Skocz do zawartości
Lanc

Riva Tuner

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działają mi funkcje OC i wiele innych w RT 2.24 na Windows 7. Sterowniki 181.70 dla Windows 7 32bit.

Najpierw funkcje były dostępne RT widział wersje sterowników ale nie działał OGL. Po reinstalacji sterowników zaczął działać OGL ale RT przestał w ogóle widzieć wersje sterowników i wyłączył funkcje z dolnego menu i ostatnią z górnego.

Macie jakiś pomysł o co biega? Kartę Palit 8600GTS mam od wczoraj wcześniej zawsze miałem ATI (od 2004 roku) i dla mnie trochę wydaje się skomplikowane ustawienia RT.

W tej chwili używam nTune do ustawiania obniżonego taktowania. W ogóle potrzebuję trzy profile stworzyć, OC, normalne i obniżone takty do pracy w 2d i poustawiać profile wentylatora w 2d bo jest słyszalny.

Dołączona grafika

Edit:

Po zainstalowaniu sterowników 178.24 mam już i OpenGL i mam wszystkie opcje RT dostępne. Teraz będę testował wzrost lub spadek wydajności w 3dm06 i to samo pod winXP. Jeszcze test czy działa NFS Undercover.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q: Jak powiększyć skalę obrotów wentylatora w dół ?

A: Power User: Linia NVIDIA \ Fan > Rozwinięcie > Zmiana wartości MinFanSpeedLimite na 0 - dzięki temu zyskamy skalę od 0%

 

w dól..a w górę ?? a ja chce regulować... i nie opisali tego w FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w fan i masz tam regulacje i dajesz zastosuj.

 

 

 

Kontrola obrotów wentylatora niestety nie działa na wszystkich kartach graficznych. Także jeśli nie słychać zmian obrotów wentylatora, to jedyny sposób na ich zmianę to zmiana ustawień w biosie karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie 2 pytanka.

 

1. slychac juz cos o jakims pluginie do temp na k10?

2. Dawno nie uzywałem rt, mam wersje 2.44, czy da sie inaczej cos zaznaczyc/odznaczyc, zeby do wyswiatlania temp gpu itd wystarczyl uruchomiony serwer statistic? Bo teraz mi wyswietla samo fps, a dopiero jak odpale hardware monitoring to widac temp. Wydawalo mi sie, ze kiedys mialem to okno zamkniete i dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie krótka piłka,nie moge przypomnieć sobie ani znaleźć co w Rivie trzeba było zmienić,żeby móc ustawić prędkość w wiatraka w 2d.Jak na teraz mogę ustawić tylko w 3d,wiem,że było 100x,dzięki anyway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w ustawieniu programu Riva Tuner? Chciałbym w nim odblokować opcje Hardware Monitoring

 

 

1: hmm custumize / system settings / fan ?

2: wyłącz UAC (ustaw na najniższy poziom)

 

no właśnie mam taki problem że ta opcja w ogóle mi się nie wyświetla ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tunner 2.24 + Forceware 196.21 i brak możliwości zapisania ustawień po podkręcieniu. Wybieram Zastosuj i OK po czym suwak automatycznie wraca do defaultowych ustawień.

 

Q: Co zrobić gdy Riva Tuner nie zapisuje ustawień rdzenia/pamięci na najnowszych sterownikach ?

A: Power User: Linia NVIDIA \ Overclocking > Rozwinięcie > Zmiana wartości ShaderClockRatio na [-1]

Nie ma takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tunner 2.24 + Forceware 196.21 i brak możliwości zapisania ustawień po podkręcieniu. Wybieram Zastosuj i OK po czym suwak automatycznie wraca do defaultowych ustawień.

 

 

Nie ma takiej opcji.

Mam dokładnie ten sam problem co kolega wyżej, stery 196.21. RT nie trzyma ustawień po OC, i dlaczego nie ma opcji podkręcania shaderów ?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, miałem 196.21 [teraz mam 196.34 beta], mam RivaTuner 2.24c i nie miałem, nie mam problemów z oc : ) tylko, że ja... kiedyś o tym przeczytałem i od tej pory stosuję ten myk, nie wiem, czy rzeczywiście coś on daje, ale chyba nie szkodzi ; ) tzn. rivatuner > power user > rivatuner \ system > forcedriverversion i tutaj przykładowo '19621' i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system ?? U mnie na Win7 64b jest ten sam problem jak u kolegów wyżej - brak zapamiętywania wartości OC oraz brak opcji podkręcania shaderów - i na pewno jest to wina sterownika, bo na poprzedniej wersji nvidi wszystko działało poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najświeższy temat o tym programie, i najwięcej postów, to napiszę tutaj.

 

Zrobiłem mały poradnik jak odblokować hardware monitoring na współczesnych kartach. Bardzo przydatne jak ktoś lubi sprawdzać użycie zasobów systemowych w grach czy programach. Nie spotkałem innego softu z takimi możliwościami.

 

RivaTuner - enabling hardware monitoring on contemporary platforms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...