Skocz do zawartości
michu98

Vancouver 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Igrzyska zbliżają się wielkimi krokami, a odpowiedniego tematu nie znalazłem (jeśli przeoczyłem proszę o usunięcie tematu).

 

Kalendarz (źródło: Wikipedia):

Dołączona grafika

 

Jak wasze oczekiwania? Z wiadomych względów szczególnie czekam na biegi w wykonaniu Justyny Kowalczyk.

Nadzieje w ostatnich zawodach rozbudził także Adam Małysz. Ogólnie, zapowiada się ciekawa rywalizacja, a my chyba nigdy nie mieliśmy tylu możliwości na zdobycie medali (Kowalczyk w 3 konkurencjach, Małysz w 2).

 

Więcej informacji: http://www.vancouver2010.com/

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No i Małysz ładnie wyskakał medal. Amman jednak nie do pobicia, deklasuje reszte wyraźnie, i pewnie za tydzień będzie to samo.

 

Reszta naszych jak zwykle - w treningach w świetnie, w konkursie porażka.

 

 

Rozdanie medali jak zwykle w innym terminie? Strasznie to głupie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś filmik pokazujący wypadek tego gruzińskiego saneczkarza? Bo z tego co znalazłem to same bezwartościowe pokazy slajdów w stylu " [*] " .

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam pokazał KLASĘ w czystej postaci.

 

A Gruzina szkoda chłopak spełniał swoje marzenie i skończył tak bezsensowną śmiercią. Również nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego tam nie ma żadnych siatek i innych elementów, które w 100% czy nawet 99% mają dbać o bezpieczeństwo zawodników. Tak się mówi ale ja gdybym miał startować w ten weekend na tym torze po wypadku to bym srał w gacie, a nie walczył o najlepszy czas. Najmniejszy błąd na tym odcinku i wiesz jak to się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko forma, a doświadczenie pozwoliło zdobyć Małyszowi Srebro. To samo tyczy się Ammanna. Obaj mają za sobą sporo wygranych (Małysz więcej) i obaj mieli przerwy w dobrym skakaniu. Forma Małyszowi wróciła w odpowiednim momencie. Starał się oszczędzać i nie przemęczać. Dlatego nie pojechał do Japonii. To jest pewna strategia. Psychika też ma tu znaczenie. Nowy skoczek, który naglę zyskał dobrą formę mógłby nie podołać na takiej ważnej imprezie, a pierwsza trójka wczorajszego konkursu ma już za sobą takie ważne konkursy i wie jak się odpowiednio przygotować. Cieszy mnie nastawienie Małysza na wygrywanie. Nie zawsze skromność przynosi szczęście. Trzeba być pewnym siebie. Być sprawnym fizycznie, psychicznie i również technicznie (wybicie z progu w odpowiednim momencie jest tu kluczowe, a jak wiadomo Małysz miał z tym sporo problemów i to jeszcze całkiem niedawno). Jedyne co by się teraz mu przydało to złoty medal. To może być jego ostatnia taka szansa. Jak dotąd ma dwa srebra i jeden brąz. Pierwsze srebro i brązowy medal zdobył w Salt Lake City. Wtedy Amann też wygrał złoto i to w obu konkursach na K-90 i K-120.

 

Mimo to gratuluje Małyszowi tego srebra i oby inni sportowcy zaczęli zdobywać medale . W Igrzyskach zimowych jak dotąd byliśmy IMO bardzo słabi. Zdobyliśmy bardzo mało medali jak dotąd. Teraz może się to zmienić. Najważniejsze to szkolić młode talenty.

 

Co do wypadku Gruzina to jestem w szoku. Jak ktoś mógł dopuścić do czegoś takiego. Na tym zakręcie od razu widać, że nieszczęście gotowe. Mogli dać jakaś siatkę. Przynajmniej by się odbił od niej i spadł na tor. Raczej wtedy na pewno by przeżył. Co najwyżej troszke sie połamał. A tak leciał jak szmaciana lalka. Bez szans na ratunek. Osoby odpowiedzialne za zabezpieczenie tego toru powinni sobie posiedzieć IMO.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce złoto !! :o

 

A tak poważnie Małysz to potęga ;]. Imo najlepszy skoczek w historii. Jako jedyny 3 razy z rzędu wygrał sezon. Po prostu klasa i tyle a piep$$enie ze powinien sobie odpuścić mnie dobija. On to uwielbia robić a przy okazji zdobył nam srebrny medal od tak. Nie moge się doczekać dużej skoczni. Trzymam kciuki a może złoto wpadnie - bym miał już kompletnie wszystko w tym sporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No brakuje mu tylko złota olimpijskiego i mistrzostwa świata w lotach, na co też ma szansę jeszcze w tym roku.

 

Do tego jako jeden z dwóch wygrał cztery razy puchar świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i mistrzostwa świata w lotach, na co też ma szansę jeszcze w tym roku.

To już ma sezon Wyniki_sezonu_2006/2007_Pucharu_%C5%9Awiata_w_lotach_narciarskich

Edit:

Niby nieoficjalnie bo puchar nie był przyznawany, ale co tam.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jest Puchar w Lotach, a nie Mistrzostwa w Lotach. To zupełnie co innego. Puchar liczy się z całego sezonu, a mistrzostwa to dwa konkursy, w tym roku w Planicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowalczyk na 10km średnio.

Miejmy nadzieję, że dalej będzie lepiej.

Bode Miller całkiem nieźle. Sądziłem, że się spali i kiepsko pojedzie zjazd ale jednak głowę ma mocną.

Czekamy zatem na Justynę i Małysza - 2x złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ona w ogóle nie powinna była biegać tych 10 km dowolnym. Ale działacze pewnie uznali, że jak już jest ktoś z jakimiś możliwościami to trzeba korzystać ile wlezie. Gratulacje dla Kowalczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie:

http://vancouver.interia.pl/vancouver/news...sterydy,1442057

 

Jeśli to prawda, że 5/6 najlepszych biegaczek jest astmatyczkami to... :|

 

IMO nie powinno być żadnych wyjątków od zakazu przyjmowania zabronionych środków, jeśli ktoś jest chory to niech nie uprawia wyczynowego sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię, że ta Kowalczyk w taki sposób się o tym wypowiada. W kolarstwie też panuje "nadwykrywalność" astmy, ale pisanie tekstów jak wyżej jest mocno przesadzone.. Przyjmowanie leków na astmę nie jest w stanie znacznie pomóc osiągnąć dobrych wyników osobom zdrowym, jedynie może sprowadzic chorych do (prawie) poziomu zdrowych.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi wiązaniami - oglądam na necie bez komentarza.

Małysz 2. po 1. serii, jak nie spadnie z progu to jest medal ;D Amman znowu nieosiągalny ;c

 

Edit:

Hautameki spadł i [gluteus maximus], Małysz spóźnił ale wystarczyło - jest srebro - BRAWO, Amman zrobił swoje [;

 

ps. coś nie wyglądał w szatni i na belce Adam na człowieka "oddaj 2 równe skoki" tylko raczej na takiego, który musi udźwignąć więcej niż może.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tymi wiązadłami - oglądam na necie bez komentarza.

Małysz 2. po 1. serii, jak nie spadnie z progu to jest medal ;D Amman znowu nieosiągalny ;c

 

Edit:

Hautameki spadł i [gluteus maximus], Małysz spóźnił ale wystarczyło - jest srebro - BRAWO, Amman zrobił swoje [;

 

ps. coś nie wyglądał w szatni i na belce Adam na człowieka "oddaj 2 równe skoki" tylko raczej na takiego, który musi udźwignąć więcej niż może.

No niestety. W szatni było doskonale widać jak bardzo przeżywa ten konkurs. Presja była niewyobrażalna. Dlatego taka ogromna radość ze srebnego medalu.

 

PS. I znowu Amman zapadnie się pod ziemię na 8 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ponownie Adam pokazał klasę. Ammann to w tej chwili nadczłowiek przypomina Małysza z pierwszych lat jak się rozkręcał kiedy to pomiędzy nim, a 2 zawodnikiem było 10 m różnicy i rekord skoczni. z drugiej strony Simon jest w kwiecie wieku jak na skoczka 27 lat, Adam to już grupa weteranów 32 lata i to właśnie jest niesamowite :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tu niektórych. Adaś był mistrzem, ale parę lat temu. Teraz tylko potwierdził, że u mnie dobrze skakać i nadal liczy się w czołówce. Ale o wygrywaniu może zapomnieć. Ammann go deklasuje i to mocno. W zasadzie dziwie się, że inni też mu nie dorównują (Ammannowi). Gdzie Schlierenzauer, gdzie Morgenstern ? Spodziewałem się, że to oni będą głównym zagrożeniem dla Ammanna, a tu różnica w odległościach była ogromna.

 

Także dla mnie występ Małysza był bardzo dobry. O wiele lepszy niż się spodziewałem, bo przed pierwszym konkursem na małej skoczni nie liczyłem na żaden medal, a tu taka niespodzianka. Miałem wątpliwości, bo przez ostatnie 2 sezony praktycznie nie wygrywał. Nie mówiąc już o turnieju czterech skoczni. Polecam poczytać o Małyszu na Wikipedii. Tam macie cały przebieg jego kariery. Jego najlepsze lata to 2001-2003. Potem było już gorzej i reaktywacja dobrej formy w sezonie 2006/2007, gdzie niespodziewanie wygrał 4 kryształową kule. Teraz wróciła mu forma w odpowiednim momencie i wygrał dwa srebra, ale jako cało kształt ten sezon ma średni w porównaniu do 2001-2003. Także podsumowując chodzi mi o to, że Małysz już zrobił swoje i nie powinno się od niego zbyt wiele oczekiwać. No bo ileż można. Zobaczymy co pokażą kolejne konkursy PŚ, ale nie liczę na więcej niż 2-3 miejsca w konkursach.

 

p.s szkoda, że prawdopodobnie już nigdy nie będzie miał złotego medalu. Jego kariera wkrótce się zakończy ze względu na wiek. Każdy kiedyś musi w końcu odejść.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...