Skocz do zawartości
perlik1

Problem Z Wejściem Do Panelu Bramki Voip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z połączeniem się z panelem do konfiguracji bramki voip.

Bramka (Grandstream Handy Tone 486) jest podłączona do routera Pirelli DRG A125G (cudeńko od Neti). Od operatora dostałem pdf z opisem konfiguracji bramki: krok 1. wybieram na słuchawce ***02 i słuchamy komunikatu o ip jakie zostało przydzielone bramce. Zostałem poinformowany, że IP bramki to 192.168.001.063. Panel routera (192.168.1.254) w zakładce podłączonych urządzeń również to potwierdził. Po wpisaniu IP bramki do paska adresu nie pojawia się jednak żaden panel... po prostu nic. Nie pomaga restart routera, bramki, zmiana gniazda LAN, wpisanie IP bramkii bez zer. Testowałem na 2 PC pierwszy z XPsp3 i FF drugi z XPsp2(chyba) i IE8. Obydwa podłączone do routera kabelkiem. Firewall wyłączony.

 

Please help !

 

edit: Niestety nie mogę tego sprawdzić teraz ale... gdybym podłączył internet bezpośrednio do bramki, z bramki kabelkiem do kompa, skonfigurował bramkę i podłączył s powrotem pod router ?

Można by też wygrzebać w internecie opis konfiguracji stałego IP dla bramki. Trzeba to zrobić przyciskając magiczne kombinacje na klawiaturze słuchawki o ile mi wiadomo... ?

Edytowane przez perlik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście adres bramki wpisujesz bez zer, może spróbuj dopisać do adresu port ( standardowo bramki mają port 80, a ale może został zmieniony np na 81).

Czyli; 192.168.1.63:80

Generalnie bramka ma nadawany dziwny adres, jeżeli z dhcp to z reguły jest to któryś pierwszy adres z puli. Może bramka ma wpisane statyczne ip, ale wtedy też powinno wejść.

Ew zrób twardy reset i wtedy ten grandstream ma chyba domyślny adres 2.1

 

tu poczytaj; http://www.easycall.pl/products/files/Manual_HT486.pdf

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...