Skocz do zawartości
DANA

Psu Do Q6600@3,6ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się sam zdecydować, budżet 400zł +/- poniżej lista kandydatów:

 

1 - Antec EarthWatts 650W EA-650 EC

2 - Antec TruePower New TP-550, zasilacz 550W

3 - Be quiet! Straight Power CM E7-CM-580W

4 - Be quiet! Straight Power E7-600W

5 - Corsair HX520 CMPSU-520HXEU 520W

6 - Corsair TX650 CMPSU-650TXEU 650W

7 - Enermax Eco80+ 620W

8 - Enermax Modu82+ 525W

9 - Enermax Pro82+ 525W

10 - OCZ Z-Series OCZZ650-UN 650W

11 - Scythe Kamariki 4 650W

12 - Tagan SuperRock TG600-U33II 600W

 

Zasilacz do sprzętu z sygnaturki, obecnie mam Tagana 480W, który niestety nie wyrabia się na linii 12v :(

Edytowane przez DANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 jakiś link? Czy wg. Ciebie HX520 to najlepszy wybór w tej listy? Ceny są z ProLine wszystkie, bo wybór mają, ale kupował będę nie koniecznie tam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nie zgodzić choć pojęcie "słabszy zasilacz" jest dość szerokie, ale obecnie na Taganie 480w mam duże wahania na lini +12v przez co q6600@3,6GHz jest po prostu niestabilny.

Co do mocy zasialcza to wolałbym mieć zapas i nie trzymać się w górnej skali sprawności psu, co przekłada się na mniejsze temp. i co za tym idzie ciszę.

To co podałem do wyboru to kompromis ceny i mocy, który jeszcze mogę zaakceptować.

 

Poniżej załączam zapotrzebowanie mojego zestawu wg. Zenfist.pl:

Dołączona grafika

Generalnie to mniejsza o WATY, jak napisałem w podtytule tematu: stabilność napięć przede wszystkim I tu właśnie mam problem z wyborem, który z w/w psu najlepiej "trzyma napięcia", co do ilości WATów to wiem ile spełni moje oczekiwania.

 

@andrew777 wg. Ciebie to jaki zsailacz wystarczy do tego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw nie będzie pobierał więcej, niż 400W.

 

Tagan nie wyrabia, bo to stary zasilacz z niepotrzebnie na tą chwilę mocnymi liniami +5V i +3.3V. Ma tylko 360W na liniach +12V, czyli na styk dla tej konfiguracji z tak mocno podkręconym procesorem.

 

Starczyłoby solidne 500W, ale zakładając ewentualną wymianę grafiki można wziąć coś mocniejszego - 550-600W. Proponuję OCZ ModXStream Pro 600W, tu masz jedną z recenzji tego zasilacza:

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "cudo" z linka lewuseqa też mi się podoba (nr 2 na liście z 1szego posta). Ma ktoś może jakieś linki do testów tego TruePower New TP-550?

Orientuje się ktoś kiedy Antec popełnił właśnie ten model: TruePower New TP-550, mało o tej serii wiadomo, wygląda to na jakąś nowość, a nie lubię nie sprawdzonych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam anteca ale earthwatss, powiem ze dobrze sie sprawuje ale jego wentyl jest dosc glosny, chyba najglosniejszy z kilku 12cm jakich mam :\ juz raz na serwisie byl bo zaczal cos piszczec i wentyl skrzeczal, ale wymienili mi na nowy. (poprzedni wytrzymal rowno rok bez problemow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilacza może ale nie musi ustabilizować Ci tego procka. Równie dobrze może to być jego koniec możliwości OC. Twój zestaw ma tylko prądożerny CPU który pracując 3.4GHz 1.45V pobiera 170W LINK. Mimo to Tagan którego posiadasz powinien radzić sobie z tym zestawem. Ile wynosi odchylenie od +12V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był pewny że to przez mojego Taganka to nie kupował bym nowego psu przecież.

Od tygodnia mam pożyczonego Corsaira 620HXEU i procek ustawiony na 3,5GHz v1,55 jest stabilny (a rombie ok. 200W).

Zastanawiałem się właśnie nad kupieniem w/w Corsaira 620HXEU, bo w sumie to spełnia moje oczekiwania - na +12v jest bardzo mocny, ale jest to konstrukcja sprzed ładnych kilku lat (testy z 2006r. widziałem), tak więc szukam czegoś bardziej na czasie;)

A jeśli chodzi o +12v w Taganie to trzyma bardzo dobrze bo z molexa wychodzi 12,11v na chwilę przed resetem, czyli raczej mało W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad kupieniem w/w Corsaira 620HXEU, bo w sumie to spełnia moje oczekiwania - na +12v jest bardzo mocny, ale jest to konstrukcja sprzed ładnych kilku lat (testy z 2006r. widziałem), tak więc szukam czegoś bardziej na czasie;)

Następcą tego modelu jest 650HXEU którego polecił Ci andrew777. Od 620W różni go poza mocą ilość wyjść na VGA, minimalnie wyższa sprawność i gwarancja 7 letnia. Mam 620HXEU i nie ma się do czego przyczepić a 650 jest jeszcze lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim dzięki za rozjaśnienie (mniej lub bardziej :)) tematu.

Zdecydowałem się na Antka TPN, waham się czy 550W czy 650W, ale to już kwestja tylko i wyłącznie mojej "kutwiarskiej" natury :) Muszę porównać ceny i zobaczyć co się bardziej kalkuluje, ale na pierwszy żut okiem to jednak 650W... trochę na wyrost, ale dobieranie zasilacza "na miarę" mija się z celem według mnie.

Może ma ktoś na forum któregoś Antka TPN i skrobnoł by jakieś małe opowiadanko? Linki do testów też mile widziane, bo coś mało tego wygoglowałem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TPN ale 750W i nie bede tutaj skrobal bo nie ma sensu (kazdy kto mial do czynienia wie, ze sa to mega fajne zasilacze)

Porownywalem z BQ P7 i mysle, ze Antec wypada lepiej przy czym mniej kosztuje :)

Nie wiem jak z nowa seria BQ by wypadl...

 

PS: bierz cos mocniejszego bo zapasu mocy nigdy za wiele ;)

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zdecydowałem się na Antec TruePower New TP-650 swoją drogą to ceny w naszym kraju są z kosmosu... ten sam towar na zachodzie, gdzie zarobki są 5x takie jak u nas, kosztuje niecałe 100$ (np: newegg.com) co po dzisiejszym kursie 2,88 za $ daje ok. 288zł, a ja kupiłem za 429zł i jescze mam być zadowolony że tak tanio... ŻENUŁA normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...czy zasilator z mojego siga pociągnie q6600 z lekkim oc? niedługo fundusz wzrośnie i się zastanawiam nad wymianą proca.Po jakims czasie wymienie też zasilke

Edytowane przez saYmanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...