Skocz do zawartości
MeHow

jak usunac linuxa :) tzn. partycje :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm jak usunac partycje na ktorej jest linux?

Pqmagic5 nie umie usuwac partycji linuxowych,

a fdisk w ogole ich nie widzie :)

 

oczywiscie nie koniecznie musze usuwac te partycje :) po prostu chcialbym sformatowac te dyski i zainstalowac go ponownie :)

 

pozdr

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym masz problem jak chcesz usunąć linuxa i zainstalować ponownie to odpowiednie narzedzia znajdziesz w Linuxie. A do usunięcia partycji z pod Windows wystarczy Partition Magic 6 lub nowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiec pqmagic 6 :) wystarczy :) co do usuniecia spod linuxa ;) jak ja nawet jeszcze nie opanowalem tego systemu, wiec z niego na pewno go samego nie usune :P

 

a wiec pqmagic 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować partition magica? Partycję linuxową powinien usunąć windowsowy 'fdisk' (nie mam pewności). Za to z pewnością usunie ci go fdisk/cfdisk jak zabootujesz linuksa z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować partition magica? Partycję linuxową powinien usunąć windowsowy 'fdisk' (nie mam pewności). Za to z pewnością usunie ci go fdisk/cfdisk jak zabootujesz linuksa z płytki.

no u mnie nie wychodzi bo mi sie walnal dysk twardy i pod winda nie moge wlaczyc dma...a jak wrzucam linuxa to przy butowaniu nie przechodzi sprawdzanie partycji hda...po prostu zwis...moze masz jakis pomysl co to moze byc...no i czy jak mi sie uda sformatowac(moze po tym ustapia problemy) uda mi sie wgrac system...po prostu zastanawiam sie czy to walniety dysk czy tylko tak mi sie cos walnelo z partycjami i system glupieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować partition magica? Partycję linuxową powinien usunąć windowsowy 'fdisk' (nie mam pewności).

Oczywiscie ze mozna. Partycja taka jest widziana jako Non-DOS czy jakos tak.

Mozna tez uzyc darmowego Ranish Partition Manager (www.ranish.com)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MsK: w którym momencie się wywala i jak bootowany? Wcześniej się bootował?

tak jak sie bootuje..tak wiec nie wazne czy z plytki czy z twardego..wczesniej bylo wsztsko oki (chodzi mi dokladnie o moment gdy leci z dysku wybieram system opercyjny no i sprawdza sprzet ...checking hda partition...i ciach nic dalej)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie bo mam podobny problem z bootowaniem.

 

:arrow: hda jest WinXP /partycje NTFS/

 

:arrow: hdb Mandrake 9.0

 

:arrow: lilo zainstalowane w mbr na hda

 

Problem polega na tym, ze po wybraniu z lilo windowsa dochodzi tylko do ekranu startowego windowsa i komp sie resetuje :(

Mandrake uruchamia sie bez problemow, ktos wie w czym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z windowsem jest wszystko w porzadku, bo po zastapieniu lilo windowsowym boot managerem dziala...

jeżeli problem jest tylko gdy w mbr jest lilo zapisz ponownie lilo w mbr i wykonaj w linuxie polecenie>> dd if=/dev/hda of=linux.lin bs=512 count=1 , przekopiuj utworzony plik na partycje windows, dopisz do boot.ini w sekcji [operating system] wiersz >> c:linux.lin="linux" i ponownie przywróc windowsa w mbr poleceniem fixmbr z konsoli odzyskiwania. Po tym bedziesz mógł wybierać linuxa z menu startowego windowsa więc nie powinnpo byc prioblemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...