Skocz do zawartości
fidodido

Problem Z Usb

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam taki problem, a mianowicie: siedze sobie dzis na kompie(lapek nec'a) na gg, nagle komp sam sie zresetowal. po resecie myszka podpieta pod usb swieci sie ale nie chodzi i wogole porty usb nie wykrywaja niczego.. tzn. jak podpinam np. pendrive to dioda od pendriva sie swieci ale komp go nie wykrywa. odinstalowalem w menedzerze urzadzen wszystko zwiazane z usb, zrobilem reseta. po resecie ponownie wszystko sie zainstalowalo ale nadal nic nie wykrywa.. w biosie oczywiscie usb enabled..

bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to laptop, to jeżeli upaliłeś coś na lini danych usb (a na to wygląda) to i tak nie obejdzie się bez serwisu, bo w domu tego naprawić się nie da. Nie znam się za dobrze na laptopach, ale wygląda to na uszkodzenie huba usb. Poczekaj jeszcze na wypowiedź kogoś bardziej kompetentnego w tych sprawach.

 

PS. Mógłbyś podać też model lapka

PS2. Nie zauważyłem informacji o laptopie w pierwszym poście, przepraszam... :/

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menedzerze urzadzen, przy sprzecie usb, odznacz 'zezwalaj temu komputerowi na wylaczenie tego urzadzenia w celu oszedzenia energii', sprawdz czy dziala

 

wszystkie sterowniki zainstalowane? wszystkie usb nie dzialaja?(obydwa z tylu i to z boku tez?) tak czy siak nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie, jesli masz wyłamane lub zwarte gniazda albo uwalony kontroler, trzeba bedzie wlutowac nowe.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem to juz wczesniej:

Dołączona grafika

 

odznaczylem ta opcje w tych czterech kontrolerach, a w tych czterech wyzej nie bylo takiej opcji.. niestety nic to nie dalo, usb nadal nie dziala..

 

wszystkie nie dzialaja, tzn. 2 z tylu bo to trzecie z boku jak kupilem bylo juz zepsute (w srodku zagiete i nie da sie wogole nic podpiac..)

hm serwis mi sie nie usmiecha bo lapek kupilem za granica jakies 2 lata temu, uzywany.. no ale chyba nie ma wyjscia, ciekawi mnie tylko ile taka naprawa moze kosztowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...