Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że tej wtyczki na +12V (dodatkowe) nie będziesz miał gdzie wsadzić w tą płytę...

Ale zasiłka może (choć nie musi) być niezła. Trafiają się kaprawe serie... ale rzadko... No i ja bym celował w zasiłkę gdzie jest 1 wiatrak ale większy a nie 2 małe...

Niektórzy mówią, że te wiatraki w Szefach chodzą cicho przez miecha lub dwa a potem zaczynają dawać się we znaki...

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem miec A7V8X ale gostek sie w sklepie pomylil i chwala mu za to :) bo zawsze to lepsza plytka a jak ram i psu zmienie to moze cos wyciagne wiecej z procka :) p.s. z sailka chce sie w okolicach 200 zl zmiescic :P

Edytowane przez kwiateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem Offtopic... Najpierw była rozmowa o napięciu i połykaniu prądu przez V600 a później zadałem pytanie, czy jest zadowolony ze swojego wyboru. Bo ja nie kupowałbym wersji -X... Ale już wiem, że kolega miał poprostu szczęście dostać coś lepszego niż chciał => a darowanemu koniowi... :D

Osobiście miałem A7V600 całą i bardzo się dobrze sprawowała. Ale zapragnąłem większego O/C i większej przepustowości RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem tą płytkę, sprawowała się OK do czasu kiedy po zakupie pilota zorientowałem się że port COM2 jest zepsuty. Oddałem na gwarancji i po paru tygodniach dostałem nową ale już ASUSa A7V880. Najpierw się ucieszyłem ale po pewnym czasie stwierdziłem że A7V880 jest do niczego. Kłopoty z centralnym kanałem w systemie 5.1 dzwięku, zwis przy hibernacji itp. Chciałem też dać ją do reklamacji, ale koleżanka taką kupiła i też ma podobny problem więc stwierdziłem że to taka lipa i postanowiłem wrócić do A7V600-SE. Niedługo powinienem już ją mieć zpowrotem.

 

Jak myślicie dobrze robię? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak przy chęci użycia jakiegokolwiek COM'a trzeba pobawić się przerwaniami w BIOSie... Na każdej płycie obecnie są problemy... Poprostu COM jest wypierany przez USB i tyle...

Na nForce2 również trzeba bawić się Przerwaniami w BIOSie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko .. SiSoFt Sandra odczytuje mi temperaturke na procu ... 40 st czyli wszystko wporzo ... i jeszce jedną Board-36 st . i nie jestem pewien czy jest to temperatura na NB czy na plycie głównej ....Inne programy tez pokazuja te ok 36 st ... ale nie wiem do konca czego jest to temperaturka ......Psoiadam ver A7V600-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko...Czy da się zamonować na płycie Asus A7V600 bez żadnych problemów trzy kości Ramu z taktowaniami 400 Mhz? W instrukcji dołączonej do płyty jest uwaga z dopiskiem "Pc 3200 maximum to 2 banks only" Co to może znaczyć, czy dużo zaryzykuję jeśli mimo to włoże trzecią kość ?

 

Mam teraz 2x256 Kigstona i chciałbym coś jeszcze dodać, ale nie wiem czy muszę teraz kupić 512 MB i jedną 256 wyrzucić, czy też mogę dodać ją normalnie jako trzecią ?

 

Może ktoś ma trzy kości 400 Mhz w tej płycie i nie ma zadnych problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirotaro

Jak będziesz miał 3 kości to pojedziesz nie na 400 a na 333MHz i tyle.

Dzięki. Takie proste rozwiązanie a ja się tak nad tym głowiłem... Nie wykorzystuję chyba wszystkich moich zwojów mózgowych. :D

Edytowane przez Rellock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie ostatnio pomyslalem ze plyta moglaby miec regulacje napiec na pamieciach, zastanawiam sie czy to tylko w biosie tego brakuje czy A7V600 (full) ma regulacje napiec? jesli tak, to moze wgranie tego biosu pomoze. chyba ze brakuje czegos w hardware, jakichs kondonkow

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pełna wersja ma regulację napięc na RAM. Ale nie wiem co z tym wgrywaniem BIOSu... Pamiętaj, że wersja -X nie ma kilku Mosfetów i Kondziołków właśnie związanych z napięciem na RAM, także regulacja może nie być po prostu możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytan mam plytke asusa A7V600-X procesor duron 1.3 ghz 256 ddr kingston @ 333 mhz oraz radiator Spire falcon Rock II , nie wiem czy kupilem dobry radiator ale temp. wg biosu po zresetowniu kompa wynosi okolo 60* -czasami 65* po dluzszym uzytkowaniu. Mam pod nim srebrna paste, nie wiem czy to normalna temp. dla tego procka czy cos jest nie tak, help;( aha niedlugo zamierzam sie przymierzyc do nowego procka jaki byllby najlepszy ? w cenie do 250 z ? tzn jaki atlon na jakim jadrze? i wogole chcialbym znac szczegoly tzn czy da sie krecic itp ;D aha i jaki radiator do tego athlona , chcialbym aby byl naprawde gOOd;D z gory dzienks za Pomoc . Laszlo :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jakiś z Pentagramów na przykład. Procka jakiegoś 2500+ albo coś w ten deseń.

A co do obecnej temperatury => zmień wiatrak i zobaczysz.

Mega wiele to na tej płycie nie wykręcisz, bo nie możesz podnosić napięcia na RAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Złożyłem ostatnio 2 kompy (+ kumpel 2) na tej płycie i musze powiedzieć że coś z nią jest nie tak, jest niestabilna z czego na 1 chyba uszkodzona. Bo jak wezme włącze Memtest to na 5 teście na tym wolnym polu od środka w dół, zaczyna sypać błędami i komp sie wiesza. Podmieniałem kości pamięci i to samo. Dodam że płyta nówka sztuka.

Sprzęt to: A7V600-X, Semp 2300+, Kingston 256MB 400, Feel 350, Maxtor 160GB ATA 100, ASUS R. 9250.

 

Ps. System sie instaluje bez problemu (nie ma zwiech) ale po instalacji po paru minutach, max 10 następuje zawieszenie kompa :angry:

 

Jak macie pomysł to piszcie :wink:

GG. 3418886

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy.

 

primo- problem urzadzen ps2 na tej plycie to standard. robia to w serwisie na gwarancji nieodplatnie. wiem bo mam 2x A7V600. Mozliwe ze zmiana klawiatury na inna cos da ale zawsze sie moze zdazyc suprajs :) /z autopsji

 

secundo- na dwoch moich plytkach (no jedna mojej dziewczyny) zasadzilem po athlonku 2200xp thortonku kingstoniku 256 na 400 CL3 i modecomie 350GTF (by fortron). Oba procki maja mnozniki free, 39tydz. ale ni w zab na fsb nie restartuja. (rozne ramy inne dosadzalem prze grzadkowywalem m.in. nanya, samsung synchro i asynchro i nic.

Przypuszczenie ze thorton to przeciez okrojony barton i taki procki moga miec problemy z zegarem magistrali 200 obalam. pewien kolega pisal ze tez ma problem z fsb 200 z durone 1600 (applebread) /niepelny athlon-da sie mostkowac. Temu koledze ktory notabene pisal na tym forum rebootowal sie spokojnie duron 1400 na fsb 200.

polaczylem L2 i wykrywa mi piekne Bartony ale nie rebootuje sie. /testy z 1700xp - nie rebootuje sie. Oczywiscie moze pracowac na zasadzie wlacz wylacz ale to mnie nei satysfakcjonuje.

 

tertio- z ciekawostek, mam raczej niski zapis do pamieci. Kingston(Kingston) 256/400 CL3 - jest na poziomie 780 MB/s w aidzie32. co ciekawe po odblokowaniu cache L2 szybkosc zapisu zpada do 730. Cache odblokowany olowkiem HB made in chin :) ale serio; moze przewodnosc grafitu jest za slaba-moze pasta srebrna? jeszcze nie probowalem. Odczyt na poziomie 2800MB/s

po malych zabawach z fsb na np. 213 synchro i czasach 3-3-3-8@2,5-3-2-7 Szybkosc odczytu zapisu to blisko 3100-3200 :) Wynik Zapisu poprawia o kilka MB/s wlaczona opcja w biosie 1T command control (z domyslnych auto na enabled) Wtedy wynik siega nawet 810 MB/s ale mimo wszystko to malo.

na standardowym tescie pamieci (400) 11x200 PCMARK2001 pokzuje wynik pamieci 4500 a powinno byc srednio na kt600 jakies 4900. test pamieci w pcmarku01 bierze pod uwage ilosc pamieci cache poziomu drugigo (co cholera znowu mam pisac L2; BTW wkurza mnie to raz sie mowi FSB 200 raz FSB 400 kurtka jakas systematyka by sie przydala np. czestotliwosc magistrali 200MHz efektywnie 400MHz)

pomijajac olowkowana cache L2 czyli 256kB z ustawieniami procka i pamieci na 266 odpowiadajacym athlonowi 2400xp (15x133) wyniki pamieci w pcmarku 2001 sa nizsze niz srednia z kt600, o okolo 500 puntow.

 

quarto- cos co mnie dobija, a skuwiele z AB nie odpisuja, sklep mowi ze szytko w porzadku...

otorz jedna plyta ma w ogole problemy z podniesieniem sie niezaleznie od fsb. na standardowych, 13,5x133 potrafi sie nie podniesc/zrestartowac pomaga wtedy restart fizyczny. Czyli tak. Komp wylaczony->wlczam go->dyski startuja wentyle i takie tam dziwne rzeczy (przy okazji nawet bez obciazenia tj. cdkow i innych na plyte, :) wentylow, grafik poza g440mx agp8->monitor czarny. trzeba reset fizyczny i sie podnosi. na magistrali 200 czesto to samo, wymagany reset i ok. jednakze drugi reset zawala sprawe bo przeciez sie nie rebootuje na fsb >=200 heh...

Jedyne co spotkalo ta plyte to odpalenie bez radiatora na ok 0,5s po czym sie wylaczyla. po jakims czasie zaczely wystepowac te problemy. Nadmienie ze w serwisie swierdzono ze ok, procek pomijam bo po zamianie thortonow /czy juz za mysla- przeflancowaniem :)

wystepuje to samo.

Dobra biosy tez juz 1009-beta 3 oraz downgrejdowane nawet do 1002 i to samo. narazie to tyle :) pozdro dla wytrwalych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No ja miałem najpierw na niej 2000+ (T-bred) później 2000+ (Thorton) a następnie 2500+ (Barton) i wyglądało to tak:

 

Pierwszy procek chodził na Defaulcie

Drugi procek chodził na maistralce piętro wyżej (bez problemów przy starcie)

Trzeci procek chodził na magistrali piętro wyżej i obniżonym napięciu również bez problemów.

Obecnie płyta ta jest w posiadaniu mojej dziewczyny (procek Drugi) i chodzi stabilnie łącznie z 256+512 Kingston CL3

 

Ale co do testów pamięci, to właśnie z tego powodu zrezygnowałem z KT600 na korzyść nForce2... Tutaj O/Z dużo lepszy jak i ogólna przepustowość pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem sie błędów obniżając magistrale ze standardowych 166 na 133. Całego Memtest'a przechodzi bez problemu.

No ale czemu problemy są na standardowym taktowaniu.

Dodam że chłodzenie jest standardowe box'owe :wink: (wiem że do wymiany bo osobiście to bym tego nie nazwał chłodzeniem).

Wieczorkiem przełoże swojego pentagrama i ustawie magistrale na 200 i zobacze co sie będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie ostatnio pomyslalem ze plyta moglaby miec regulacje napiec na pamieciach, zastanawiam sie czy to tylko w biosie tego brakuje czy A7V600 (full) ma regulacje napiec? jesli tak, to moze wgranie tego biosu pomoze. chyba ze brakuje czegos w hardware, jakichs kondonkow

1440322[/snapback]

Kiedys juz to probowalem, ale bez sukcesu. Program stwierdzil ze to bios nie do tej plyty i na tym sie skonczylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...