Skocz do zawartości
matipwa

Słaba Wydajność Pendrive Patriot Xporter Xt Boost 8gb

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem pendrive Patriot Xporter XT Boost 8GB. Kupiłem go z mylą o bardzo dobrych osiągach w odczyciejak i zapisie danych. po przetestowaniu pendrive programem Crystal (coś tam ;) nazwy dokładnej nie pamiętam) ale pamiętam wyniki odczytu 18 MB i zapisu 6 MB test robiłem na Win 7 i Win Vista. Co polecicie zrobić z takim fantem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na XP - najlepiej na innym kompie.

 

Edit:

Puściłem test na swoim 4GB (oznaczenie 200X) test i zapis na poziomie 9MB/s to maks. Odczyt 27MB/s z kawałkiem. Niestety niewiele zrobisz, bo oglądałem pudełko oraz stronę Patriota (wraz z pobraniem specyfikacji urządzenia). Nigdzie nie znalazłem ani słowa o gwarantowanej prędkości zapisu. Ogólnie ani słowa o prędkości zapisu. Jest tylko odczyt do 30MB/s i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8GB X180 , odczyt przy dużych plikach waha się w okolicach 30MB , zapis podchodzi pod 20MB. Ale jak się kopiuje mniejsze plik to jest już znacznie gorzej. W domu mam 2 kompy , na jednym siedzi win 7 na drugim mam xp i kubuntu 9.10 , na wszystkich prędkości zbliżone , ale to właśnie win 7 ma te 1-2MB więcej. A do testowania można użyć programu ATTO , bo podaje względnie wiarygodne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takiego patriota (xt 200) z tym że wersje 16gb. W ATTO maksymalna prędkość zapisu to ok 11mb, odczyt 30mb. Robiłem z nim przeróżne rzeczy, w którymś temacie ktoś polecał sformatować go programem panasonica, co też robiłem. Wszystko to było bez znaczenia. Prędkości były zawsze prawie identyczne, sprawdzałem na kilku komputerach (2 laptopy i jeden stacjonarny) na viscie i na win7. Niektórzy mają na tym modelu koło 15mb w zapisie.

 

Może po prostu trafił ci się taki felerny pen.

Edytowane przez szquar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...