Skocz do zawartości
glok

Netbook Do 1100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż szukam czegoś głównie do przeglądania Internetu, słuchania muzyki, pisania w wordzie, lekkie prace w innych programach typu corel 9. oglądania filmów jednak z głównym naciskiem na internet oraz muzykę.

Interesuje mnie także dobre wifi oraz długi czas pracy na baterii. Mój budżet to dość niewiele bo 1100 zł w porywach do 1200 zł.

btw. mile widziana cisza :)

 

Przeglądając ofertę sklepu esc.pl natknąłem się na coś takiego

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=25941

 

 

 

a wiec w tej cenie dla moich potrzeb co może być jednak najlepszym wyborem?

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy, Corel na 10 calach? Masochista?

 

Zastanów się najpierw, po co w ogóle Ci coś przenośnego.

Potem zastanów się, czy 10 cali to trochę nie za mało na to, co napisałeś.

Następnie idź do sklepu (a najlepiej do kogoś znajomego) i pobaw się parę minut takim wynalazkiem. Wejdź sobie na forum i przeczytaj jedną stronę tematów. Następnie odpal Corela i spróbuj coś narysować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt z corelem to przesada. coś przenośnego potrzebne mi jest głównie do przeglądania internetu, słuchania muzyki, oglądania yt no i nieraz czegoś napisania.

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś jedynym użytkownikiem kompa, z którego piszesz, to możesz brać netbooka.

Rzuć okiem na tematy o wyborze netbooka w tym dziale i będziesz mógł wyskoczyć z większą ilością linków. Ten Asus jest jak najbardziej ok, ale nie dam sobie ręku uciąć, że najbardziej wydajny w tej cenie. Uczepić bym się mógł systemu. Starter to niby lżejsza wersja W7, ale i tak chyba przesada jak do takiego sprzętu.

 

Jeśli natomiast dzielisz kompa z rodzeństwem lub rodzicami i chcesz mieć coś osobistego, to celował bym raczej w laptopa. Tutaj z nówki to chyba tylko Acer, to nie jest specjalnie dobrym pomysłem. Z używek możesz już wybierać.

 

(po chwili)

Chociaż nie jest tak źle:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/590684

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/682551

W tym określony przypadku, jako fan Asusa, wziąłbym HP z powodu lepszego procka i mniej problematycznej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie brałem już pod uwagę K50C. a pomysł z netbookiem przyszedł wraz z dłuższą pracą na baterii. bo w przypadku K50C to zapewne około 2h.

no i u netbooka brak mi napędu.

 

czy procesor w tym asusie to naprawdę aż taka padaka?

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobne zasoby finansowe. rowazalem uzywki, ale mi przeszlo. kupilem emachines e520 za 1150zl. jest to laptop bardzo oszczednosciowy. jakosc plastiku raczej mierna, ale abs. imho jest podobny do starych compaq. pad dziala dobrze. matryca mi zalezalo zeby miala 16:10, a nie 16:9. uwazam, ze ten pierwszy rozmiar jest lepszy do neta. matryca ma 15,4" i swieci poprawnie. do spva samsunga jej troche brakuje, ale imho jest szybsza. nic nie smuzy. procek to intel t 1600 dwujajeczny celeron. odszukanie wiekszej ilosci danych na temat tego cuda jest raczej niemozliwe. nie jest testowany bo sprzedawany tylko w zestawach. daje jednak spokojnie rade. ma speed 1,66ghz. opera jaki ie chodza dobrze. word tez ladnie smiga. divx chodza oki. blurey lepiej sobie darowac. lap ma wbudowany naped multi dvd-e i 1gb ramu, hdd 160gb.a akku styka na 2,5h pracy. ma wifi ktore sprawuje sie rewelacyjnie, 2 porty usb, lan i audio. glosniczki audio w tym lapie raczej sa mizernej jakosci. lap jest cichutenki. wentyl raczej sie nie kreci. sprzet sie nie grrzeje i ma gwarancje. po 2 - 3 latach mozna go wyrzucic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie właśnie martwi, iż do tego typu prac może być to o wiele za mało i komfort z pracy na nim będzie dość nieciekawy.

emachines e520 darowałbym jednak sobie ze względu na lepszą jakość wykonania na rzecz asusa

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno powyzej twojego progu cenowego, ale moze warte zainteresowania sa nowe netbooki na procesorze N450. Osiagi sa podobne do obecnych netbookow, ale czas pracy na baterii 6 ogniwowej (5600mAh) wynowsi od ~8.5 do ~10.5 przy przegladaniu inetu przez wifi. Kilka recenzji tych nowych netbookow zanjdziesz tutaj http://www.laptopmag.com/ , zainteresuj sie ASUS Eee PC 1005PE-P - ponad 10.5 godzin pracy na baterii, reklamowany ze moze pracowac nawet do 14 godzin na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zdecyduje się na notebooka ze względu na zapotrzebowanie na napęd jak i większy ekran.

do 1300 zł nie ma jednak zbyt dużego wyboru. poza słaby wykonanymi acerami w którego ubezpieczać bym się nie chciał.

 

 

zauważyłem także lapa o który w środku ma o wiele lepsze podzespoły od celerona i beznadziejnego SIS-a jednakże nie wiem jak z jakością samego wykonania

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/504752

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ma takiego Acera Extensa i uzywa go do inetu/filmow/skype od prawie dwuch lat. Nie nosi go za wiele, sluzy raczej jako desktop. Wykonanie obudowy jest dobre, plastik za ekranem latwo sie rysuje, klawiatura jest niezla i wygodnie sie na niej pisze, trackpad tez jest dobry. Ekran iest OK poza katami widzenia w pionie. W pelni naladowana bateria pokazuje czas pracy ~2h, ale realnie jest to moze ~1.5h, jak na laptop jest to calkowite nieporozumienie. W najblizszym czasie mam zamiar wymienic dysk twardy na cos szybszego, bo orginalny Hitachi 120GB jest powolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie do czego Ci ten naped optyczny jest potrzebny. Ja obecnie mam netbooka i desktop, oba bez napedu i mi go nie brakuje. Do sytuacji awaryjnych (reinstalacja systemu) mam zewnetrzny naped optyczny na USB, ale uzywam go bardzo zadko. Sytem mozna tez zainstalowac z flash drive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt. chyba jednak zdecyduje się na tego netbooka typu 1005P. stacjonarkę mam dość porządną a chodzi mi o coś naprawdę mobilnego zarazem nowoczesnego i z dużą możliwością baterii. do internetu oraz słuchania muzyki głównie nieraz napisania czegoś w wordzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jest biały, także mi się podoba :P

a powiedzcie mi jeszcze jak u niego z chłodzeniem? Czy siedzi w nim jakiś wentylator czy daje radę pasywnie? i jaki wygląda jego pobór mocy podczas pracy z sieci?

Edytowane przez glok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://stodolatest.pl/produkt/notebooki_as...05p/testy/0/0/1

 

W jednym z testów piszą, że lapek jest bardzo zimny i cichy. Maksymalna temp od spodu, w jakimś miejscu nie przekracza chyba 31*, tak więc IMO bdb. Więcej napiszę jutro, o ile będzie w sklepie :)

 

EDIT:

http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-E...ok.24722.0.html

System Noise

 

The Eee PC 1005PE works almost silently in normal mode. The new model could impress us with that. The netbook gets a lot more audible under load during 3D operation.

 

We assessed rates between 30.1 dB(A) and 33.2 dB(A) in normal use. You barely ever hear the netbook. The built-in 250 GByte hard disk emits a maximum of 31.2 dB(A) at access. In return, the Asus Eee PC 1005PE is quite audible under load. We could assess a maximum volume of 39.2 dB(A) under 3D and CPU load. The soundscape isn't annoying in normal use and the maximum volume only evolves in exceptions for a short time.

Temperature

 

The temperatures that we assessed left a good impression. The measurements were made at a room temperature of 23.0°C. The temperatures on the upper side always stay within a green field, even in normal use, with a maximum of 29.9 degrees Celsius. However, the warmest area is on the wrist-rest's level. The assessed temperatures on the bottom also stay within a limit. We could establish a maximum of 32.7 degrees Celsius

I pobór mocy :mrgreen:

The power consumption of 4.6 - 6.6 watts in idle mode and 10.1 - 12.1 watts under full load is lower than that of the predecessor (Asus Eee PC 1005HA-M) in every consideration. The difference is always 2 to 3 watts. 0.1 watt is needed in a deactivated state and 0.2 in standby. Those are good rates for a netbook. The new Intel Pine Trail range with an Intel Atom N450 CPU receives a further plus point in terms of power consumption.

Jak dla mnie to kosmos :) Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdaj relację czy bardzo zamula Win7SE na tym atomie :)

 

Na Z520 to jest tragedia, na N270 też bardzo słabo.

Tragedia?

 

Jak dla mnie to to chodzi wszystko w miarę płynnie... To na filmie to N270 + 1GB ramu + 120GB HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Korzystałem zarówno z MSI Nettopa z win7hp jak i Asusa 1201HA win7se. Długo włączający się system, długie czasy oczekiwania na uruchomienie aplikacji, a na 1201HA nawet przesuwanie okien nie było płynne... Powiedzmy, że jak już wszystko się załaduje, to później można się przyzwyczaić, ale pierwsze 10minut naprawdę może sfrustrować.

 

Filmik mnie nie przekona, bo jak mówię- wiem jak to wygląda w rzeczywistości :)

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...