Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Te plyty roznia sie troche konstrukcja, ale sprobowac mozesz :) Tylko plyta moze nie wstac. A co chcesz osiagnac wgrywajac inny bios? Bios jest pisany pod konkretna wersje, jezeli chcesz uzyskac nowe funkcje to moga one poprostu nie dzialac, pod warunkiem ze mobo wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm faktycznie analizowałem instrukcje obu wersji i roznia sie nieco...na razie nie bede sie bawił...ale jak patrzyłem bios od asusa jest nowszy niz fujitsu-siemensa :) eh ale ironia losu ;) a ja własnie pracuje na infolinii fujitsu-siemens HAHA B) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie :P az tak dobrze to nie ma :( zakupiłem na allegro bo tania....a wszystko dlatego ze moj wysluzony ECS K7S5A dostał Athlona 1700+ i niestety ecs nie radzi sobie przy 133/133 po jakims czasie mam totalną zwieche, takie freeze :( masakra, nie moge przez to spac :P

zobaczymy czego jest wart ten asus dla fsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobne pytanko...Czy da się zamonować na płycie Asus A7V600 bez żadnych problemów trzy kości Ramu z taktowaniami 400 Mhz? W instrukcji dołączonej do płyty jest uwaga z dopiskiem "Pc 3200 maximum to 2 banks only" Co to może znaczyć, czy dużo zaryzykuję jeśli mimo to włoże trzecią kość ?

 

Mam teraz 2x256  Kigstona i chciałbym coś jeszcze dodać, ale nie wiem czy muszę teraz kupić 512 MB i jedną 256 wyrzucić, czy też mogę dodać ją normalnie jako trzecią ?

 

Może ktoś ma trzy kości 400 Mhz w tej płycie i nie ma zadnych problemów ?

1428735[/snapback]

Ja mam 3 kości Kingstone 512 DDR400 i co jakiś czas wyskakują bluescreeny... Przy dwóch jest ok, sprawdzałem też kostki memtestem i żadna nie ma błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko, kupiłem tą płyte asusa a7v600-x, mam do niej athlonaxp 1,8, i póki co pracuje na 256 ddr/266mhz. Kupiłem 512/400mhz ale okazało się że są nie kompatybilne :). Ale mniejsza z tym chodzi mi o to że w czasie testów w 3dmarku2001SE, komp sie albo resetuje albo wychodzi z programu. Myślałem na początku że to przez zasilacz (codegen 300W). Bo radeony dużo prądu jedzą (mam radeona 9700 pro), ale to nie to bo wsadziłem swojego starego geforca 4 mx 440 i to samo. Jest jakiś szczególny schemat jak w biosie AGP ustawić???. Ustawiałem już na wszystkie możliwe sposoby, próbowalem pod róznymi sterownikami i nic. :mur: HELP ;]. Bede wdzięczny za jakomkolwiek pomoc bo mi się już skończyły pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko bios biosem ale bez jaj żeby nowa płyta i już takie problemy. Ale wracając do tematu wgralem probe asusa i speedfana żeby zobaczyć napięcia i temp. No i coś jest nie tak. w speedfanie mam temp1=41, temp2=34, temp3=-1. Spoko pierwsze to procesor dalej płyta a co to jest to temp3???????. A to jeszcze nie koniec. przy dłuższym obciążeniu to temp3 wzrasta do 127 stopni !!!! i komp sie resetuje. Wyjaśnijcie mi co to jest ta trzecia temperatura. Chce zaznaczyć że z dwóch miejsc na płycie gdzie można podpiąć cooler wykorzystuje tylko cpu_fan. Wyjaśnijscie mi co to jest cha_fan i chassis. Wydaje mi sie że to jest chłodzenie wewnątrz obudowy ale ja tego nie potrzebuje bo obudowe mam cały czas otwartą. No jeśli to nie to to już nie wiem. Głownie chodzi mi to to gdzie jest ten trzeci sensor (temp3)???? co on monitoruje, temperature czego????. POMÓŻCIE ! :cry:

 

P.S. dołączam screena z probe asus i speedfan My Webpage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie monitoruje niczego. Ot taki blad. cha_fan <- miejsce do podlaczenia wentylatora chlodzacego obudowe, a chassis <- podwozie :) i temp3 nie ma wplywu na restarty, to jest tylko blad odczytu z nieistniejacego czujnika.

 

"Kupiłem 512/400mhz ale okazało się że są nie kompatybilne . Ale mniejsza z tym chodzi mi o to że w czasie testów w 3dmarku2001SE, komp sie albo resetuje albo wychodzi z programu."

 

Jakto sa niekompatybilne? Jak sa same to wywala 3dmarka, czy jak siedza razem z 256/266MHz to wtedy wywala? Sprawdz memtestem te 512/400MHz.

 

Btw: codegen O_o

 

Btw2: ze screena wynika ze masz 1,85v napiecia dla CPU. Krecony procek + 9700Pro... i codegen... zle polaczenie. Sproboj jeszcze wsadzic GeForca 4mx i odkrec proca jezeli jest krecony i wtedy popatrz cos sie bedzie dzialo.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nic nie monitoruje ten temp3 to dlaczego zawsze jak wyskoczy mi 127 stopni to zaraz potym wystepuje samoczynnie reset. Jesli chodzi o pamieci to poprostu nie graly z płytą i wyjąłem je calkiem i pracuje tylko na 256 i wtedy się zawiesza, albo resetuje albo wychodzi do windowsa. Jeśli chodzi o kręcenie procka. To nie keciłem go wogóle mam procesor athlonxp 1800+ (1533mhz), jak odpaliłem płyte płyte to mi odczytała procesor jako 1050mhz czy cos koło tego, więc zwiększyłem na taktowanie na 133 i to wszystko. Nie podnosiłem napięcia ani nic z tych rzeczy. Nawet zworek nie ruszałem tam gdzie puszcza sie napiecie do ponad 2V. Na geforcie dzieje mi sie to samo. No i nie wiem co robić. Napewno problem jest z płytą albo z zasilaczem. No chyba że sie procek przegrzewa. Komp sie głownie zwiesza jak testuje wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieg okolicznosci? U mine tez tak pokazuje SpeedFan i zadnych restartow wylaczen nie mam. Wejdz do biosu i zobacz jak masz ustawione napiecie dla procka. Jak jest na auto albo manual 1.85 to przestaw na manual i ustaw 1.6 chyba dla Twojego procka. Temp z tego co pokazuje Asusprobe to masz w normie. Btw: Oba programy podaja ze masz za duze napiecie na lini 12 i wynosi 12.6. Ale to pomiar programem. Najlepiej jakbys sprawdzil napiecia miernikiem.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza, że ta 512ka nie działała z płytą??? Resetowała komputer też czy co??? Jeśli była dwustronnie obsadzona chipami pamięci to powinieneś w BIOSie poszukać opcji 1T Command Enable => zmienić na Disable (czyli włączyć 2T Command innymi słowy)

 

3cia temperatura rzeczywiście niczego nie pokazuje. Poprostu chip może podawać 3 temperatury, jednak tylko 2 diody/termistory są do niego podłączone.

 

Ja bym jeszcze sprawdził kompa Prime95 i SuperPI => być może to wina również i tych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZE GO W PRIME 95 I ZROBIE TEST PAMIĘCI I ZOBACZE CO BEDZIE. JESLI CHODZI O NAPIECIE TO PO NIEDZIELI BEDE MIAL ZASILACZ FORTRONA 350w WIEC SIE WSZYSTKO WYJASNI. JESLI CHODZI O TE PAMIECI POPRZEDNIE (512MB/400MHZ) TO SPRAWA WYGLADALA TAK ŻE WOGÓLE SIE KOMP NIE WŁĄCZAŁ (NIE ODPALAŁ SIĘ MONITOR). SPRÓBUJE Z TĄ ZMIANĄ NAPIECIA. JAK BY CO TO SIE JESZCZE ODEZWE. DZIEKI ZA RADY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Posiadam plytke av7600-f i mam z nia duzy problem. Podczas pracy w systemie, jest bardzo dlugi czas oczekiwania na otworzenie aplikacji. Np. na uruchomienie irfanView czekam okolo 5 sek. i dziala ok, po zamknieciu i ponownym uruchomieniu, aplikacja startuje blyskawicznie. Przejscia pomiedzy dyskami i folderami sa szybkie. W Gadu gadu, tez jest problem, np. po zamnkieciu okna rozmowy i ponownym jego uruchomieniu, musze na nie czekac czasem pol minuty. I tak z kazda aplikacja - dlugo sie uruchamia - chodzi blyskawicznie- wylaczam jedna i uruchamiam druga i znowu musze czekac.

Kilka razy zmienialem system i nic nie pomaga, pracowalem na XP pro a teraz mam 2003 server i jest troszke lepiej, lecz daleko od idealu.

Posiadam AMD Athlon 1700+, Asus AV600-F, 256 DDR Twinmos CL2,5 , WD Caviar 40GB WD400JB, GeForce 2 MX400 64MB, zasilacz 350W Megabajt.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyłączoną obsługę DMA dla dysków w BIOSie/Windowsie??? Może masz CD i HDD na jednej taśmie i się gryzą??? A może źle masz nastawioną tylko zworkę w HDD. No i jeszcze wypadałoby sprawdzić jak tam menedżer pamięci wygląda => ile masz wolnego RAM i jak używa PageFile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz ja :) zmniejszyłem napięcie vcore do 1,75v i jak można zmniejszyć je jeszcze bardziej???, w biosie mam tylko 3 opcje (1,75; 1,80; 1,85). A z user guide wynika że powinienem mieć przedział od 1,5v do 1,85 a po przestawieniu zworki od 1,90v do 2,05v. Co musze ustawić. Chciałbym zmniejszyć napiecie tak do 1,6v albo 1,7. Zmniejszyłem napiecie z 1,85 na 1,75 i jest lepiej. Dalej sie resetuje ale rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest lepiej to znaczy ze to zasilacz mogl nie wyrabiac. Nie mam pojecia dlaczego masz taki przedzial napiec. Powinien byc od domyslnego do domyslne +0,2v. hmm... nie wiem. A testowales pamieci memtestem tak jak mowil Hirotaro?

 

Edit: zrob clear cmos :P

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam.

Zakupiłem nieadwno A7V600-X. Niedługo po tym dokupiłem do niej Radeona 9600 pro Adwantage 256. Płyta nie pracuje z nim stabilnie. Podczas generowanie 3D komp sie restartuje albo wyłącza sie monitor i zawiesza. Karta jest w porządku bo testowałem ją na innym kompie. Wgrałem najnowszy bios i założyłem wiekszy zasilacz bo myslałem ze to kwestia zasilania. Próbowałem juz chyba wszystkiego. Dodam jeszcze ze z Radeonem 9000 nie było żadnych problemów.

Poprosze o ewentualne sugestie.

 

Moja konfiguracja: A7V600-X, Sempron 2400+, 512 Ram, Zasilacz 480W i ten nieszczęsny Radeon 9600 Pro Adwantage.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam też ten problem. Sprawdziłem już prawie wszystko zrobiłem memtest i spoko. Na prime 95 sie resetuje ale nawet jak nie włączam prime 95 to też się resetuje wieć nie wiem czy wiązać to ze sobą. Powiedzcie mi taką rzecz, gdzie mogę podglądnąć co się dzieje z kompem podczas resetu?? gdzie są zapisywane LOGI??. Albo jak mogę włączyć blusreeny???. Bo zaczynam być przekonania że kupiłem płyte z fabryczną wadą. Jeszcze jedno pytanko. Czy minimalnie ukruszony rdzeń może powodować takie resety??? mimo iż komp się odpala a temp jest między 45-48 stopni??????. Wogóle to jest jakieś dziwne bo resety zdażają się w prawie jednakowych odstępach czasu. Ok. 20 min pochodzi i reset tak jak by było ustawione w zaplanowanych zadaniach że co 20 min komp ma sie resetować. Podrzućcie jakieś pomysły co to może być bo mi się już kończą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie bardzo procek to taka rzecz że ludzie nie chcą jej pożyczać do testów :D. Mam pytanie gdzie w biosie płyty asus a7v600-x jest możliwość wyłączenia opcji kontroli obrotów wentylatora ???????????????????????, jest wogóle coś takiego w biosie tej płyty????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miał być niby Q-Fan a w wersji X chyba go nie ma. Ale przecież możesz za 12PLN (??) kupić sobie kontroler i sam regulować wg własnego życzenia (Q-Fan ma dziwne dzielniki obrotó i tak na prawdę trzeba policzyć ile RPM zostanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba chodzi o wylaczenie monitoringu. W przedostatniej "zakladce" -> hardware monitor <- tu wylaczysz monitoring.

 

Edit: albo i nieprzedostatnia :P gdzies w tych okolicach :P

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...