Skocz do zawartości
glok

Netbook Do 1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

ja jako uzupelnienie stacjonarki mam laptopa mobilnego - dell d410 kupionego za nieco ponad 700zl

 

jego wlasciwosci:

12cali przy czym jest 4:3 ( w pionie jest 768px)

bateria uzywana trzyma 2h, nowa powiekszona wg opinie dwoch uzytkownikow trzyma ~5h (nie wiem po co wiecej...)

plastik, zawiasy dobrej jakosci (poczciwy dell)

cena

(pentium M 2,0 , 1GB ramu, 60GB)

 

tak jako pisalem, wiecej niz 12cali NIE JEST mobilne, a do word'a, ff i foobara sprawdza sie idealnie i moge polecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak po krótce na szybko o 1005P. Lapek ma klawiaturę taką samą jak 1005HA, nie taką jak 1005PE (w necie są same recenzje 1005PE) - tak żebyście się nie zdziwili :) Co do głośności - nie słychać go w ogóle :) A więcej powiem jak mi się system skończy konfigurować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zamieniłem się na wersje czarną w ostateczności :P

mam nadzieje, że XP po lekkim odchudzeniu będzie śmigał przyzwoicie. Jak jest naprawdę cichy to dla mnie już wielki plusik bo o to także mi chodzi :D

 

Lanc opowiedz coś jeszcze jak skończysz

 

 

btw. u mnie wszystko będzie najprawdopodobniej w środę-czwartek. ze względu na brak nagrywarki slim zewnętrznej, muszę niestety uzbroić się w cierpliwość.

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zamiar wrzucać XP, to szukaj oferty bez systemu operacyjnego lub z Linuxem (o ile takie są) - nie ma sensu płacić za W7, którego i tak wywalisz.

 

XP na 1GB będzie spokojnie chodził bez odchudzania. A usługi, których się nie używa, zawsze powinno się wyłączać - nawet na Quadzie z 4GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie szukając oferty bez systemowej niczego nie znalazłem. tylko z siódemką. xpka zawsze odchudzałem wiec to już u mnie standard :)

 

a jeszcze miałem dopytać się co do sterowników. na stronie asusa do wersji 1005P niczego nie znalazłem. why?

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już dawno nie widziałem netbooka bez systemu. Ja w moim Samsungu N120 wywaliłem XP i wgrałem 7. I nie narzekam. Xp wcale nie chodził szybciej. Trzeba troszeczkę system usprawnić, przyśpieszyć. Z moich testów wynika, że na 7 działa na bateriach godzinę dłużej. Xp to przeszłość.

Netbook jak widać jest dedykowany pod 7. A więc czeka cię kombinowanie ze sterownikami.

Edytowane przez rambusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Lapek śmiga bez problemu na w7. Przy odpalonym foobarze, firefoxie, tlenie oraz nod32 w tle nic nie przycina, dziala bardzo podobnie do netbooków z atomem na Win XP.

 

Wentylator od czasu do czasu przyśpieszy (np podczas ładowania strony z dużą ilością grafiki), ale to jest tylko chwilowe i wraca do swojej niskiej prędkości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dorzucają do niego sterowniki do xp?

i czy można wyczyścić mu środek bez utraty gwarancji?

 

bo na stronie asusa nic nie widzę.

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko płytka recovery z win7 starter :)

 

Wyczyścić środek? Jeśli Ci chodzi o klapki z tyłu, to jest dostęp tylko do pamięci. Do hdd pewnie trzeba będzie cały komputer otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec gdzie mógłbym dostać do niego sterowniki? oczywiście pod winXP 32bit. czy może są one kompatybilne z innym modelem?

 

Wyczyścić środek? Jeśli Ci chodzi o klapki z tyłu, to jest dostęp tylko do pamięci. Do hdd pewnie trzeba będzie cały komputer otwierać.

Chodziło mi raczej o napompowany kurz przez wentylator do środka.

 

 

edit

już mam :D

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ten wentylator w ogóle się zapcha i trzeba będzie czyścić to trochę czasu minie :) To przecież się prawie w ogóle nie grzeje, dzisiaj po 4h pracy był letni, w żadnym miejscu nie dało się wyczuć wyczuwalnego ciepła. Zresztą zobaczysz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem go dzisiaj tylko godzinę (w windzie pokazało 100%, ale pierwsze ładowania według instrukcji powinne trwać 8h przez parę cykli), potem chodził nieprzerwanie od godziny 16 do 22 (chwilę filmu, muzyka w tle cały czas, instalacja/konfiguracja programów i całego systemu + właczone wifi + internet) i o tej 22 bateria miała jeszcze 10%. Ale IMO po osiągnięciu pełnej sprawności powinien bez problemu te 8-9h pociągnąć buszując tylko w sieci :)

 

A 11h z naklejki pewnie też pociągnie. Tylko kto by chciał pracować przy jasności minimalnej (przy minimum, a 10% jest masakryczna różnica), z CPU na 800Mhz i wifi wyłączonym? ;) Word only?

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do wifi to instalować tylko sterownik od LAN-u i będzie śmigać bo nie wiem co jeszcze ściągać prócz tego do sieci.

 

 

 

A jeżeli już ściągać Wireless to który?

 

Wireless Lan Driver

Wireless Lan Driver for Win XP (Wlan: NE762H)

Wireless Lan Driver

Wireless Lan Driver for Win XP (Wlan: NE785H_GE112H)

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem oba na żywo. asus zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. właśnie instaluje xpka :)

 

 

edit

a który program na xp odpowiada za pokazywanie w systemie stanu baterii?

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu - muszę siostrze zakupić jakiegoś netbooka, padło na to:

 

http://allegro.pl/item923616606_netbook_sa...cja_poznan.html

 

Cena tutaj jednak dość niska w porównaniu do sklepów -> N110 w ESC.pl kosztuje 1250zł. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=23187

 

Plus taki, że z Poznania jestem i mogę się do owego Pana przejechać. Czy może ktoś odwiedzie mnie od Samsunga i poleci coś innego w cenie ~ 1000zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze chyba nie ma juz sensu wracac do mojego tematu napisze w skrocie o potrzebach dziewczyny jako ze jednak wybor padnie na netbooka.

 

- typowy netbook do pracy w openofficie i internetu, praktycznie nic poza tym wiec cos z serii budzetowcow, preferowany win XP acz niekoniecznie, dobry gwarant i wytrzymalosc komponentow na trudy podrozy (patrz nizej)

- istotna rzecza jest aby znosil trud codziennego wozenia na uczelnie w plecaku i tutaj istotna kwestia, ROWEREM. Dziewczyna ostro katuje wiec jezdzac tam i spowrotem nie bedzie jazdy w stylu, "40km/h, kraweznik to musze zwolnic" wiec bedzie ostro dostawal w plecaku.

- Mile widziany naped optyczny ale niekoniecznie.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry gruby pokrowiec (neopren, ale gruby) wrzuci do plecaka i po sprawie. Najlepiej jeszcze jakieś ustrojstwo zamontować (jak nie ma), co by np. do tylnej ścianki był przyczepiony. Ewentualnie dwa pokrowce na 10" i np. 12" i jeszcze większa ochrona.

 

A co do netbooka napisz jeszcze do ilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gorna granica 1200-1300zl, ale tylko w przypadku kiedy hardware/shell wytrzyma wiecej w warunkach rowerowych.

Sprzetowo rownie dobrze do offica/internetu mozna pracowac na pentium M albo nizej, do szczescia nia potrzeba jej windowsa ktora bootuje sie w 25sec czy openoffice ktory otworzy sie 5sec szybciej wiec jesli chodzi o bebechy to byle 1GB ramu i procek jej wystarczy.

 

Ewentualnie jesli jestesmy przy temacie, jakie pokrowiec do ustrojstwa pod w/w warunki?

Oczywiscie plecak bedzie podporzadkowany pokrowcowi/wodoszczelnosci (tutaj warunek dla plecaka albo pokrowca - kazde warunki nie sa obce) obydwu aby wszystko ladnie sie ukladalo i nie bylo zgrzytow z ukladaniem sie na plecach.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie bo jestesmy w trakcie juz finalizacji kupna netbooka.

 

Z tego co wiem lepsze beda te asusy serii EEE PC:

- Z rozdzialka 1366*768

- Matryca 11'6 + tak?

- podobno atom w singlu to cienki bolek, wiec ktore sa mocniejsze?

 

Taki asus spokojnie wchodzi do plecaka zapakowany uprzednio w neopren?

 

Tylko teraz ktorego modelu szukac dokladnie. Budzet 1200-1300zl +/- 100zl (pytanie czy jest sens tyle). Wiadomo studentka wiec generalnie wol roboczy bez fajerow.

 

Czego sie wystrzegac w tych netbookach?

 

PS. Wiadomosc od dziewczyny :lol:

 

"23:37:22

wiadomo studentka, lepiej bylo napisac blondynka

23:37:38

bo wtedy by doradzili cos odpowiedniego"

 

Tak wiec trzymajmy sie wersji ze blondynka, a nie studentka :D

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"23:37:22

wiadomo studentka, lepiej bylo napisac blondynka

23:37:38

bo wtedy by doradzili cos odpowiedniego"

 

Tak wiec trzymajmy sie wersji ze blondynka, a nie studentka :D

 

Na pewno blondynka? Bo nie można się tak podszywać pod blondynki jak się jest brunetką, czy ruda ;)

 

Czego się ustrzegać? Ja bym bardziej poszedł z nią do sklepu typu mm, saturn i organoleptycznie po dotykał, po oglądał modele. Bebechy mają wszystkie podobne, więc weźcie 11" w granicy cenowej pooglądajcie, popatrzcie na jakość materiałów, na spasowanie, czy będzie wygodny w użytkowaniu. Jak to blondynka/studentka to musi się też jej podobać, bo to kobieta w końcu jest. Ja nie lubię jak mi coś trzeszczy skrzypi, a komp to nie zakup na miesiąc, dwa, więc to ważne. Chociaż alternatywy dla eee nie widzę za bardzo, przynajmniej nie w tych kategoriach cenowych. Jeszcze 11" nie są tak popularne jak 10", więc i wybór, i konkurencja mniejsza

 

Pozdrawiam i Ciebie i Studentkę-blondynkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus 1201ha

 

Jedyny problem z tym asusem jest szklana matryca, podobno nie ma matowych w ogole?!

 

Ewentualnie panowie juz konkretnie jakies propozycje ... ja sie gubie w tym wszystkim. Powyzszego asusa w kazdym kolorze mozemy miec za 1200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...