Skocz do zawartości
RVir

P5b-plus + Ati 5870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat, ponieważ moja stara karta graficzna wysiadła zamierzam kupić nową - Ati Sapphire 5870 i tu powstaje problem. Czy powinienem wymienić również płytę główna - Asus P5B-Plus czy nie powinno być problemów na tej płycie? O zasilaczu nie mówię, bo to na 100% będzie do wymiany.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesor jaki posiadasz ? Ten radek bedzie dzialac na PCI-E 1.0, ale roznicy nie stwierdzisz, glownie chodzi o procesor, bo to on moze najbardziej ograniczac 5870.

Procesor niestety Intel T4300. Więc co by musiało być wymienione? Jeżeli cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor niestety Intel T4300. Więc co by musiało być wymienione? Jeżeli cokolwiek.

Chyba E4300, bo T4300 byl do lapkow ;)

 

Musialbys wymienic procesor i zasilacz napewno. Podaj najlepiej caly konfig swojego kompa, lacznie z monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się E4300 - mój błąd :)

 

Płyta główna: Asus P5B-Plus

Procesor: Intel Core2Duo E4300 1,8 GHz

RAM: DDR2 Kingston 3x1GB 800MHz CL5

Zasilacz: NA

Dysk twardy: Seagate ST3320620NS 320GB

Monitor: LCD Benq model unknown :)

Naped: DVD-RW LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień zasilacz i kartę i sprawdź czy gry się tną. Powiedz w co chcesz grać może proc nie będzie aż tak przeszkadzał i do czasu zmiany doczekasz bez kupowania proca. E4300 będzie ograniczał radka ale jak go podkręcisz to zdążysz dozbierać do mobo i proca. Ale to moja skromna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz karty to jakieś 500-700 zł. Nie chciałbym wydawać dużo na procesor, bo za parę miesięcy wymieniłbym płytę, procesor i ram na trochę nowsze technologie :)

Zaproponuje zamiast 5870, to 5850 ; mialem przyjemnosc sie pobawic i swietna grafa w mojej opinii. Troche tansza zawsze bedzie i mozna ORT: wziąć jakis sensowny procek, typu E8400. Troche go podkrecisz i bedzie taki akurat do tego radeona. Do tego jakis zasilacz, markowe 450 starczy spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis sensowny procek, typu E8400. Troche go podkrecisz i bedzie taki akurat do tego radeona. Do tego jakis zasilacz, markowe 450 starczy spokojnie ;)

No E8400 trochę kosztuje, a jak mówiłem wkrótce i tak by poszedł do wymiany na jakiś icore. Czy E7400 lub E7600 też by zdał egzamin?

 

Poza tym nie chciałbym zakładać już nowego tematu i tylko 2 słowa na temat innego komputera, wiem że taki mały offtopic. Mam do złożenia sprzęt tak do 3500 zł, który musi być szybki, ale przede wszystkim stabilny i niezawodny - to są priorytety. Czy ten proponowany do 3400:

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...y_2010?page=0,7

po wymianie karty na jaką słabszą i włożeniu dysku 1TB lub 1,5TB

 

lub ten do 3100:

http://www.purepc.pl/inne/zestawy_komputer...y_2010?page=0,6

po zmianie karty, dysku i procka na Intel i3, np. 540

 

Któryś z nich spełniłby moje oczekiwania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze skonfigurowane to oba. Podaj do czego Ci komp to się coś konkretniej doradzi. Jeśli grafa nie robi różnicy to w zestawie na AMD możesz całkiem z niej zrezygnować i korzystać z integry. Zyskujesz przeszło 1000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace biurowe i kosztorysowe (tu potrzebna duża niezawodność sprzętu), czasem jakiś film, przechowywanie zdjęć (dlatego dysk 1 lub 1,5 TB) i dużo przeglądania internetu :)

 

A odnośnie tematu to co myślicie o E7400/7600? Aha, no i jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie E7400 to tak jak napisałem wcześniej, najpierw kupił bym kartę i ewentualnie podkręcił obecny proc (możliwa konieczność kupna chłodzenia, ale ono przyda się do nowego zestawu jeśli dobrze wybierzesz) a dopiero wtedy jak uznasz że mocy za mało to szukanie nowego proca. Jest spora szansa że podkręcony proc Ci narazie wystarczy.

 

Odnośnie sprzętu biurowego to ten zestaw bez karty spokojnie się sprawdzi. Możesz jeszcze szukać coś na H55 i i3 i korzystać z jego wbudowanej karty. Podejrzewam że do kosztorysowania wystarczył by jakikolwiek proc dwurdzeniowy. Zaoszczędzoną kasę można przeznaczyć jakiś mały SSD pod system. Jeśli już wiesz dokładnie jaką aplikację będziesz wykorzystywał to sprawdź na stronie jej producenta z jakich optymalizacji korzysta (czy wykorzystuje wielordzeniowość, czy woli Intela lub AMD, może są dostępne specjalne kompilacje pod konkretny CPU). Wtedy doradzimy konkretnie co się lepiej sprawdzi. A co do bezawaryjności, dobre chłodzenie (cisza!!!) i zasilacz, nie podkręcać i robić częste backupy:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prace biurowe i kosztorysowe (tu potrzebna duża niezawodność sprzętu), czasem jakiś film, przechowywanie zdjęć (dlatego dysk 1 lub 1,5 TB) i dużo przeglądania internetu :)

Jeśli mają być prace typowo biurowe to do takich zastosowań spokojnie wystarczy integra/grafa za 30zł, nie jest potrzebna karta za 1000zł.

 

Skoro to wszystko ma być niezawodne i bezpieczne, to warto pomyśleć nad jakimś UPSem (jeżeli nie masz).

 

----

 

Co do e7600 to imho jego cena jest nieadekwatna do tego co oferuje. Jakieś 200zł taniej można kupić e6500, które podkręcisz i jako przejściowy procesor będzie ok. Ostatecznie lecąc po bandzie - e5200+OC 3,7GHz i zmieścisz się w 200zł.

 

Zasilacz - może być OCZ z zestawów.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy kosztorysowe które będą używane to Rodos i Norma, raczej jakichś określonych wymagań lub ukierunkowań nie posiadają. Dysk SSD to jakieś dodatkowe 500 zl także nie wiem czy w tym budżecie się wyrobie. A co do ups musi on mieć jakąś minimalną moc żeby współgrał z zasilaczem czy moc ups to tylko kwestia pojemności?

 

 

Po raz kolejny odnośnie tematu - płyta główna może zostać, tak? Procek najlepiej do wymiany - najlepsza opcja to E8400, ale czy nie szkoda go na procesor tymczasowy? Aha, no i rozumiem że zasilacz 500 wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do upsa musisz mieć albo odpowiedni zasilacz, albo odpowiedniego upsa. UPS bez sinusoidy na wyjściu usmażą ci aktywne PFC w zasilaczu.

 

Tanie zasilacze UPS podają napięcie o kształcie zbliżonym do trapezu, a zadaniem Aktywnego PFC jest m. in. "dbanie" o to aby prąd miał kształt sinusoidy.

Tego typu UPS-y nie mogą pracować z zasilaczami z APFC, bo grozi to uszkodzeniem UPS-a i/lub zasilacza (układ APFC będzie "starał" się wygładzić ten trapez do sinusa i tym samym będzie stanowił praktycznie zwarcie, nawet jeśli to zadziała to czas pracy na UPS-ie będzie wynosił najwyżej kilkanaście sekund, jego bateria momentalnie się rozładuje).

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny odnośnie tematu - płyta główna może zostać, tak? Procek najlepiej do wymiany - najlepsza opcja to E8400, ale czy nie szkoda go na procesor tymczasowy? Aha, no i rozumiem że zasilacz 500 wystarczy.

Popatrz na mój config w sygnaturce i sam oceń. Sprzęt chodzi jak burza. Wymien tylko zasiłke i będzie gitara. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to za kilka miesiecy chcesz wymieniać na jakiegoś iX core, a teraz będziesz wydawał na przejściowe podzespoły? Nie rozumiem takiego podejścia. Albo kupujesz od razu nowe, albo do momentu uzbierania kasy/innych okoliczności siedzisz na tym co masz. Po co dwa razy wydawać kasę? Poza tym ten E4300 nie jest taki zły, sam go miałem i elegancko chodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...