Skocz do zawartości
spider3k

Jaką Książkę Kupić O Sieciach Komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaka książka jest najlepsza odnośnie tematyki sieci komputerowych?

Będzie to moje pierwsze spotkanie z taką tematyką.

Myślałem nad tą pozycją: http://www.empik.com/rozbudowa-i-naprawa-s...iazka,2486616,p

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystkie informacje znajdziesz w Sieci - jak masz wstręt do czytania na monitorze, to wydrukuj sobie stronę.

 

Jeśli natomiast koniecznie potrzebujesz książki, to podaj więcej szczegółów. Sieci to szerokie pojęcie. Do czego jest Ci książka potrzebna? Budujesz sieć w akademiku/osiedlu, potrzebujesz do szkoły/na studia, czy raczej chcesz się czegoś nauczyć na własną rękę?

 

Sądząc po tytule, ta książka raczej nie nadaje się na pierwsze spotkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieci to raczej temat nie na książkę. Tutaj są konkretne rzeczy do zrobienia i ciężko mi wyobrazić sobie książkę, która krok po kroku wyjaśniłaby wszystkie zagadnienia. To nie programowanie, że da się to rozłożyć na teorię, podstawowe zastosowania i rozwiązywanie własnych problemów.

Poza tym co jest skomplikowanego w "sieciach"? "Stworzyłem" ich już kilka, "administruję" je na codzień, "naprawiam" wszystkie problemy z nimi związane, nawet sam z nich korzystam i do tego wszystkiego wystarczył mi manual od DD-WRT i "umiejętność obsługi intuicyjnych interfejsów" ;]

To już nie czasy sprzed 20 lat, gdzie trzeba było wybierać "topologię" i martwić się czy jak nie walnie jeden komputer to wszystkie inne będą pozbawione Internetu 8O

 

Jeśli zbytnio spłyciłem temat, albo przypadkiem planujesz to dopisać do CV i musisz znać na pamięć książkową definicję firewalla to przepraszam 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...