Skocz do zawartości
Blowy

Opłaca Się Zmieniać Samą Grafike ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam następujący sprzęt:

 

Procek - Q6600 4x2,4

Grafika- 8800GT 512 mb

Ram - 8 GB

LCD - 22" (1680x1050)

 

Ostatnio nowe gry zaczynają haczyć w rozdzielczości natywnej. I zastanawiam się czy zmiana samej grafiki wystarczy ? wypadłem trochę z obiegu więc proszę o rade na jaką kartę graficzną wymienić obecną jeśli to wystarczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma różnicy w wydajności między brakiem AA i Af a AAx8+AFx16 to wąskim gardłem jest procesor ... jeśli jest wyraźna różnica wydajności to zmieniaj grafę.

 

ps. oczywiście pod warunkiem że grasz z AA+AF

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podkręconego proca do 3 ghz ale w momencie kiedy dokupiłem dodatkowe 4GB ramu to bios wrócił do ustawień defaultowych i za cholerę nie pozwala podnieść mnożnika proca w przypadku kiedy są cztery sloty pamięci zajęte.

 

Pamięci OCZ i mobo gigabyte p35 ds3 rev.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

po co ci az 8 gb ramu przeciez do gier wystarcza 4 gb a nawet 2 gb do systemow 32 bitowych

zaktualizuj bios plyty glownej do najnowszej wersji to moze sie uda podkrecic proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 GB ramu potrzebuje do obróbki grafiki a pograć też czasami lubię ;) Czyli co ? ogólnie jeszcze się wstrzymać z wymianą i poczekać jak radki z górnej półki trochę z tanieją lub jak zieloni coś wypuszczą nowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krec, zakombinuj, zmieniaj napiecie, timingi, ustaw nizszy clock. Jak kolega pisal jesli ogranicza Cie proc nowa grafa nic nie pomoze. Dlatego krec i bedziesz wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT potworem nie jest. Ta karta dobra jest do 1280x1024. IMO proc procem ale grafa reż ciebie będzie trzymać. Czyli kręć proca i szykuj kasę na nową grafikę ;)

 

edyta: poza tym jak podnieść mnożnika cepa. Q6600 z tego co wiem ma go zablokowanego. Dawaj inny dzielnik na memki i jazda w górę z FSB ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...