nie stac ;) ), civic, kia ceed, mazda 3 i 6, opel singum, seat leon.. nic innego nie przychodzi mi do glowy ;) wszystko kupuje sie w wersji ponad 120 konia.. co w porownaniu do malych gabarytow i np silnikow diesela daje niskie spalanie i dosc duzo frajdy z jazdy :)

chyba nie zauważyłeś, że kolega chce coś powyżej 2006 roku, znajdź te samochody co wymieniłeś (a3, mazda3, leon) za 30 tyś ze 120 konnym dieslem od 2006 w górę w dobrym stanie hehe, signum nie jest takie znów małe ;)

 

@Puma a taki francuz Ci leży ?

http://allegro.pl/item909529538_megane_gt_...dny_poznan.html, jak stylistyka podejdzie to imho warto, ceny dosyć ciekawe no i silniczek fajny 2.0 jest na łańcuszku, turbinka poprawiona i moc ciekawa już, po wirusie 170-180 km... tylko trza by szukać bezwypadkowego... o co w Polsce cieżko.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodze z zalozenia ze lepiej wziac autko rok starsze... ale w lepszym stanie i tansze.. i do tego wiekszy wybor :) Ceed do tego jeszcze na gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6, A3, Leon lub Ceed(2,0 diesel) - nie ta półka cenowa.

 

Signum, Grande Punto i Civic odpadają - to nie to czego szukam.

 

Mazda 3 - jedynie sedan mi sie podoba, ale są dość rzadkie i zwykle sprowadzane z USA w automacie.

 

Swifta nie brałem jakoś pod uwagę, ale chyba niesłusznie. 115 koni na tonę, znośne spalanie... jedyny problem - według DEKRA psuje się to bardziej niż Alfa 147 :wink:

 

W Megane odstrasza mnie trochę środkowa konsola, ale gdybym znalazł wersje minimum 130 KM w dobrym stanie to jest to jakaś opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłem dlatego że nie podoba mi się żaden nowy Fiat. Jedyny akceptowalny to Stilo 3D przy czym jeśli wierzyć DEKRA to jego awaryjność jest taka jak Alfy, która wygląda lepiej :)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skreśliłem dlatego że nie podoba mi się żaden nowy Fiat. Jedyny akceptowalny to Stilo 3D przy czym jeśli wierzyć DEKRA to jego awaryjność jest taka jak Alfy, która wygląda lepiej :)

Imo ta dekra to jeden wielki LOL :lol: Toyota Aygo ilość bez usterek 93%, a znajomy jeździ (żeby nie było auto ma niecały rok) co chwilę na serwis. Raz mu zniknęły hamulce podczas jazdy :D Żona jeździ Swiftem i nic, auto ma cztery lata i do roboty są hamulce (nowe klocki) i jakiś element zawieszenia, ale o tym dowiem się jadąc na przegląd, więc imo nie ma co uogólniać. Oczywiście wszystkie w miarę nowe auta będą wiały masówką i na super jakość nie ma co liczyć, ale co począć :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na studiach miałem podobny dylemat (hatch, 3d), tylko, że musiał być nowy i do 50.000PLN. Wybór padł na ibizę sport 1.4 100km. I z ręką na sercu mogę ci odradzić jakiegokolwiek seata. Jakość wykonania po przejechaniu ok 5.000km po naszych drogach dała o sobie znać- wnętrze stukało i pukało, twardy zawias co chwilę dobijał. Sprzedałem taczkę po 1,5 roku z dużą ulgą. Co można kupić w tych pieniądzach, to nie doradzę ale z pewnością nie ibizę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za taką kwotę (35k) spróbowałbym wyhaczyć jakiegoś Ceeda lub ewentualnie Hyundaia i30 (praktycznie to samo w innym opakowaniu).

Obydwa są bardzo przyzwoite, a z racji marki (i stereotypów) szybko tracą na wartości, można kupić coś młodego...

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfy GT w tej cenie raczej nie wezmę, bo nie wierzę w "okazje" jeśli chodzi o samochody. Nikt od tak nie sprzeda samochodu 5-10 tysięcy taniej niż zwykle. To nie jest 50 zł które odpuszczasz żeby sprzedać szybciej procesor czy RAM.

 

i30/Cee'd nie, bo za wersje z silnikiem 2,0 trzeba dać ponad 40k

 

Do Alfy 147 coraz bardziej się przekonuję, w sumie to ma być auto na 3 lata, więc może przez 60k km mnie nie zrujnuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford Foka się nie znajdzie w tej cenie? Ostatnio miałem przyjemność tym jeździć (2gen po ostatnim facelifcie)i strasznie to auto polubiłem. Miło w nim jak w domciu i nie ma nawet jednej rzeczy do której bym się przyczepił (no dobra, może mógłby być trochę ładniejszy). Wygodne, nie powinno być awaryjne i fajnie sie prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne, ze foki w takiej cenie nie znajdzie - stwierdzilem tylko fakt :) .

 

Szukałeś może Corsy D 1.7CDTI/GSI/OPC? Odpowiednio 125, 150 i 190 kunia. Pierwsze miejsce w klasie wg dekry :lol: .

 

Może Polo GTI 1.8T?

 

Jakbyś obnizył wymagania co do rocznika, to corolla TS albo moooooże civic type-r 7gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...