Skocz do zawartości
otacon

PIII 500 - da sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam proca P3 500MHz na płycie PROCOMP BVC3A. Jestem zielony w sprawach podkręcania dlatego mam pytanie: da sie to podkręcić i ile maxymalnie to wyciągnie?

 

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość.

 

Papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do samego podkrecenia to mysle ze magistrala 120MHz moze sie udac

Mam Celerona 2 na jadrze pentium 3 (płyta AOpen AX63 PRO) i procesor poszedł z 66,625 MHz na 100 MHz. I z procka 533 mam teraz 800. Chołodzenie to zwyczajny wiatrak z Celerona 1,4 GHz. Napiecie podnioslem z 1,5 na 1,6. Teraz zastanawiam sie czy jeszcze nie podniesc mu poprzeczke. Jak narazie sie nawet nie grzeje.(24 C) Zobazcymy nie wiem czy on to wyrzyma, ale jesli sie to uda bede mial procesor o 8O 100% podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Celerona 2 na jadrze pentium 3 (płyta AOpen AX63 PRO) i procesor poszedł z 66,625 MHz na 100 MHz. I z procka 533 mam teraz 800. Chołodzenie to zwyczajny wiatrak z Celerona 1,4 GHz. Napiecie podnioslem z 1,5 na 1,6. Teraz zastanawiam sie czy jeszcze nie podniesc mu poprzeczke. Jak narazie sie nawet nie grzeje.(24 C) Zobazcymy nie wiem czy on to wyrzyma, ale jesli sie to uda bede mial procesor o  8O  100% podkręcony.

na 100% masz zwalony odczyt temperatury :!: sprwadz to bo to niemozliwe

a co do krecenia tego procka to na powietrzu jakies 112MHz powinien udzwignac :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otacon napisz jakiego masz procka bo jak teraz popatrzylem to masz plyte na Sockecie czy ten Twoj PIII to koperek :?: jezeli tak to wtedy magistrala ponad 133MHz mozliwa do osaiagniecia (jakies 140-145 powinno sie dac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy magistrala ponad 133MHz mozliwa do osaiagniecia (jakies 140-145 powinno sie dac)

Przy dobrym chłodzeniu nawet bardzo możliwe jeden koleś z tweaka podkręcił swojego PIII 500 na 750mhz czyli szyna 150mhz :o a to bardzo ale to bardzo ładny wynik kto wie czy przy wc nie dało by się wyciągnąć szyny 166mhz.

 

P.S. Podkręcił na 150mhz bo płyta mu nie pozwalała na więcej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim FSB pogina ta PIII bo 500'ki to były 100 i 133.

Ja PIII 550 fsb 133 trzymałem na fsb 142MHz, a qmpel swojego PIII 350 fsb 100 podniósł na 112 MHz. U mnie mogłem dać więcej ale pamiątki nie wyrabiały - damn PC133 NONAME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Celerona 2 na jadrze pentium 3 (płyta AOpen AX63 PRO) i procesor poszedł z 66,625 MHz na 100 MHz. I z procka 533 mam teraz 800. Chołodzenie to zwyczajny wiatrak z Celerona 1,4 GHz. Napiecie podnioslem z 1,5 na 1,6. Teraz zastanawiam sie czy jeszcze nie podniesc mu poprzeczke. Jak narazie sie nawet nie grzeje.(24 C) Zobazcymy nie wiem czy on to wyrzyma, ale jesli sie to uda bede mial procesor o  8O  100% podkręcony.

na 100% masz zwalony odczyt temperatury :!: sprwadz to bo to niemozliwe

a co do krecenia tego procka to na powietrzu jakies 112MHz powinien udzwignac :!:

na prawdę fubaf ma chłodny ten cooler, jest poniżej 30*C ale też mu mówię że ma zwalony odczyt bo :

w biosie nie ma odczytu, programy odczytują nie wiadomo skąd.

wiadomo że na 100% dobry odczyt jest tylko z diody termicznej lub czujnika na płytach gigabyte gdzie czujnik dotyka procka.

 

a fubaf ty podkręiłeś? peńkałeś się jak na 533@650 biegał bo coś sandra pisała i odkręciłeś go. ja cię przekonałem żebyś go na 800 puścił i od miesiąca przekonuję cię żebyś c onajmniej na 880 podjechał. pamięci masz 133 więc ile bozia dała. dysk masz na gwarancji jeszcze, nie :?:

a o podniesieniu napięcia też ja ci powiedziałem. nie chwaląc się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i od miesiąca przekonuję cię żebyś conajmniej na 880 podjechał

tak tylko wtedy podnosze tez czesttliowsc PCI i AGP, niby szybciej dziala ale samoczynnie gra mi sie wylacza, wiec takie nierownomierne podkrecanie nie ma sensu

 

...o podniesieniu napięcia też ja ci powiedziałem. nie chwaląc się ;)

Ktoś tu kiedys napisal ze po wstapieniu na forum AMD byl calkowicie zielony , a teraz majac ponad 300 postow cwaniaka zrgrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co ci chodzi :?: to miała być abraza mojej osoby :?: jeśli tak to niech ci ta celina zdechnie.

namawiam do podkręcania kolesia który na 522@650 się peńka, mówię mu co i jak a on potem mnie od lamerów wyzywa i wielkiego overclockera z siebie robi. mieszka blok obok a na forum będzie się na mnie wyżywał bo ma 2500 3d marków na GF2Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namawiam do podkręcania kolesia który na 522@650 się peńka, mówię mu co i jak a on potem mnie od lamerów wyzywa i wielkiego overclockera z siebie robi. mieszka blok obok a na forum będzie się na mnie wyżywał bo ma 2500 3d marków na GF2Ti.

Przestan bo to nie jest smieszne tylko załosne. Po pierwsze nie ma procka 522 tylko 533 jesli juz (chyba ze po nietypowym kreceniu). Lamerem cie ani razu nie nazwalem. Zgadzam sie , ty mi powiedziales jak podkrecec. Ale kazdy sie od kogos uczy (a i tak głupi umiera). Watpie zebys sam sie nauczyl podkrecec. I przestan sie podpisywac pod kazdym moim postem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po prz.....erwie

 

Puść tego PIII na FSB 133 . Jeśli masz płytę ustawioną na auto to przełącz w biosie na FSB 133 , albo zmień zworkę z 100 lub auto na 133. Jeśli nie wstanie to wruć do poprzednicz ustawień . Ja tak mam zrobione i działam od dwóch lat , a procek zimniutki .

BEz stresu ,podnoszenia napięć ( bak takiej opcji na płycie ) itd.

wzrost wydajności jest mocno zauważalny nawet w codziennym użytkowaniu.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy magistrala ponad 133MHz mozliwa do osaiagniecia (jakies 140-145 powinno sie dac)

Przy dobrym chłodzeniu nawet bardzo możliwe jeden koleś z tweaka podkręcił swojego PIII 500 na 750mhz czyli szyna 150mhz :o a to bardzo ale to bardzo ładny wynik kto wie czy przy wc nie dało by się wyciągnąć szyny 166mhz.

 

P.S. Podkręcił na 150mhz bo płyta mu nie pozwalała na więcej :lol:

Hehehe ;] ... czy piszac to miales mnie na mysli?

Posiadam procesor Intel PIII 500MHz wykrecony na Intel PIII 750MHz.

Wynik owy osiagnalem na plycie ABIT BE6 II rev. 2.0. Proc to koperek

(FCPGA) - stepping SL3Q9. Pamiec, ktora aktualnie uzywam jest Seitec

128MB SDRAM 150MHz / CL3, na CL2 kosc nie wytrzymuje (memtest86).

Pamiec pozyczona, sprzedalem swojego Kingston'a KVR133X72C3/256

i nie wiem czy dobrze zrobilem. Poszukuje pamieci na kosciach M.tec'a.

Dadza mi one wieksze mozliwosci O/C. Sadze ze wycisne z tego procka

800MHz (FSB 160MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze jako chlodzenia wykozystuje jakis przeszlifowany aluminiowy

radiator (takze wypolerowany) z zamontowany box'owanym cooler'em

od prockow FCPGA - taki maly mix ;].

 

Memtest86 przy czestotliowsci FSB 150MHz nie wykazal bledow dla tych

pamieci ustawionych na CL3. Czas trwania testu 18h wiec uwazam go

za wiarygodny. Pamieci przy CL2 wysypywaly sie od czestotliwosci FSB

140MHz, nizszych nie sprawdzalem gdyz nie mialo to wiekszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem około 10 komputerów

 

fajnie to zabrzmialo ... powialo profesjonalizmem :P mysle, ze zgodza sie z moja opinia wszyscy Ci ktorzy podobnie jak i ja skladaja 3-5 kompow dziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku. a złożenie to z części cały komp, nie licząc rozbierania niektórych i wymiany w nich części.

a w serwisie nie pracuję więc ja nie skłądam 3-5 kompów dziennie, jak coś dłubię to dla znajomych lub w swoich komputerach. a przy 10 komputerach można nabyć sporo doświadczenia bo jak się złoży 1 komp to i następne 10 się złoży tak samo, przecież wszystkie części mają takie same złącza, taśmy itp.

a co do składania 4-5 kompów dziennie to widzę jak są one skłądane i konfigurowane w sklepach, bios defaults i zero ustawień na wydajność, choćby cl ustawić czy memmory interleave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...