Skocz do zawartości
hands0me

nForce2 drivers 2.41 WHQL już są!

Rekomendowane odpowiedzi

 

A jakie masz obciazenie proca w HDTach'u :?:

teraz to juz nie wiem bo je wywalilem , ale skoro powtarzaja sie te same rzeczy to mozliwe ze u mnie tez bylo wysokie
A jakie masz zainstalowane stery (i w jakiej kolejnosci) i jakie masz teraz obciazenie proca w HDTach'u :?:

Dzis w nocy instalowalem z Ghosta kilka razy czystego XPeka zeby to sprawdzic, ale za cholere nie moge ustalic, ktore i w jakiej kolejnosci stery instalowac, zeby miec "normalne" obciazenie na poziomie 6-8%... Zawsze bylo ponad 50% :?

Ktore nForce Drivers (+ ew IDE SW) zainstalowac i co/czy dodatkowo trzeba poustawiac, zeby bylo i wydajnie i nie obciazalo proca w tak duzym stopniu :?:

ja w ogole nie kumam dlaczego kierowac sie 3d tachem???, jak pisze limerro moze to byc nieobiektywne, ja mam nowe stery bez sw teraz i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast programu HDTach mozna uzyc program HDD Speed.exe- podaje na biezaco transfer podczas pracy pod windowsem z calego dysku lub z wybranych partycji :)

mozna rowniez zarzucic HDTach i HDD Speed i zobaczyc czy wyniki sa zblizone :)

a i tak najlepszy jest test organoleptyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, czyżbym był jedyną osobą, u której po zainstalowaniu całego pakietu wszystko chodzi lepiej ? 8O

Po kolei:

1. dźwięk trochę poprawiony (tak mi się wydaje)

2. konfiguracja kanałów IDE

3. możliwość korzystania z InCD

4. zero problemów z grami (specjalnie zainstalowałem Heroes Of ... IV, i żadnych problemów)

5. w HDTach'u (twardziel: 2-letni Quantum Fireball lct40 5400 rpm)

CPU Utilization = 7,8 %

Read Speed Avarage = 17591kps

Random Access Time = 18,1 ms

Read Burst Spead = 24,8 mbps

wyniki lepsze ok 10 % od poprzednich 8O

 

6. nie zatrzymuje dysku po restarcie

7. ... no i ogólnie wszystko hula jak należy

 

czasami sobie myślę, że nie wystarczy umieć podkręcać procki i różnego typu karty, pamięci, itp,

trzeba jeszcze dbać o system operacyjny, jaki by nie był. 8)

A może mam szczęście ? :lol:

Lucky me. 8)

 

Mój konfig:

AXP1700+@(12,5*166 [1,5 V])

EPoX 8RGA+

RAM (5-2-2-2): 2 x 256 Mb Seitec

1x 512 Mb TwinMos (z tego 128 Mb na grafikę)

Zasiłka: Chieftec 360 W DualFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, czyżbym był jedyną osobą, u której po zainstalowaniu całego pakietu wszystko chodzi lepiej ?  8O 

Po kolei:

1. dźwięk trochę poprawiony (tak mi się wydaje)

2. konfiguracja kanałów IDE

3. możliwość korzystania z InCD

4. zero problemów z grami (specjalnie zainstalowałem Heroes Of ... IV, i żadnych problemów)

5. w HDTach'u (twardziel: 2-letni Quantum Fireball lct40 5400 rpm)

                  CPU Utilization = 7,8 %

                      Read Speed Avarage = 17591kps

                      Random Access Time = 18,1 ms

                      Read Burst Spead = 24,8 mbps

wyniki lepsze ok 10 % od poprzednich  8O 

 

6. nie zatrzymuje dysku po restarcie 

7. ... no i ogólnie wszystko hula jak należy

 

czasami sobie myślę, że nie wystarczy umieć podkręcać procki i różnego typu karty, pamięci, itp, 

trzeba jeszcze dbać o system operacyjny, jaki by nie był.  8) 

A może mam szczęście

Lucky me. 8)

 

Mój konfig:

AXP1700+@(12,5*166 [1,5 V])

EPoX 8RGA+

RAM (5-2-2-2): 2 x 256 Mb Seitec

      1x 512 Mb TwinMos (z tego 128 Mb na grafikę)

Zasiłka: Chieftec 360 W DualFan

O system dbam na biezaco - i to dosc skrupulatnie :idea:

Wczorajsza noc poswiecilem na dosc szczegolowa analize tych sterow - dlatego chyba 4 czy 5 razy instalowalem (z Ghosta na szczescie) czystego XPeka i testowalem te stery na rozne sposoby... Po czym wrocilem do poprzednich :wink:

Ty chyba serio masz szczescie, bo na zagranicznych forach narzekaja ludzie na te stery i jajca rozne z nimi maja :?

Zastanawia mnie to jak mogli przyznac certyfikaty WHQL tym sterom... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 2.03 nie mialem zadnych problemow a w HDTachu tez 7,8% hyhy :P obawiam sie ze instalacja sterow to rosyjska ruletka kazdy jednak ma system z innymi badziewiami stad czesc innych opinii choc niektore niezaleznie od tego sie pokrywaja tak jak znikajace cdromy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami sobie myślę, że nie wystarczy umieć podkręcać procki i różnego typu karty, pamięci, itp, 

trzeba jeszcze dbać o system operacyjny, jaki by nie był.  8) 

to zle myslisz ze jak ktos to potrafi to nie dba o sysa, podkrecanie jest zwykle kolejnym krokiem w rozwoju komputerowym ze tak powiem, przed kreceniem zwykle wie juz sie takie rzeczy (sa pewne jednostki bedace wyjatkami oczywcisc, takie jednostki zwykle pala proca i plyte przy pierwszym podejsciu do oc :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczailem juz o co chodzi z tym dziwnie wysokim CPU Utilization w HDTachu 8)

Otoz sciagnalem stad z sekcji Software "CPU Utilization Fix", ktory jednak przy probie instalacji zwraca komunikat, ze jezyk systemu jest inny niz jezyk update'u. Nie zamykajac okienka z komunikatem skopiowalem sobie pliki z katalogu, do ktorego rozpakowal sie update, pozniej dopiero zamknalem okienko.

Poczytalem pliki update.inf i po jego "lekturze" zgralem z poziomu Dosa (niesmiertelna dyskietka z Win98SE :wink: ) plik ntdll.dll do katalogu C:WindowsSystem32 i teraz obciazenie proca w HDTach'u wrocilo do "normalnego" poziomu - 7~9%.

Jak na razie zadnych ujemnych skutkow nie zauwazylem i mam nadzieje, ze nie zauwaze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach z tymi nowymi sterami zauważyłem jedną ciekawą rzecz. W jakiś dziwny sposób gryzą mi się z programem Tweak XP. Jeśli zainstaluje te stery nawet bez IDE SW a póżniej Tweak XP, na systemie nie da się pracować. Sypie milionami błędów, nie wychodzi mu jakiś opóźniony zapis na dysk czy cuś takiego. Ale kiedy zainstaluje te stery nawet z IDE SW i odpuszczę sobie Tweak XP wszystko chodzi jak należy :?: :?: Co by nie mówić jest kaszana. Choć z dźwiękiem jest lepiej. I trasnsfer dyskowy na oko też jakby lepszy. 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...