Skocz do zawartości
BinoKomputer

Lg W1952tq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam wymieniony w tytule monitor. Mam z nim pewien prblem, a dokładnie z oszczędzaniem energii. Wyczytałem na googlach że do sprzedaży wyszło parę wadliwych monitorów. Ale nie chodzi mi o sam problem, a o gwarancje. Napisałem maila do LG z prośbą o pomoc. Kazali wysłać do nich monitor ze wszystkimi akcesoriami, dokumentem zakupu, kartą gwarancyjna. I tu nasuwają sie pytania.

1. Jakie są te akcesoria? (oprócz monitora i podstwy)

2. Dokument zakupu posiadam, kartę gwarancyjną także lecz jest przyklejona do pudełka i nie wypełniona. W mailu napisali że musi być podstemplowana przez sklep. Niestety jest pusta. Czy czasem nie powinna być wypełniona zaraz po zakupie? Czy jeżeli teraz pójdę (minęło już ok. półtora roku od zakupu) to wypełnią?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sklepy umywają ręce w takich sytuacjach. Zapewne usłyszysz, że w razie problemów masz się zwracać do gwaranta (czyli LG). Jeśli masz dowód zakupu, a sprzedawca nie jest cwaniaczkiem, to nie powinno być problemu.

Akcesoria - jeśli w zestawie miałeś kable, to są one częścią zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie przybili pieczątkę i kazali mi wypełnić resztę. Uzupełniłem wszystko oprócz numeru fabrycznego. Tak więc zajrzałem na nalepkę z tylu monitora i wystarczy ten SERIAL NO? Pytam bo jest tam jeszcze jakieś FCC ID.

Edytowane przez BinoKomputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Znowu zwracam się do was z prośbą o pomoc.

Zacznę od tego, że wysłałem monitor do LG. Wczoraj otrzymałem paczkę. W pierwszej chwili byłem zadowolony, jednak kiedy otworzyłem pudełko i znalazłem wpis z naprawy "Sprawdzanie, testy, usterka nie wystąpiła". Załamałem się ponieważ połowę ferii musiałem czekać na monitor, a i tak dostałem zepsuty. Już naprawdę nie wiem co robić. Może opisze wam ta usterkę w jakich okolicznościach itd.

 

W lipcu roku 2008 kupiłem w sklepie X-Kom komputer wraz z monitorem. Podłączyłem wszystko i zacząłem cieszyć się z kupna. Odpaliłem Dirta dołączonego do karty graficznej. Monitor był podłączony przez kabel D-SUB. Po około 30-40min nagle pisze "Analogowy tryb oszczędny". Tak sobie pomyślałem że może po prostu sprzęt musi odpocząć albo coś (przejście z pentiuma 3 i rivy tnt2 na tak nowy sprzęt mogło spowodować że tak pomyślałem). Bałem się cokolwiek ruszać. Odczekałem parę godzin. Ponownie włączyłem komputer i zaczynam grać. Po paru minutach znowu to samo. Powoli zaczynałem się denerwować. Na następny dzień wpadłem na magiczny pomysł aby podłączyć monitor przez kabel DVI-D. Ucieszony odpalam Dirta i gram. Mija godzina i nagle obraz zaczyna sie przesuwać (efekt podobny do pola magnetycznego, jak przystawi sie komórkę dzwoniącą do telewizora, monitora to tak ucieka obraz). Nie było to jakoś strasznie uciążliwe więc olałem to i i korzystałem z kompa na tym kablu DVI-D. Po paru tygodniach jednak nie mogłem znosić myśli ze mam uszkodzony nowy komputer. Powiedziałem ojcu, że jedziemy do sklepu z samą jednostką centralną. Był to czas kiedy siostra miała sesje i takie tak i potrzebny był jej komputer. Dlatego pojechałem zaraz po otwarciu sklepu i powiedziałem żeby testowali ten komputer od rana do wieczora a ja przyjadę po niego. Przyjechałem i powiedziano mi że nic nie stwierdzili, kazali przyjechać z monitorem. Odebrałem komputer wróciłem i podłączyłem ponownie. To był okres jako przed świąteczny więc znowu jakoś wyleciało mi z głowy, nie wiem nie miałem czasu czy coś. Do tego doszło, że dopiero właśnie w te ferie zainteresowałem się tym. I znowu pojechałem do sklepu ale tym razem ze wszystkim komputer + monitor. (w między czasie pogooglowałem troszkę i znalazłem ciekawe informacje na temat tego monitora, a dokładnie o to chodziło że do sprzedaży wyszła jakaś partia ze złym skorygowaniem tego oszczędzania energii. Tylko był problem bo ludziom ten felerny tryb włączał się na obu kablach nie ważne jaki był, a mi tylko na D-SUB na DVI-D obraz się przesuwał). Serwisant przyjął komputer ale monitora nie. Właśnie wtedy dowiedziałem się o tej gwarancji zewnętrznej LG, że monitor trzeba bezpośrednio do producenta wysłać. Serwisantowi powiedziałem jaki dokładnie problem mam. Zapytał mnie co znajduje się wokół monitora. To mu powiedziałem że około metr od niego znajduje się telewizor nad monitorem są głośniki a po boku lampka. Oznajmił że przyczyną tego może być pole elektromagnetyczne. No dobra obraz może się przez to przesuwać, ale mi także się wyłącza i to na 2 rożnych kablach więc wydawało mi się to śmieszne. Komputer zostawiłem w sklepie do sprawdzenia, a do domu zabrałem monitor i zacząłem go pakować do wysyłki. Napisałem maila co mam zrobić gdzie wysłać itd. Odpisali na następny dzień, napisali gdzie mam wysłać, podali nr płatnika oraz podali że w paczce ma znajdować się wszystko to co było przy zakupie. Stąd mój pierwszy post w tym temacie z pytaniem o akcesoria. Tak czy siak zapakowałem wszystko co było potrzebne i wysłałem. Tak jak pisałem na początku, że otrzymałem monitor nienaprawiony bo usterka nie wystąpiła.

 

Co ja mam teraz zrobić? Z góry przepraszam za jakieś błędy i chaotyczny rodzaj pisma ale po prostu jestem jeszcze zdenerwowany przez LG. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla pewności spróbuj podłączyć komputer z monitorem u sąsiada, kogoś z rodziny. Może masz lipną instalację, jakieś natężenie pól magnetycznych rzeczywiście. Wszystko masz podłączone go gniazda ze stykiem (bolcem) ochronnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla pewności spróbuj podłączyć komputer z monitorem u sąsiada, kogoś z rodziny. Może masz lipną instalację, jakieś natężenie pól magnetycznych rzeczywiście. Wszystko masz podłączone go gniazda ze stykiem (bolcem) ochronnym?

Edit:

Jednak nie mam gniazdka z bolcem ;/ To może być od tego??

Edytowane przez BinoKomputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...