Skocz do zawartości
garrowq

Radek X1600 + Accelero S1...

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że z karty wystaje Core z dwóch stron. Z jednej strony chłodzone jest AcceleroS1 a z drugiej core się po prostu grzeje. Niby karta wszystkie testy przechodzi ale jak pogram dłużej w jakieś gry to wtedy ekran się wali - na pewno przez grafike. I w związku z tym pytanie jak sobie poradzić z tym problemem? Myślałem o wymianie na boxowe chłodziwo ale już mam całkiem fajnie wyciszonego kompa i nie chciałbym żeby było głośno... Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że z karty wystaje Core z dwóch stron.

Eee... przybliż o co chodzi z tym Core, bo nie załapałem...?

 

EDIT: Jeżeli chodzi ci o takie małe kwadratowe czarne kostki, to to są pamięci, i na nie można kupić specjalne radiatorki(które powinieneś dostać z chłodzeniem?): http://www.cooling.pl/scythe-radiatorki-sc...ukt,551132.html (ja mam takie u siebie). Pamiętaj też o tym, że przepływ powietrza jest bardzo ważny.

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę, że troche się nie zrozumieliśmy...

 

Tył karty:

Dołączona grafika

 

Przód karty:

Dołączona grafika

 

chodzi mi czym schłodzić ten rdzeń widoczny na pierwszym zdjęciu (tył karty) Z przodu oczywiście zamontowany AS1

Edytowane przez garrowq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu to nie jest rdzeń tylko mostek który tłumaczy rozkazy PCI-e na AGP.

Aha. To przepraszam, byłem przekonany, że to rdzeń. W każdym razie ten mostek nagrzewa się i to ostro i przez niego mam zwisy.

 

Zamontuj jakiś wentyl, żeby wiał po grzbiecie karty i po problemie.

No niestety, nie mam za bardzo takiej możliwości... Wentyl pod zasilaczem mam zaczepić?:D Pozatym mam bardzo mało miejsca w budzie. Ale dzięki podsunąłeś mi pomysł żeby wentyl zamontować może jakoś na dolnej ściance radiatora od proca.

 

Jeśli nic więcej nie możecie mi doradzić to temat można uznać za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mogę doradzić przyczepienie tam takiego radiatorka jak na pamięciach jest, o ile jeszcze go tam nie ma. (ale przepływ powietrza i tak musi być, żeby się radiator sprawdził.)

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego doszedłeś, że to przez niego masz zwisy?

Zakładałem na niego te małe radiatorki które są w zestawie AS1, testowałem z otwartą budą itd.

 

Myślałem nawet o downgradingu karty graficznej, ale mimo obniżonego taktowania mostek i tak się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem na niego te małe radiatorki które są w zestawie AS1, testowałem z otwartą budą itd.

 

Myślałem nawet o downgradingu karty graficznej, ale mimo obniżonego taktowania mostek i tak się grzeje

watpie zebys przez ten mostek mial zawisy. taki sam jest na x1950 pro agp i tez sie grzeje, sciagnelem radiatorek ktory tam byl i pol roku uzytkowalem karte bez owego zlomu, jakos zadnych zawisow nie uswiadczylem. zawisy moze masz przez zapchane s1 i karta sie grzeje lub chlodzonko zle przylega, krzywa podstawa. rozgrzej karte furmarkiem i dotknij accelero, jak letnie tzn ze chlodzenie nie dociska, albo krzywa podstawa, albo zes nawalil centymatrowa warstwe pasty.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zebys przez ten mostek mial zawisy. taki sam jest na x1950 pro agp i tez sie grzeje, sciagnelem radiatorek ktory tam byl i pol roku uzytkowalem karte bez owego zlomu, jakos zadnych zawisow nie uswiadczylem. zawisy moze masz przez zapchane s1 i karta sie grzeje lub chlodzonko zle przylega, krzywa podstawa. rozgrzej karte furmarkiem i dotknij accelero, jak letnie tzn ze chlodzenie nie dociska, albo krzywa podstawa, albo zes nawalil centymatrowa warstwe pasty.

Zrobiłem tak jak mówiłeś - furmark benchmark test a potem testy stabilności. Accelero jest gorące. A mostek jest tak gorący, że nie mogę przytrzymać palca na 2sekundy. O dziwo nie było zwiechy. Popróbuję jeszcze jutro na spokojnie, dluzej zostawie furmarka. A i jeszcze dodam, że testy robilem przy otwartej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...