Skocz do zawartości
sir_romanek

Wymiana Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję wymianę karty graficznej mniej więcej w cenie do 1400 zł.

1.Czy na tej płycie mogę używać dwóch kart jednocześnie.

2. Co lepiej dokupić drugą kartę czy może wymienić tę co mam na lepszą.

 

W tej chwili jestem właścicielem takiego sprzętu:

Płyta:

Foxconn P35A-S

 

Karta:

Inno3d GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX

 

Ram:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL5.0 BOX Vista Upgrade XTC Edition

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU

Procek:

Intel Core Duo E2180 2.00 GHz BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cały czas myślę nad tym. Taki sprzęt co proponujesz dużo zwiększy wydajność?

W zasadzie mam 3k zł do wydania na komputer z tym że w tej cenie musi się zmieścić dobry monitor z funkcją tv. Chyba powinienem zadać pytanie czy za 3k kupię czy też złożę jakiś w miarę dobry komputer przeznaczony do grania najlepiej żeby nadawał się do podkręcania, no i oczywiście będzie lepszy od tego co mam xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 3000 zł na komputer, przyzwoity zasilacz, obudowę, napęd i dysk (chociaż tu dobrze zainwestować w coś nowego żeby nie zwalniał reszty) to kup coś w stylu zestawu proponowanego przez redakcję za 3100 lub 3400 zł, a potem na spokojnie sprzedaj stare graty na allegro i wg moich ostrożnych wyliczeń powinieneś mieć ok 800 zł na monitor (mobo 150, grafa 300, proc 100, ram 250). Jeśli natomiast jesteś silnie związany emocjonalnie ze starym lub chcesz wydać mniej, to zmień proca na coś w stylu q6600 (350-400zł za oema na allegro) i kręć go i jakąś lepszą grafikę, ale rewelacji się nie spodziewaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentymentu nie mam xd jednak stary komputer nie będzie sprzedany biorę go ze sobą w delegacje^^

tak więc w zasadzie muszę kupić praktycznie cały zestaw.

Na moim starym sprzęcie gram w takie gry jak GTA 4 na średnich detalach jak to się ma do nowego sprzętu czego mogę się spodziewać np. po takim zestawie:

2300 zł

A np. takim:

3100 zł

 

Czy np. te zestawy co podałem nadają się do oc

 

I kolejne pytanko czy np. któryś podzespół z tych zestawów można zamienić na tańszy nie firmowy czyli z mniej znanej firmy o podobnych parametrach xd?

Jeśli tak no na jaki czy w ogóle ma sens chodzi o to czy te zestawy które są podane są bezdyskusyjnie najlepsze w tej cenie.

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy ma taki komputer:

 

1. Płyta główna ASROCK K7S8X 333 FSB 400 DDR USB 2.0

2. Procesor AMD ATHLON 2.0 GHz 266 MHz

3. Pamięć DDR 512 MB PC 333

4. Karta graficzna GFORCE MX4000 128 MB DDR TV

 

Chce wymienić ram i kartę graficzną. Oboje jesteśmy laikami jeśli chodzi o komputery^^ Mamy prośbę i zarazem pytanie ile ramu można dokupić do tej płyty no i jaką pamięć najlepiej kupić oraz jaką najlepszą kartę można dostać pod tą płytę (zapewniam że wiem(y)xd że sprzęt jest stary).

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie następujące po co znajomy chce wymieniać Grafe ?(jeszcze ram bym zrozumiał choć jest bardzo drogi DDR1 i nie opłacalny ale Grafe)

 

co do ramu :

- 3 x DDR DIMMs, DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory

- DDR266/200, Max. capacity of system memory: 3GB

- DDR333, Max. capacity of system memory: 2GB

- DDR400, Max. capacity of system memory: 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta pamięć ram 2x pójdzie na tej płycie:

 

http://www.saturion.pl/index.php/product/10821/Podzespo_y_PC/Pami_DRAM/Kingston_DDR_1GB_PC_333.html

 

Kolega chce do grania i liczy że wymiana tych podzespołów poprawi płynność gier.

 

Patrząc na te ceny domyślam się że taniej by było wymienić płytę pod ddr2 i kupić 2 gb ddr2?

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do grania, a w jakie gry? bo wybacz ale nie wiem czy jest sens(oczywiście bez urazy)inwestować w ten antyk

 

Nie no urażać się nie ma co wiem że lepiej by wyszedł na tym gdyby go oddał do muzeum xd

Co tu dużo się rozpisywać jak ktoś nie ma kasy a chciałby coś lepszego:/

zaproponowałem mu żeby sprzedał to co ma o ile znajdzie kupca i kupił zestaw proponowany przez forum ten za 1350 zł:

Zestawy komputerowe na Maj 2010 | PurePC.pl

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...