Skocz do zawartości
andrew777

Amd Fusion | FM1/FM2 | Bobcat | Llano | Trinity

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Niecały miesiąc temu oficjalną premierę miały układy AMD Trinity dla komputerów stacjonarnych, które zaprezentowaliśmy na przykładzie A10-5800K (LINK). O wiele wcześniej, ponieważ jeszcze w maju bieżącego roku, zaszczyt ten dosięgnął układy mobilne. Natomiast na początku września mieliśmy przyjemność testować laptopa ASUS R500DR, opartego wówczas o najnowsze dzieło AMD - układ Trinity A10-4600M (LINK). Notebook ten niestety trochę nas rozczarował. Przeciętna jakość wykonania, wysoki throttling procesora czy chociażby brak dwóch kości pamięci pracujących w trybie dual-channel sprawiły, że wypadł on zdecydowanie poniżej oczekiwań. Do redakcji dotarł jednak znacznie ciekawszy HP Pavilion M6, który miejmy nadzieję nie ograniczy tym razem wydajności najmocniejszego układu mobilnego AMD Trinity. Zapraszamy zatem do artykułu i przekonajmy się, co naprawdę potrafi APU AMD Trinity A10-4600M.

Test HP Pavilion M6 - APU A10-4600M w ciekawym wydaniu

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z podkręcaniem procesora AMD APU 3500. Ostatnio złożyłem nowego kompa, a że miałem ograniczony budżet to postanowiłem zmontować coś funkcjonalnego za niewielkie pieniądze. Gdy już wszystko było ok, to postanowiłem podkręcić troszkę procesor wraz z grafiką. No i jest problem bo po jakiejkolwiek zmianie w BIOSIE nawet o 1 MHZ, albo coś w mnożniku to komputer przestaje wyświetlać obraz. Tzn. niby słychać jakby się normalnie uruchamiał, ale nie wyświetla nic. Posiadam taką konfigurację: Płyta główna - MSI A75MA-P35, Procesor AMD APU-3500 + Ati HD 6530D, RAM Patriot 2x2GB 1333MhZ, Zasilacz Tracer Highlander 500W. Chciałbym również dodać, że płyta główna ma specjalną funkcję o nazwie OC Genie 2, która sama powinna podkręcać podzespoły komputera, lecz wciąż jest taka sama sytuacja jak powyżej. Tak sobie pomyślałem, że na procesorze może być zablokowany mnożnik a my co myślicie??? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, żeby to był zasilacz. Raczej nie blokowałby oc o 1 MHz.

IMO na 99% winny jest BIOS. Płyty MSI pod FM1 nie były szczególnie udane, jeśli chodzi o oc. Np. na A75MA-G55 podkręcanie HTT było bardzo ograniczone.

Popróbuj z różnymi wersjami BIOS-u, jak nie pomoże, to pisz do nich maila. Innej opcji nie ma.

 

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz: jeśli korzystasz ze zintegrowanej grafiki, to monitor masz podpięty pod D-SUB czy DVI? Na D-SUB za dużo sobie nie pokręcisz - może w tym problem?

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Czy do takich zasotsowań jak:

Gry: MMO (Lineage 2, Aion, Guild Wars2)

Multimedia: Filmy FullHD (monitor 22' 1920x1080)

Nie potrzebuję mega wydajności. Chcę kupić A10 5800K + asrock extreme 4 lub coś pod A75. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem na pclolu,ale tam akurat jest masa gimbusów i trolli,więc i pogadać nie idzie.Mobo możesz wziąć tą:

http://www.ceneo.pl/19642035;0280-0.htm#tab=click_scroll

Teraz tylko pytanie,czy możesz kupić osobną grafikę,bo uważam,że do Twoich wymagań wystarczy x4 740.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem na pclolu,ale tam akurat jest masa gimbusów i trolli,więc i pogadać nie idzie.Mobo możesz wziąć tą:

http://www.ceneo.pl/...ab=click_scroll

Teraz tylko pytanie,czy możesz kupić osobną grafikę,bo uważam,że do Twoich wymagań wystarczy x4 740.

 

Wiem, dlatego też przyszedłem popytać tutaj. No jeżeli zmieszczę się w budżecie tak mniej więcej 800-900zł to spokojnie grafikę można włożyć.

Jeżeli nie uda mi się zgrać kasy to wezmę A10 5800K i kiedyś włożę np. HD7770(bo o niej myślę, że maks do moich zastosowań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy posiada ktos asrock fm2a75 pro4-m? Zakupiłem dzis razem z procesorem a8-5500 i mam problem z włączeniem zintegrowanej grafiki. Jak wpinam karte graficzna do pci-x wszystko dziala ok, ale kiedy ustawie primary grafic cart na onboard, wyjmę karte graficzna ze slotu,i podlącze monitor do integry to monitor jest wygaszony, ale w glośnikach slychać ze system się ładuje.

Drugi problem to płyta ma z wykrywaniem dysku twardego samsung f3 500 gb. Ząglowałem ustawieniami, probowałem IDE i AHCI, przełączałem do różnych portów, za którymś razem dysk zaskoczył na AHCI więc zapisałem ustiawienia bios. Po kilku minutach dysk zwyczajnie zgasł i już nei został wykryty, dziala tylko vertex 4 128GB na którym mam system. Sprawdzilem na starym mobo dyski i monitor działają bez problemu. Czy ktoś miał podobne problemy?

Edytowane przez kempez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czasy procesorów pozbawionych układów graficznych powoli przemijają, zwłaszcza jeśli spojrzymy na dynamicznie zmieniający się rynek mainstream'owy, gdzie nawet najsłabsze jednostki posiadają iGPU. Producenci zamiast w pocie czoła pracować nad poprawą wydajności rdzeni, skupiają coraz większą uwagę na aspekcie szybkości wyświetlanej grafiki, aby uczynić swoje jednostki jak najbardziej uniwersalnymi. Dzisiaj na takim sprzęcie można uruchomić nawet tytuły z górnej półki, chociaż komfortowa rozgrywka będzie wymagała pójścia na pewne kompromisy - redukcję rozdzielczości, zmniejszenie detali itp. Jedno wydaje się pewne - układy graficzne stały się nierozłączną częścią procesora, zaś obydwie strony barykady zamierzają aktywnie wykorzystywać iGPU w walce o klienta. Wprawdzie komputery desktopowe rządzą się innymi prawami niż urządzenia mobilne, bowiem wydajność zewnętrznych kart graficznych jest nieporównywalnie większa, ale również tutaj przybywa zestawów polegających wyłącznie na rozwiązaniach wbudowanych. Dosłownie przed chwilą zadebiutowały Haswelle posiadające na pokładzie nowe chipy graficzne Intel HD, natomiast AMD wprowadziło dzisiaj kolejną generację układów APU, które łączą architekturę Piledriver z Radeon HD 8000. Czy A10-6800K okaże się znacznie wydajniejszy niż A10-5800K? Jakie zmiany poczynili inżynierowie AMD w architekturze Richlanda względem Trinity? Czy iGPU Radeon HD 8670D pozwoli na zabawę w najnowszych grach? Wszystkiego dowiecie się z premierowego test APU AMD A10-6800K Richland.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jeszcze niedawno karta graficzna i procesor były całkowicie oddzielnymi podzespołami, których ścisła integracja wydawała się niepotrzebna, skoro od niepamiętnych czasów stanowiły dwuosobową (zgraną) drużynę. Jednak galopująca miniaturyzacja ostatecznie umożliwiła połączenie obydwu komponentów na wspólnym kawałku krzemu, co otworzyło zupełnie nowy rozdział w historii rozwoju komputerów, pozwalając producentom na dostarczanie coraz wydajniejszych i bardziej kompleksowych rozwiązań multimedialnych. Układy graficzne zintegrowane w procesorach początkowo nadawały się wyłącznie do podstawowych zadań, aczkolwiek ostatnie miesiące nawet zatwardziałych sceptyków musiały przekonać, że najmocniejsze odmiany iGPU dysponują mocą wystarczającą do uruchomienia mainstream'owych tytułów. Tylko czy granie na konfiguracjach pozbawionych zewnętrznej karty graficznej, wymagające licznych kompromisów w walce o utrzymanie płynności, rzeczywiście może być przyjemnością? Pytanie jak najbardziej na czasie, dlatego postanowiliśmy sprawdzić wydajność większości powszechnie dostępnych iGPU montowanych w desktopowych jednostkach AMD i Intel, natomiast jako punkt odniesienia zamieściliśmy na wykresach dwa niedrogie zestawy wyposażone w budżetowy procesor oraz kartę graficzną, aby określić w jakim punkcie znajdują się dzisiejsze iGPU. Czy zagramy na takim sprzęcie w Crysis 3, Far Cry 3, Skyrim i Tomb Raidera?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety jestem posiadaczem APU i zastanawiam sie nad DG.

Więc bardziej sie oplaci sprzedac MOBo i CPU i zmienic zestaw ?

Jeśli celujesz w gry to zdecydowanie tak. Tutaj test iGPU i kilku tanich kombinacji: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem że HD7750 też można połączyć.

Podłączyłem pod dual graphics w crossfire działa z kartą XFX R7750 core edition z rdzeniem GCN za 360zł, gra wyśmienicie pięknie bez szarpania na medium w bf4 :-) 50-60 fpsów.Zmieniam jeszcze na Kaveri i nowe mobo z msi fm2 + potem dołoże grafę od amd R9xxx( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 ) Edytowane przez dakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem zmuszony zakupić na szybko tanią i przyzwoitą płytę oraz procesor athlon x4 750k.

Płytę wybrałem:

MSI A88XM-E35

Sęk w tym, że dostępne w sklepach athlony x4 750k mają oznaczenie :AD750KWOHJBOX

W opisie na stronie MSI jeśli chodzi o obsługiwane procesory Athlon x4 750k jak byk stoi napisane: AD750KWOA44HJ

Czy zatem ta płyta obsłuży procesor który chciałem zakupić?

Edytowane przez Markus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

posiadam płytę Gigabyte GA-A55M-S2HP   z podstawką FM1   http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3944#ov

 

zamontowany procesor  A4-3400 2.7Ghz (w sumie najmniejszy /najtańszy na czas kiedy składałem kompa równo 3xlata temu grudzień)

 

planuje modernizację bo platforma nie wyrabia już odtwarzaniem Blu-Ray w 3D  (same BR sobie radzi, procek jest obciążony do 90% ale daje radę)

 

wg.  listay wspieranych procesorów    http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?v=AE72F6F9D4ADD0D7FE8652EDFA1B6890D794BC4CBE9995E8D0E2256AFC323264&s=AMD%20Socket%20FM1&cs=AMD%20A55

 

największym procesorem jest model X4-651 3000Mhz czy jakieś wydajniejsze ? 

 

czy w/w X4-651   wspiera APU AMD Radeon ?

 

czy można na np: zamontować coś z podstawki FM2 ? etc... ??  

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon nie posiada układu graficznego, musiałbyś mieć osobną grafikę, więc bez sensu.

FM2 to inna podstawka, nic nie zrobisz.

 

mówisz o X4-651 ?? czy ogólnie ? bo aktualnie płyta GA-A55M + procesor A4-3400  działa bezproblemowo na nim układ graficzny Radeon 6410D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadałem się nt. x4-651, możesz to rozciągnąć na wszystkie Athlony.

Radeon 6410D siedzi w A4-3400.

 

czyli zostaje polowanie na procki z serii A8 itp.... wbudowanym APU

 

na alledrogo póki co widzę dostępne są jedynie model A6  3500 

 

http://allegro.pl/amd-apu-x3-triple-core-a6-3500-3x2-10ghz-fm1-box-i4919839418.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi aby była zintegrowana grafika która pozwoli mi oglądać BR a tego co wiem Intele mają tragiczne grafiki a zakup inne grafiki na pci-e to zbędny wydatek 

 

ogólnie do dzisiejszego filmu, nigdy nie miałem z tym problemu a dzisiaj tnie na potęgę :(   100% cpu    

 

Blu-Ray wersja full (obraz iso 44GB) dźwięk 7.1 puszczony przez HDMI na APLITUNER następnie  obraz 3D na TV  jak włączam 2D spadam do 75% procek i działa oki

 

w sumie sprawdzę jeszcze ten film z innego dysku może dysk nie wyrabiał :)

Edytowane przez OloWeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...