Skocz do zawartości
CezaryD

Notebook 14"/15", Lekki, Długi Czas Pracy Na Baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam w najbliższym czasie kupić notebooka - moje założenia to:

- 14 albo 15 cali (lepiej 14),

- lekki (maksimum 2,5 kg, najlepiej do 2 kg),

- długi czas pracy na baterii (realnie minimum 4-5 godzin przy przeciętnym obciążeniu - czyli wchodzą w grę modele przy których producent deklaruje do 8-12 godzin),

- wbudowana nagrywarka DVD,

- dysk przynajmniej 320 GB,

- wbudowana karta WiFi,

- fajnie jakby miał gniazdo rozszerzeń (ExpressCard lub PCMCIA) i wbudowany Bluetooth - ale nie jest to warunek konieczny.

 

Preferuję matowe matryce, ale chyba będę musiał przekonać się do matrycy glare, z uwagi na to, że nie znalazłem dotąd nic spełniającego moje powyższe założenia, co miałoby matrycę matową.

 

Komputer będzie używany prawie wyłącznie do przeglądania stron www i czytania poczty. Obecnie używam stacjonarnego AMD Athlon XP 2500+ i w zasadzie nawet jemu, przy moich zastosowaniach, mocy nie brakuje.

 

Byłem prawie zdecydowany na któryś z notebooków serii Acer Timeline, ale po wizycie w sklepie o solidnym obejrzeniu i obmacaniu jednego z egzemplarzy tej serii zniechęciłem się. Ma w mojej ocenie dziwne, płytkie klawisze (lubię tradycyjne, "stukające" klawiatury) i sprawia wrażenie niezbyt solidnie wykonanego.

 

Po długim googlowaniu i przeczesywaniu Allegro wpadł mi w oko Asus UL80AG. Gdyby miał matową matrycę i czarną obudowę to byłby dla mnie idealny. Co sądzicie o tym modelu?

 

Jaki inny model moglibyście mi polecić?

Edytowane przez CezaryD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki.

 

Czy macie jakąś koncepcję na odpowiedni model dla mnie, jeśli zrezygnowałbym z aż tak długiego czasu pracy na baterii na rzecz tego, żeby matryca koniecznie była matowa?

 

Zacząłem analizować temat pod względem tego, że i tak lepiej pracować z podłączonym zasilaczem, bo bateria ma określoną ilość cyklów ładowań-rozładowań i po około roku codziennego ładowania i rozładowywania bateria byłaby do wymiany... Przy takim założeniu - że mając dostęp do prądu lepiej korzystać z zasilacza - wystarczyłoby mi, że przy trybie oszczędzania energii wytrzyma 3 do 4 godzin przeglądania stron www.

 

I jeszcze jedna kwestia, o której wcześniej nie napisałem - dobrze by było, gdybym zmieścił się w kwocie 2500 zł (ale im bliżej 2000 zł tym lepiej :) ).

 

Wpadł mi w oko Dell Vostro 1014/1015 - co o nim sądzicie?

Edytowane przez CezaryD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod wątek,

 

szukam praktycznie identycznego laptopa jak CezaryD i ten Asus też byłby rewelacyjny gdyby nie 2 rzeczy:

 

Brak wbudowanego bluetooth i procesor.

Obecnie posiadam HP nx7400 z T5500 i 2GB ramu i chcę go zmienić na coś mniejszego, lżejszego i wydajniejszego.

 

Generalnie ten asus spełnia wszystko, ma nawet HDMI na którym mi bardzo zależy... ale.

 

Czy jest jakiś odpowiednik tego asusa z bluetoothem i lepszym prockiem? nie musi trzymac 12h :D wystarcza mi jakies 3h.

Pozdrawiam i dzięki.

 

Interesują mnie tylko lapki 13-14' - chodzi o wagę w okolicach 2kg, gdyż ten HP - 2,6kg jest już dość ciężki (+zasilacz,+myszka+dysk+torba... wiadomo). Uzytowanie studenckie- czasem mini gra na wykładzie a tak to programowanie i mobilność przede wszystkim.

 

 

Male poszukiwania:

Ciężki Acer 4930

http://allegro.pl/item919832667_giga_moc_1...00_hd_win7.html

 

Drogi i ciężki Sony cw1s1e

http://allegro.pl/item910743411_sony_vaio_...e_r_nowosc.html

 

W miare lekki, w miare tani Samsung x22

http://allegro.pl/item912139249_samsung_x2..._ati_2_2kg.html

 

 

 

 

Mimo wszystko Asus gdyby nie bluetooth to jest best...

 

taka adnotacja;

gdyby nie kolor to ten byłby super:

http://allegro.pl/item923902980_sony_vaio_...e_p_nowosc.html

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do Asusa "dżingla" BT i po problemie (mi dołożyli gratis przy zakupie), jest praktycznie niewidoczny. Procek SU7300 daje radę, poczytaj testy na Notebookchecku.

Ja jestem mega zadowolony z baterii :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może taki Probook : http://www.allegro.pl/item913235888_ram_ne...0_13_3_gda.html ?

Jest idealnie czarny i kanciasty jak na mój gust ;) Grunt to Win7 sobie do niego sprawić (albo kupić wersję z 7 po prostu)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP to jest w sumie to samo co Asus bo ma jedno USB mniej, które akurat by zajął adapter BT :)

 

Niemniej ma innego proca, no i pytanie

 

su7300 vs T6570

NVIDIA® GeForce® G 210M vs Intel GMA X4500

 

widac w sumie ze Asus wygrywa, moze nie na codzien, ale przy TurboMode procki sa porownywalne, grafika bez komentarza; )

 

znalazlem jeszcze cos takiego

 

Asus UL30VT-QX002 SU7300/4096/500

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=52078

 

Asus U30JC-QX012 i5-520/4096/500 czarny

http://x-kom.pl/index.php?show_prod=52893

 

i wydaje sie ze 13" maja bluetooth i 3x usb :o i ogolnie wyposarzone sa dosc niezle ;)

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Probook ok, ale jego czas pracy na baterii - producent deklaruje 4h - sory ale moje Lenovo Y550 dawało radę 4h na wifi. A Asus - pociagnął z łatwościa 10h pracy na wifi....Dla mnie miażdząca przewaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam właściciela ASUS-a UL80VT, czy ktoś mógłby go zważyć?

bardzo byłbym wdzięczny.

 

Asus podaje 1,5kg, ale coś mi się nie wydaje, gdyż 13' brat też tyle waży a wg. Niemców 13' waży 1,7kg wiec 14' spodziewałbym się 2kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

 

Jestem na kupnie notebooka, jestem studentką i moje fundusze są mocno ograniczone, do 1800 zł.

 

Najbardziej zależy mi na tym, żeby laptop ważył do około 2 kg, bateria trzymała dłużej niż standardowe 3 godziny i matryca nie była większa niż 15", najlepiej coś w przedziale 13-14". Najlepiej matowa, ale wątpię, czy to będzie możliwe.

 

No i rzecz jasna żeby podstawowe parametry były przyzwoite, ale tu już nie mam wysokich wymagań.

 

Liczę na Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...