Skocz do zawartości
siemirak

Pc Czasem Nie Startuje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Złożyłem ostatnio nowego kompa i wszystko ok, tylko zdarza się, że czasem się nie włączy. Wygląda to tak, że wiatraki wszystkie działają (CPU, GPU, dwa w obudowie), ale słychać, że cyklicznie zwiększają się obroty i zmniejszają. Normalnie taki cykl ma miejsce raz i się pojawia bios na ekranie, dalej startuje wszystko dobrze; a czasem takie cykle są w nieskończoność, brak sygnału na monitor, nic nie startuje:/ Odłączałem już dysk, napęd i RAMy i tak samo. Wgrałem nowego biosa, i tak samo. Takie akcje z niewłączeniem się zdarzają się zupełnie przypadkowo. Może to być rano, albo nawet po 3,4 godzinnej pracy, jak zrobię restart. Poza tym wszystko gra, komp znosi duże obciążenia. Dane:

Asus M4A77TD-PRO

Athlon II X4 620

Powercolor Radeon 4850 1GB

OCZ ModXStream Pro 500W

2x Kingston 2GB 1333

Obudowa Antec 2000

Proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak odblokujesz 4 rdzenie przecież podałeś że to X4, chyba miałeś na myśli L3?

Nowy objaw to może być po prostu związany z faktem że L3 jest uszkodzone i go nie odblokujesz ale nie ma nic wspólnego z załączaniem. Rozbierz kompa i złóż, może to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pccentre.pl/article/show/ASUS_M4A77...id=17312;page=4

Zgodnie z tymi poradami włączyłem Unleashing mode i wybrałem 4 Cores. Wtedy wyskakuje właśnie błąd Enabling Unleashing mode failed... Co jeszcze, to na płycie głównej nie mam czego wpiąć do złącza PWR_FAN i CHA_FAN, oba 3-pinowe. Po prosu nic nie pasuje do nich. Są jeszcze 3 wtyki do usb: 78, 91 i 1112, każde podobno ceciach!ą inne napięcia, jak podłączę z obudowy kabelek, to na każdym to samo, więc pewnie nie to jest problemem. A i jak wczoraj odłączałem i podłączałem podzespoły, to po wejściu do windowsa podał komunikat, że wykryto nowy sprzęt i wskaźnik wydajności grafiki mi z 7.2 na 6.1 skoczył? :/ W innym pomieszczeniu, gdzie jest trochę lepsza instalacja elektryczna próbowałem i też kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...