Skocz do zawartości
Lanc

Riva Tuner

Rekomendowane odpowiedzi

FAQ znajduje się tutaj.

 

Na samym początku mówię, że na dniach dojdą tam jeszcze 2 punkty do tego poradniko-FAQ, a mianowicie:

 

 

Dołączona grafika

DirectDraw and Direct3D Settings

To do.

--------------------------------------------------------------------------

Launcher - uruchamianie określonych opcji rivy prosto z ikonki w trayu :)

To do.

 

W tym topicu liczę na konstruktywną krytykę, uwagi i wymianę opinii ;)

 

EDIT:

Literówka poprawiona ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Operacja ta est wbrew pozorom możliwa.
Chyba jest a nie "est" ;) Pierwszy spoiler pod linkami jak odlbokować potoki. FAQ bardzo przyjemny, aż skorzystałem :P

 

Witaj wśród żywych ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak długo je pisałeś... :wink: come back? :D. FAQ bardzo przyjemnie się czyta i się przyda(komuś tam...) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobre FAQ - jak ktoś zapomni jak zmienić skalę taktowań albo wyłączyć testy (a mi się to zdarza ;) ) to ma wszystko podane na tacy.

 

Ocena szkolna: 5- (Giertych mnie nie obchodzi) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Wszystko zrobione tak jak trzeba. Nie skorzystam ale myśle że Ci co dopadną karcioszki gotowe do ocowania napewno im to się przyda. Dużo roboty może należy Ci się buziak? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Wszystko zrobione tak jak trzeba. Nie skorzystam ale myśle że Ci co dopadną karcioszki gotowe do ocowania napewno im to się przyda. Dużo roboty może należy Ci się buziak? :lol2:

Pedal ? :huh:

 

A bym zapomnial.. FaQ dokladnie i starannie napisane widze. Z pewnoscia wiele osob z niego skorzysta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ jest bardzo czytelny no i ofkoz przydatny ;) - gratulacje !!! Skorzystałem z opcji OSD (takty i temp).

 

Ale czy RivaTuner pokazuje FPS'y na wykresie monitorującym, w oparciu o pomiar własnego licznika czy opiera sie o wskazania Fraps'a?

Mam taki zgryz: zawsze uruchamiam RivaTuner + Fraps ale czasem monitoring nie działa (tzn. historia na wykresie pokazuje 0 FPS)

Miał ktoś traki problem i jak go rozwiązać aby zawsze mieć podgląd histori pomiaru FPS na wykresie graficznym?

 

Z góry thx za zainteresowanie i pomoc.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ jest bardzo czytelny no i ofkoz przydatny ;) - gratulacje !!! Skorzystałem z opcji OSD (takty i temp).

 

Ale czy RivaTuner pokazuje FPS'y na wykresie monitorującym, w oparciu o pomiar własnego licznika czy opiera sie o wskazania Fraps'a?

Mam taki zgryz: zawsze uruchamiam RivaTuner + Fraps ale czasem monitoring nie działa (tzn. historia na wykresie pokazuje 0 FPS)

Miał ktoś traki problem i jak go rozwiązać aby zawsze mieć podgląd histori pomiaru FPS na wykresie graficznym?

 

Z góry thx za zainteresowanie i pomoc.

No więc tak. Z FPS jest pewien problem...

Jeśli używamy pokazywania FPS z wykresem to wykres czasami widzi 0 fps... Za to jeśli w OSD włączymy show own statistics in OSD to wtedy pokazuje zawsze FPS'y, ale niestety nie ma tego na wykresie ;)

 

Zaraz się doda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Z FPS jest pewien problem...

Jeśli używamy pokazywania FPS z wykresem to wykres czasami widzi 0 fps... Za to jeśli w OSD włączymy show own statistics in OSD to wtedy pokazuje zawsze FPS'y, ale niestety nie ma tego na wykresie ;)

Zaraz się doda ;)

Czyli problem narazie nie do usunięcia :( Na Asusie 6800LE@12/6 działało bez zarzutu...

 

Na koniec gdy już wszystko ustawimy przydałoby się zrobić back-up ustawień i tu rodzi się pytanie:

Jak zrobić kopię WSZYSTKICH ustawień, bo zapisywanie cfg z zakładki "Power User" chyba nie zapisuje konfiguracji pluginów, ich ustawienia na wykresie, zakresu skal i reszty wyglądu "Hardware monitoring"

Czy do nowej wersji RT można przekopiować jakiś plik z cfg który zachowa nam dziergane w pocie czoła ustawienia??

 

WOW! Mozna monitorować na wykresie tempy, napięcia, wiatraki z mobo! - kwestia zaznaczenia w Everście "Enable shared memory" - Niestety Everest musi chodzić w czasie pomiaru...

 

c.d.n.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

3. [b]Low-Level Deskop Color Schemes[/b] - opcja bardzo podobna do tej znanej ze sterów NV, po prostu schematy kolorów.
Literówka, powinno być DeskTop.

 

EDIT:

10. [b]Deskop and overlay color schemes[/b] - schematy kolorów
To samo co wyżej. Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po najnowszym update Visty (u mnie dzisiaj w nocy), sterownik rivy znowu zostanie wyłączony i nie będzie już działała opcja, którą ma wbudowany najnowszy Riva Tuner 2.02, z ponownym uruchomieniem kompa i wyłaczeniem podpisywania sterowników :(

 

Ale bez nerw. Wystarczy ponownie uruchomić komputer samemu, klikając F8 i wybrać na chama nie sprawdzaj popdisu cyfrowego (czy coś takiego). Po tym Riva Tuner bangla jak trzeba :)

 

Ci co mają Viste, wiedzą o biega. Niestety jest to rozwiązanie tymczasowe, bo przy kazdym uruchomieniu kompa, trzeba pamiętać, żeby to kliknąć i ustawić.

Edytowane przez Estwalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sterowniki 163.44 do 8800 gts, ale riva mi pisze ze nie byla z nimi testowana itd...

 

Czy moga wyniknac jakies dziwne problemy przy oc/zmianie ustawien wentyla itp. akcjach do ktorych riva jest stworzona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sterowniki 163.44 do 8800 gts, ale riva mi pisze ze nie byla z nimi testowana itd...

 

Czy moga wyniknac jakies dziwne problemy przy oc/zmianie ustawien wentyla itp. akcjach do ktorych riva jest stworzona ?

Mi i na 163.44 to RT pokazywal i na poprzednich tez a problemow nie bylo zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak RT rozpoznaje pomiedzy low performance 3d a performance 3d ? Kiedy jest ktory tryb ladowany ?

 

A tak wogole- oplaca sie takie ustawianie taktowan osobno dla kazdego trybu czy lepiej dac "force constant..." i wsio ?

 

Sa jakies problemy przy ustawieniu osobno trybow ? Jakies zwiechy przy podnoszeniu zegara po zaladowaniu gry/smarka itp ?

Edytowane przez Heniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...