Skocz do zawartości
andrew777

Amd Fusion | FM1/FM2 | Bobcat | Llano | Trinity

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już długo nie siedzę w temacie, ale na pierwszy rzut oka jest słabo, bardzo słabo.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=L37q3OyZj8Q

 

APU smashed new IGP world records with Gigabyte A75M-UD2H ( 3Dvantage P6160 igp )

 

全球首曝!AMD Llano A8-3800與技嘉A75-UD4H測試 - 滄者極限

 

To mój stary E8400 3ghz z <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łami włączonymi w tle robi 1M w 16s, ale to może jakaś trefna rewizja :wink:

Dołączona grafika

 

czary mary >> http://obrovsky.blogspot.com/2011/06/this-is-not-excavator.html

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo? A8-3800 to czterordzeniowiec o TDP 65W, który w grach (według wyników 3DMark Vantage) dzięki zintegrowanemu GPU reprezentuje poziom nieco poniżej RADEON-a HD 6570 (480 SP, 128-bit) który kosztuje 239 zł (najniższa cena z Allegro). Jak pokazują testy, w niskich rozdzielczościach da się na tym od biedy grać Wydajność w grach :: PCLab.pl Ponadto dalej twierdzę, że Liano jest skierowane w segment średni a nie do bicia rekordów w Pi (swoją drogą SuperPi wykorzystuje jeden wątek, więc za ch*** nie pokaże potencjału 4-rdzeniowego procka), głównie jako komputery do marketów. Mają zintegrowane całkiem konkretne układy graficzne (w komputerach z marketów i tak kart lepszych niż te za 250 zł się nie montuje) więc w swojej grupie docelowej się sprawdzą. Dla bardziej wymagających będzie Bulldozer z podstawką AM3+.

 

Przejrzałem właśnie testy z podkręcaniem na powietrzu - o oczko wyższy od A8-3800 procesor A8-3850 osiąga w 3DMark Vantage po O/C 6160 punktów. To coś między RADEON-em HD 4870 i 4850. Jeszcze niedawno grałem na czymś podobnym w większość gier i nie narzekałem. Liano to idealna platforma dla komputerów marketowych oraz do budowania uniwersalnych maszyn, w tym dla niedzielnych graczy.

 

PS: O Liano jest temat, nie róbmy syfu i piszmy w odpowiednich tematach.

PS2: Mnie bardziej interesuje, jaką wydajność zaprezentują 8 rdzeniowe Bulldozery, szczególnie jak się sprawdzą w grach na tle Intel SB.

Edytowane przez Nicolass
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe te procesory. Po informacji o taktowaniu nawet było to do przewidzenia (plus pogłoski o umiarkowanej wydajności/Mhz). A dawniej liczyłem po cichu na konkurencję z najszybszymi Phenom II X4, przy dużo niższym poborze energii. Sytuacja może byłaby inna gdyby zegary były tak 1,33x wyższe.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie odczucie. Informacje o usprawnionej architekturze 10.5 zapowiadały min wydajność fenka 2 zegar w zegar albo wyższą, a tu wychodzi, że najmocniejsza wersja Desktop to taki Athlon II X4 635. To stanowczo za mało.

 

Za mało do czego? wg tego bez oc wydajność na poziomie kompa z Athlonem II X4 i HD 5570. Można w miarę sensownie pograć, odtworzy to płynnie wszelkie możliwe formaty video.

Mało do budżetowej stacjonarki?

 

Chcesz więcej? Bulldozer albo procki Intela + dedykowana grafika, ale tu cena będzie odpowiednio wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

O ile w grach te proce masakrują Intela, to ogólnie wydajność GPU jakaś kiepska. Ledwo ciut lepiej od Radeona 6450? Przecież to ma dobrze ponad dwa razy tyle SP. Brak własnej pamieci aż tak boli? 6450 ma 64-bit GDDR5, tutaj jest teoretycznie 128-bit DDR3, a skoro GPU zintegrowany to chyba powinien mieć bezpośredni dostęp do pamięci bez ograniczeń po drodze. Wygląda na to że zdecodywanie lepszą opcją by był sam procek w 32 nm, i pasywny 6450. Tylko takiej opcji już nigdy niestety nie będzie, a płacić za dwie karty w takim przypadku mały sens.

 

Chciałbym zobaczyć testy proców ze 160 i 320 SP, bo tam niestety może być lipa.

 

Wydajność samych proców wg mnie nie rozczarowuje. Od dawna było wiadomo że to stara architektura w nowym procesie, i dodane ciut cache L2 (i zapewne to sie przełożyło na tą ciut wyższą wydajność od Athlona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało do czego? wg tego bez oc wydajność na poziomie kompa z Athlonem II X4 i HD 5570. Można w miarę sensownie pograć, odtworzy to płynnie wszelkie możliwe formaty video.

Mało do budżetowej stacjonarki?

 

Chcesz więcej? Bulldozer albo procki Intela + dedykowana grafika, ale tu cena będzie odpowiednio wyższa.

 

Za mało do Phenom II X4. JA właśnie myślałem o tym nowym A6-A8 od AMD, a jak zobaczyłem co się święci (w kwestii bulldozjada również o czym dalej) to kupiłem czterordzeniowego SB. A bulldozzer mnie nie przekonuje bo zapowiada się wysoka cena niewykastrowanej wersji 4 modułowej, a wersja dwumodułowa ma stosunkowo za wysokie TDP (co wynika z tego że to blokowana wersja 4 modułowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w grach te proce masakrują Intela, to ogólnie wydajność GPU jakaś kiepska. Ledwo ciut lepiej od Radeona 6450?

 

Ledwo ciut lepiej? Ja tam widzę sporo lepiej.

 

3DMark Vantage (Performance):

- A8-3850 - 3700 GPU Score

- HD 5570 - 3600 GPU Score

- HD 6450 - 2200 GPU Score

 

W przypadku słabszych "Fusionów" nie będzie jakoś drastycznie mniej. Głównym ograniczeniem wydajności tych grafik jest słaba przepustowość pamięci. Dual-channel DDR3-1866 to teoretycznie 29.9 GB/s (współdzielone między CPU i GPU).

Taki Radeon HD 5670 też ma 400 SP, ale już 128-bit GDDR5 @1000MHz co daje 64 GB/s dla samego GPU.

 

 

edit:

AMD's Fusion A-Series chips official: 10.5-hour battery life, DirectX11 graphics, and USB 3.0 support (video)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja napisałem w benchmarkach, czy w grach? Czytałeś artykuł na AnandTech linkowany wyżej? Jak nie to przeczytaj, bo do 5570 są kilometry. W niektórych grach nawet bylo wolniej niż na 6450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem w benchmarkach, czy w grach? Czytałeś artykuł na AnandTech linkowany wyżej? Jak nie to przeczytaj, bo do 5570 są kilometry. W niektórych grach nawet bylo wolniej niż na 6450.

 

Na anandtechu jest tylko preview desktopowych fusionów i coś jest nie tak z tymi wynikami.

 

Patrz na recenzje mobilnej platformy na tym samym portalu. Tam AMD A8-3500M (HD 6620G, 400 SP, 444 MHz) w grach ma wydajność porównywalną z mobilnym Radeonem HD 5650 (400 SP, 450-650 MHz, 128-bit GDDR3 800 MHz).

Analogicznie w desktopach A8-3850 (HD 6550D, 400SP, 600 MHz) powinien mieć wydajność na poziomie HD 5570 (400 SP, 650 MHz, 128-bit GDDR3 800 MHz)

 

Zresztą patrz na to:

 

desktopowy A8-3850 (4 rdzenie 2,9 GHz, HD 6550D, 400 SP, 600 MHz)

Dołączona grafika

 

mobilny A8-3500M (4 rdzenie 1,5/2,4 GHz, HD 6620G, 400 SP, 444 MHz)

Dołączona grafika

 

Wolniejszy mobilny procek z niżej taktowaną grafiką w wyższej rozdzielczości ma więcej klatek niż ten desktopowy. Coś jest nie tak ;-)

 

 

 

edit:

No i mamy odpowiedź. Test na anandtechu był robiony z pamięciami DDR3-1333. Do tego ich Radeon HD 5570 jest podkręcony do 750 MHz i ma pamięci GDDR5 stąd taka różnica wydajności na wykresach.

Z szybszymi pamięciami (DDR3-1866+) i podkręconym GPU w A8-3850 powinno być na poziomie HD 5570.

 

 

 

 

 

edit2:

Desktop Llanos listed, priced

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

OC samych procków słabe jak na 32 nm, ale czytałem tylko recke na X-bit labs póki co, więc nie wnikałem szczegóły, nie wiem czy akurat płyta ograniczała, BIOS czy coś innego.

 

 

Ja czekam na modele 65 W co by spokojnie pasywnie chłodzić, może sobie wtedy sprawie do HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...