Skocz do zawartości
andrew777

Amd Fusion | FM1/FM2 | Bobcat | Llano | Trinity

Rekomendowane odpowiedzi

Engadget - Lenovo ThinkPad X120e review

 

Ceny w USA:

- $399 (E-340, 1 GB RAM, 3-cell battery, HDD ???)

- $579 (E-350, 4 GB RAM, 6-cell battery, HDD 320GB 7200rpm)

 

trochę drogo, ale i tak taniej niż Sony VAIO YB, gdzie ceny ponoć zaczynają się od $599

Edytowane przez MacOSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajnie, tylko ten sam debilizm co u Intela - mocna grafika z quadem, słaba z dwurdzeniowcem. Gdzie tu logika? Ludzi którym będzie potrzebna mocna integra z quadem można zapewne policzyć na palcach.

 

Miałem w planach kupić dwa rdzenie z 320/400 SP (głównie do starszych gier, w które mały sens grać na mocnym kompie), ale zamiast tego to pewnie kupie kiedyś 6450, albo i coś z kolejnej serii. W sumie w HTPC nie musze nic zmieniać, brak Vector Adaptive Deinterlacing na 5450 moge przeboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Fajnie, tylko ten sam debilizm co u Intela - mocna grafika z quadem, słaba z dwurdzeniowcem. Gdzie tu logika?

 

Bo w większości gier pewnie różnica nie byłaby za duża pomiędzy quadem a 2 rdzeniami przy tak samo mocnym gpu ;) Co oznaczałoby, że mało kto chciałby dopłacać do quada.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłyt marketingowy. Tak samo to potrzebne jak BE w obecnych procach. BE dostaje się w takich, procach gdzie kręcąc szyną szyną na byle płycie zamkniemy proca. Ale fajnie jest mieć BE mimo że nie potrzebne. Fajnie jak takie cpu się sprzedadzą, mimo że nikt z tego nie będzie korzystał bo i tak będzie dedykowana grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem? Te procki to nie będzie szczyt oferty AMD, szczytem będą Buldużery a one chyba GPU nie mają wbudowanego. To będzie rynek komputerów multimedialnych, które mają być w stanie odpalić jakąś grę niedzielnemu graczowi. Myślę, że takie 4 rdzenie i 400 SP to świetne połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyplynela moze gdzies w internecie maksymalna dopuszczalna temperatura dla e-350? mam laptopa z tym procesorem, i oplul mnie bluescreenem w occt, i nie wiem czy to dlatego ze sie przegrzal, czy dlatego ze jest spaprany.

 

Max Temps © 90

http://products.amd.com/en-us/NotebookAPUDetail.aspx?id=1&f1=&f2=&f3=&f4=&f5=FT1+BGA&f6=&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, najciemniej pod latarnia, dzieki.

 

to w sumie nie za dobrze bo nie wiem skad mi sie wzial ten bluescreen, 90 stopni raczej nie osiagnalem.

Edytowane przez joorvishoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

AMD Fusion - Wikipedia, the free encyclopedia

 

Line-up wygląda bardzo ciekawie. Fajnie jakby te procki bez P cechowały się po prostu niższym zegarem i napięciem rdzeni. Wtedy taki 65 W quadzik o niskim zegarze z mocnym GPU to super rozwiązanie, jeśli cena będzie sensowna to modyfikuję mojego HTPC.

 

Intel niech się boi, to będzie killer Core i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Spoko, CPU-Z widać że źle wykrywa, bo wyniki wskazują na quada z GPU 400 SP. Ciut niższe taktowanie, brak dedykowanej pamięci, i wychodzi troche niższy wynik od Radeona 5570 (jakieś 700 pkt mniej, czyli 15%), do którego wydajnościowo najbliżej tym układom.

 

Wydajność proca raczej bardzo fajna, ja mam mniej wiecej taki wynik na moim kręconym X3 (do Intela oczywiście daleko, ale nie o to tu chodzi). No a Liano nie ma L3, ale za to ma sporo szybszej L2. Na moim G6950 @ 4.2 GHz miałem CPU Score 8700, a GPU Score na 5450 to niecały 1000.

 

Super platforma sie szykuje.

 

EDIT.

 

Teraz zauważyłem że CPU-Z wykrywa cztery osobne procesory. ;)

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...