Skocz do zawartości
sheri

Pierwsze Zabawy Z Ln2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Historia naszego spotkania sięga całkiem daleko, bo chyba jeszcze wakacji :lol2:

Już wtedy szukałem jakiegoś potka do pierwszej zabawy z ln2.

Pech/szczęście chciało, że na takowego trafiłem dopiero pod koniec listopada.

Od tech czasu zacząłem szukać ekipy do wspólnego bencha.

Gdy Robak zamieścił wyniki swojego zimowego oc, stwierdziliśmy że może warto spróbować czegoś bardziej extreme, szczególnie że nie mieszkamy tak daleko od siebie.

Podczas ustaleń chęć spotkania wyraził także Tiger.

No i tak pewnego piątku się spotkaliśmy w składzie:

-Tiger

-Robak

-Sheri

 

Sprzęt:

  • Mobo: Asus Rampage Formula (w odwodzie: DFI P45 T2RS+ oraz MSI P45 Neo2, w końcu nie użyte)
  • Cpu 1: E5200
  • Cpu 2: E8400
  • Ram: 2 komplety 2x1gb Crucial Ballistix 667MHz
  • PSU: Enermax PRO 82+ 625W
  • POT: by BArt_X
  • 30L LN2

Zbiorniczek :rolleyes: :

 

Dołączona grafika

 

 

E8400

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

E5200

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Pretesty mobo:

 

Dołączona grafika

 

Reszta:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Słowo na niedzielę:

Jako że była to nasza pierwsza sesja ln2, wyniki spokojnie do poprawienia. Brakło już niestety czasu i trochę sił (~10:00 do 20:00, z przerwą na obiad ;P). Początkowo obawialiśmy się czy aby rampage formula zrobi odpowiednie FSB ~630, jak się potem okazało niepotrzebnie. Chociaż IMO jest to procek na WR. Oprócz kwestii skilla (nieistniejącego) potrzeba by było jednak mobo, które wyrabia te 666 FSB (RE?).

OS zoptymalizowany był pod SPI 32M, co skutkowało dość słabą wydajnością w Wprime.

1M kręcone na takich samych ust. co 32M.

Rzeczą z której jestem trochę osobiście niezadowolony to trochę brak mojego przygotowania do sesji. Ale obiecjuję że następnym razem się poprawie :wink:

Ogólnie jednak spotkanie było bardzo udane i owocne z dobrymi prognozami na przyszłość :rolleyes:

 

POW!

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Wyniki w wprime dlatego były słabe, bo nie mieliście SP3 wgranego do XP. Poprawcie screeny, bo coś się chyba spieprzyło przy skalowaniu. A E5200 przejechany jakiś, albo za duże vcore :lol2: Z takim prockiem aż sie prosiły zrobić jakiś 2k1/am3.

 

EDIT: Kontener tak średnio sie do ln2 nadaje (jeśli to ten, o którym myślę). Jak coś to mam lepsze :)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Wyniki w wprime dlatego były słabe, bo nie mieliście SP3 wgranego do XP. Poprawcie screeny, bo coś się chyba spieprzyło przy skalowaniu. A E5200 przejechany jakiś, albo za duże vcore :lol2: Z takim prockiem aż sie prosiły zrobić jakiś 2k1/am3.

 

EDIT: Kontener tak średnio sie do ln2 nadaje (jeśli to ten, o którym myślę). Jak coś to mam lepsze :)

Z tym za dużym vcore na E5200, to całkiem możliwe. Po prostu nie mieliśmy wystarczająco czasu żeby wszystko obadać :).

W gorącej wodzie kąpani :lol2:

 

My tu ledwo 2D ogarniamy, a co dopiero 3D. I to jeszcze 3dm 01 8O - najtrudniejszą grę na świecie :wacko:

 

Kontener faktycznie zbyt długo nie trzymał tempów, ale jako że było nas trzech, to polewanie nie stanowiło takiego problemu. (teraz mam już w tym skilla xD )

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki chłopaki mam nadzieje ze na tym nie koniec??:)

 

hm skąd braliście w końcu ln2 z cyrogenu?? byliście po niego osobiście czy wam go dostarczyli??

 

gratki chłopaki mam nadzieje ze na tym nie koniec??:)

 

hm skąd braliście w końcu ln2 z cyrogenu?? byliście po niego osobiście czy wam go dostarczyli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gratuluję wyników.

E8400 ładnie poszedł a co do E5200 to rewizja R0 kręci się bardzo słabo, mam takiego selekta E5200 M0 który na LN2 mógł by o WR powalczyć bo na szybko na SS zrobiłem 5.07Ghz gdzie napięcia PLL,VTT,Refresh ustawiłem na chybił trafił.

 

Mieliśmy robić sesję z KonrademGT oczywiście LN2 ale to się jeszcze zobaczy ;)

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jak na pierwszą sesje.

Napiszczie czy mieliście jakies przygody typu CB lub CBB?

Ile ogolnie was wyniosl azot + dewar?

Pozyczaliscie dewar?

CB łapaliśmy na tanim multimetrze.

 

125*C - temperatura ln2 wg. naszego sprzętu :lol:

E5200 - CB ~ 85*C

E8400 - CB ~100*C

 

Wiec trudno tak na prawdę powiedzieć w jakiej temp. był CB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kean dewar + azot + żarcie + paliwo + gumka kosztowały nas około no 300zł - Obiecałem, że ceny nie podam bo pan ulgowo mnie potraktował więc nie będę nie grzeczny.

Ogólnie z sesji jesteśmy zadowoleni. Już nagrywam temat i7 od kolegi więc może się uda :)

 

Co do przygotowania sheri daj spokój daliśmy radę - ważne, że jako tako po japońsku były opanowane tweaki.

No i tu należy jeszcze dodać, że gdyby nie Twoja mama zapomnielibyśmy, że my ssaki aby żyć musimy jeść i pić - szacun :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z LN2 i takim E8400, to nie ukrywajmy, że powinno być ciutkę więcej ;) E5200 to już w ogóle, na DI robię więcej :P

 

I nauczcie się skriny robić, błagam :mur:

 

BTW, a nie mówiłem, że się da z multimetrem CB / CBB kontrolowac? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie, rosnie mi konkurencja :lol: mam sie juz bac? :wink:

 

Kupcie termometr z prawdziwego zdarzenia i odpowiedni kontener i wujka ryby, wtedy sie mozna bawic jak trza.

 

Wyniki ladniusie, ale z E8400 to Wam ewidentnie FSB zabraklo... moze memki i NB nie wydolily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bój się noobie!

 

Oby się nie skończyło na 1-2 benchach :P

Nie kracz ;) . No już zaczynamy planować następną sesję. Spokojnie, sie zobaczy co z tego będzie, ale na pewno nie damy sobie tak prędko z tym spokój. Coś by nas musiało do tego zmusić :P

 

KonradGT- e5200 nie był jakiś mistrzowski. Bardo szybko dojechaliśmy do FSB Walla i koniec zabawy. Ale w końcu jest 7 miejsce na hwbocie w SPI 32M, a to najwyżej ulokowany wynik z wszystkich, które teraz zrobiliśmy ;)

A co ze screenami nie tak?

 

Ryba- Ja się cieszę, że chociaż takiego POT'a mieliśmy xD. Ale oczywiście przydał by się wkrótce jakiś lepszy. Co do termometru to tak samo.

To jednak nie była RE i i tak jestem bardzo zadowolony z uzyskanego na niej FSB. Moim zdaniem to mobo właśnie się skończyło. No pod koniec czas już trochę gonił, ale i tak dużo więcej z tym POT'em i na tej mobo byśmy nie zrobili raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny już ktoś poprawił. Jak na E5200 zaczyna łapać FSB wall to nie jest miło - wiem coś o tym :) Coś tam daje wyłączenie jednego rdzenia w boot.ini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem, że nasz czas w 1M na E8400 jest lepszy od wyniku Ryby. Heh, więc jednak memy jakiś rekord Polski ;)

Edytowane przez ROBAK13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie. W takim razie zwracam honor. Myślałem, że tamte testy były robione na Chaosowym E8400. Ale record is record xD

 

W tym miesiącu już raczej nie da rady, ale będziemy dążyć do tego, żeby za niedługo znowu wrzucić nowe wyniki. Może się uda jeszcze tego mojego E8400 pogonić wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 nie najgorzej pocisnęliście ale e5200 to jakaś porażka ten proc to ja na swoim na wc zrobiłem 4700Mhz...

Ale jak na pierwszy raz to przystępnie chłopaki :>

Edytowane przez Nozii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dodam, że jeśli wszystko pójdzie po myśli to będziemy mieli i7 950 i i5 xxx do testów. A robakowego e8400 jest sens gonić jak będzie płyta na ddr3 - inaczej wynik lepszy będzie minimalnie uważam. No chyba, że jego DFI zrobi fsb w granicy 650-670 i pociągną to ramy - to tak wtedy warto wracać do tego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko bo E8400 jest Robaka a kogo jest E5200?

 

A i który to który na zdjęciach ;)

Bo was nie znam

 

Pozdrawiam

Kamil

 

Edit: I jeszcze jedno pytanko czy dużo było szronu z tyłu płyty i koło mosfetów?

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko bo E8400 jest Robaka a kogo jest E5200?

 

A i który to który na zdjęciach ;)

Bo was nie znam

 

Pozdrawiam

Kamil

 

Edit: I jeszcze jedno pytanko czy dużo było szronu z tyłu płyty i koło mosfetów?

Robak- w czarnej koszulce

Tiger- najstarszy ^^

Ja - w koszulce w paski

 

E5200 jest mój, proc z kompa na codzień :lol2:

 

Szronu oprócz tego co widać na zdjęciach, to nie było żandego :wink:;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłam kolegi sheri. Z tyłu płyty przecież sporo się zebrało wody. Na szczęście nic się nie stało. Docisk jednak był cały mokry.

Na samej płycie wody nie było. Tylko może na backplate się troche zebrało, ale ja lodu nie widziałem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...