Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze ale nie moge znalezc nigdzie tej opcji w biosie

 

edit: mam jeszcze jedna prosbe, moglby ktos mi wytlumaczyc jak stworzyc dyskietke z biosem do plytki asus a7v600-x

ostatnio bowiem jakims cudem zablokowal mi sie bios tzn. mialem jakis blad i bios sie nie uruchamial, teraz chce sie zabezpieczyc na przyszlosc i stworzyc soba taka dyskietke

 

edit2: znalazlem opcje nie zmiany fsb ale zmiany taktowania proca i przestawilem na swojego czyli 1,3ghz, byly tam jednak jeszcze wyzsze taktowania czy zatem moge ustawic sobie wyzsze

 

i ponowiam sowja prosbe z tym biosem

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem :mur:

 

a mianowicie jestem posiadaczem płytki asus a7v600 f (oszczędzcie mi komentów :blink:jest jaka jest) wsadzam do niej procka Athlon XP Barton 2800+ / 333MHz ,komp się włacza chodzi kilka sekund i się sam wyłacza :huh: o co biega w czym problem widze że tu same mądre głowy to napewno ktoś bedzie coś wiedział a ja w tym temacie zielony jestem :blink: ..dodam że ram mam 256MB 400khz ,zasilacz 300W

czekam na propozycje i pytania do mnie

pozdro i licze na was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim !

 

Mam problem a mianowicie posiadam płyte Asus A7V600 i mam problem bo kupiłem dysk Seagate 80gb SATA II 7000,9 !

Problem polega na tym że płyta go niemoże zobaczyć ,,w biosie już wszystko zmieniałem co należy ,,

na płycie głównej mam Biosa 1002 może to jego wina że nie widzi!

Niewiem co robić ,,pomóżcie ? I jak się instaluje Biosa na płyte głowną ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązałem sam, przypominam że chodziło o trzaski podczas odsłuchu muzyki

 

należy w regulacji głośności wyciszyć zupełnie bassboost oraz wszystko to, czego nie używamy, zciszyć trochę wave

 

u mnie pomogło, słychać znacznie mniej tych trzasków

 

link do informacji : http://forms.analog.com/Form_Pages/soundMa...html#question26

 

co do pyatnie przedmówcy :

 

-zassaj najnowszy pewny bios do swojej płyty stąd http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/socka/...00/A7v61008.zip

-zainstaluj program Asus LiveUpdate

-uruchom go :)

-na wszelki wypadek zrób kopię zapasową swojego biosu

-zrób update biosu pobranego

 

a tak wogóle to czy nie powinieneś podczas instalacji systemu wgrać oddzielnych sterowników do sata ?

na dysku ze sterownikami do płyty masz instalator, sprawdź i wgraj je najpierw, bios to ostateczność

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominic6

 

Najnowsza wersja biosu do pelnej a7v600 to 1008. Na cd dostarczonej z mobo masz live update. Instalujesz, sciagasz aktualizacje a potem z serwera ciagniesz bezposrednio oficjalna ver biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie wykrycia dysku była zepsuta zworka !!!:P

Teraz pojawił się następny problem chce zrobić partycje a program Fdisk widzi tylko że dysk ma 10GB ,,dlatego też chciałem zobaczyć jak to będzie na Partition Magic ,,więc ściągłem najpierw wersje demo i wykrywała ona dysk ,,,,póżniej wersja demo w ogóle nie widzi tego dysku ! pisze Unlocated !

Jak mam wgrać sterowniki SATA ? Co może być przyczyną ? Pomóżcie !

Edited by

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominic6

Sterowniki RAID sa na plycie dostarczonej razem z Mobo/Dzial download na stronie Asusa. Rozumiem ze system masz na innym dysku pata.

Wycialem pewna czesc posta. Traktuj to jako upomnienie. Jedyne przed ZPP.

 

Czy ktos ma pojecie jaka jest czestotliwosc pracy zlacza sata? Chodzi mi glownie o problem zablokowanego agp/pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa z ta plyta od niecalego roku, smiga niezle. Z podkreceniem CPU nie bylo zadnego problemu, grzeje sie o okolo 5 stopni wiecej ( okolo 45 ) Do budy wrzucilem dodatkowe chlodzenie ( 80mm z kontrola obrotow ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moja plyta to asus a7v600x

 

po kilkunastu dniach uzywania systemu pojawia sie komunikat przy starcie systemu ze bios boot block itp.

komp jakos sie zalaczy, jeden raz i drugi, a za trzecim juz nie, wtedy wymiana biosu i znowusz kilkanascie dni pracy i od nowa

 

teraz wszystko dzialalo tez kilkanascie dni ale zaczyna sie juz pojawiac ten komunikat wystepuje on po dluzszej przerwie w dzialaniu kompa

 

co moze byc tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moja plyta to asus a7v600x

 

po kilkunastu dniach uzywania systemu pojawia sie komunikat przy starcie systemu ze bios boot block itp.

komp jakos sie zalaczy, jeden raz i drugi, a za trzecim juz nie, wtedy wymiana biosu i znowusz kilkanascie dni pracy i od nowa

 

teraz wszystko dzialalo tez kilkanascie dni ale zaczyna sie juz pojawiac ten komunikat wystepuje on po dluzszej przerwie w dzialaniu kompa

 

co moze byc tego przyczyna ?

Odpowiedz znajdziesz na: http://www.benchmark.pl/artykuly/abit_faq/....html#pytanie17

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Armo

 

no czyli z tego wynika chyba ze mam proca walnietego, bo nie mam podkreconego kompa a te problemy z bios boot bloc wystepuja cykliczne

 

moze ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

Wloz do kompa inny CPU to sie okaze co nie dziala ( przed wymiana procka zrob 'CLEAR CMOS' ), jesli bedzie wszystko okie to znaczy ze CPU jest uszkodzony. Jesli po wymianie CPU komunikat bedzie sie powtarzal to bedzie oznaczac ze masz uszkodzony bios lub plyte glowna. W drugim przypadku sprobuj zaktualizowac bios, jak nie pomoze to bedzie konieczna wymiana plyty glownej lub wizyta w serwisie.

 

Czesto sie zdarza, ze klopoty z sprzetem wynikaja z nagromadzenia sie kurzu w kompie, niekiedy wystarczy wyczyscic bude w srodku ( najlepiej sprezonym powietrzem w sprayu, koszt okolo 15 PLN ), a klopoty znikna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak sie sklada ze ta plyta jest nowa, ma niecaly miesiac, bios mam najnowszy a ten komunikat nie pojawia sie za kazdym razem, wczoraj wgralem nowy bios i teraz jest wszystko ok, ale za pare dni znowu zacznie sie blokowac az pewnego dnia juz nie wystartuje wogole i bedzie trzeba znowu wgrac nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos jeszcze posiada ta plyte, bo jest troche leciwa, ale moze mi pomozecie.. ;)

 

Odkad kupilem kompa dwa lata temu mialem problem z wieszaniem sie systemu. Wlasciwie to nie systemu, a sprzetu, poniewaz zwis wyglada tak, ze obraz na ekranie zostaje bez zmian, mysz i lampki na klawiaturze nie reaguja na bodzce - pozostaje tylko twardy reset. Sytuacja taka dzieje sie losowo z roznymi grami. Niektore wieszaja sie non stop po jakis 3-20 minutach grania (np. Call of Cthulhu), niektore czasami (np. GTA SA), a niektore prawie wogole (Splinter Cell,Far Cry, HL2, Sin). Nie mam pojecia od czego to zalezy. Przez te lata sprawdzalem naprawde wiele komponentow:

 

- Upgrade BIOSu - mam najnowsza wersje.

- Przegrzewanie sie dysku - mam chlodzenie Revolteca - temp ~40 st

- Przegrzewanie sie procka - mam Pentagrama - temp ~48-55 st

- Przegrzewanie sie grafiki - standartowe chlodzenie - temp ~48-58 st

- Odlaczalem i podlaczalem napedy i wentylatory - bez zmian, wiec to raczej nie zasilacz (jakis badziew od obudowy 400).

 

Nie mam nic podkrecone i juz prawie zadnego pomyslu. Zapomnialem dodac, ze oprocz gier komputer lubi sie wieszac gdy... pisze w Wordzie sluchajac Winampa. :/ Temperatura procka rosnie wtedy podejrzanie (do 54 stopni) i jest zwis jak w grach.

Ostatnio slyszalem, ze moze to byc problem z chlodzeniem chipsetu plyty glownej (dotykalem i rzeczywiscie radiator jest cieply) - jutro kupie jakis wiatraczek i sprawdze, ale moze ktos ma jakas rade?

 

Acha, jeszcze jedna rzecz - przy wlaczeniu kompa w 75% przypadkow wyskakuje komunikat (po wyszukaniu napedow), ze "Hardware Monitor found an error.." i ze mam sprawdzic w BIOSie. Wchodze i nic tam nie ma... i tak w kolko. :(

 

Dobra, to mam jeszcze dwa pytania. W pierwszym poscie jest wspomniane wlasnie o tych mostkach (SB i NB). Gdzie sie znajduje SB? Czy na NB wystarczy np. TAKI Zalman? Mam juz sporo wentylatorkow w obudowie i nie chce pakowac kolejnego.. ;)

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://myhard.yesky.com/image20010518/83620.jpg

 

 

SB to VIA VT8237. Jakies 2 radiatorki do pamieci TSOP naklejone tasma termo powinny wystarczyc. Albo 2 z BGA [;

 

Jezeli pojawia sie blad Hardware Monitora to polecam dokladne przyjzenie sie plycie. I nie podales jaki masz zasilacz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB to VIA VT8237. Jakies 2 radiatorki do pamieci TSOP naklejone tasma termo powinny wystarczyc. Albo 2 z BGA [;

 

Jezeli pojawia sie blad Hardware Monitora to polecam dokladne przyjzenie sie plycie. I nie podales jaki masz zasilacz [;

Do SB kupie dzisiaj radiatorki REVOLTECa do pamieci kart graficznych, powinny byc chyba ok, a w NB zmienie radiator na Zalmana ZM-NB47J. Chyba chipset bede mogl wtedy wykluczyc?

 

Co do zasilacza, to jest teraz moj number one target. Jest to jakis No-name do obudowy Logic'a (Logic Q4) 350 W. Wiec wymienie chyba na Modecoma MC-400ATX 2.0 PFC. Jak to nie pomorze, to sie poddam..

 

Acha, co masz na mysli piszac o tym, zebym sprawdzil plyte? Jak sprawdzic i na co mam zwrocic uwage? Nic nie smierdzi spalonych czesci tez nie widac.. ;)

 

ps. Dzieki za odpowiedz.

 

Upadate: Ok, juz wszystko jest tak jak byc powinno (no prawie, bo sie chyba zaczne bawic w OC z tym calym chlodzeniem ;). Okazalo sie przez przypadek, ze to Radek sie przegrzewal. Defaultowe chlodzenie Sapphire nie ochlodziloby nawet telefonu komorkowego o grafice nie wspominajac. :mur: Na szczescie po zmianie chlodzenia jest na nim 32 do 38 stopni w stresie i juz sie nie wiesza. Komunikat narazie tez sie nie pojawia. Czyli pelen sukces. Ale nad wymiana zasilacza musze powaznie pomyslec.

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze swoim A7V600-X a mianowicie z 3 bank pamięci działa tylko przy ustawieniu taktowania RAM na 266Mhz. Mam 2 kości 512MB i próbowałem każdą osobno wkładać w ten slot i efekt taki sam. Na 1 i 2 slocie pamięci chodzą dobrze przy każdej częstotliowści.

 

Mam również problem z restartem komputera, ale to juz doszedłem ze to wina procka (Athlon 2600 XP) mimo że temp 44 stopnie nie chce się uruchomić ponownie , dopiero po wyłączeniu PC, kilkakrotnym restarcie lub zmniejszenia FSB procka tak aby jego temp była niska (dziwne to bardzo)

 

Dodam jeszcze , że od czasu do czasu komp totalną zawieche (najczęsciej przy uruchamianiu Windowsa)

Płyta była już wysyłana na gwarancje, jednak odesłano mi ją z informacją, że żadnej usterki nie stwierdzono. Wkurzam się już potwornie, bo płytę tę mam od wrzesnia 2005, wcześniej miałem ASROCKA k7s8XE+ , który z niewyjasnionych przyczyn padł i pociągnął za sobą pamięci RAM, które zostały takze wymienione na nowe.

Edytowane przez Puzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Puzynek

 

Ja mam problem ze swoim A7V600-X a mianowicie z 3 bank pamięci działa tylko przy ustawieniu taktowania RAM na 266Mhz. Mam 2 kości 512MB i próbowałem każdą osobno wkładać w ten slot i efekt taki sam. Na 1 i 2 slocie pamięci chodzą dobrze przy każdej częstotliowści.

Taka plyta :) Nic nie poradzisz na jej wybrednosc. U mnie np. nie dziala pamiec 333MHz w pierwszym slocie, a 400MHz dziala. Zalezy jaka kosc wlozysz.

 

Mam również problem z restartem komputera, ale to juz doszedłem ze to wina procka (Athlon 2600 XP) mimo że temp 44 stopnie nie chce się uruchomić ponownie , dopiero po wyłączeniu PC, kilkakrotnym restarcie lub zmniejszenia FSB procka tak aby jego temp była niska (dziwne to bardzo)

 

Dodam jeszcze , że od czasu do czasu komp totalną zawieche (najczęsciej przy uruchamianiu Windowsa)

Płyta była już wysyłana na gwarancje, jednak odesłano mi ją z informacją, że żadnej usterki nie stwierdzono. Wkurzam się już potwornie, bo płytę tę mam od wrzesnia 2005, wcześniej miałem ASROCKA k7s8XE+ , który z niewyjasnionych przyczyn padł i pociągnął za sobą pamięci RAM, które zostały takze wymienione na nowe.

Athlon chodzi na standardowym FSB czy zwiekszales je do 200MHz? A7V600 wszystkie wersje maja problem z restartowaniem komputerow przy FSB 200MHz. Wylaczenie i wlaczenie pomaga. U Ciebie moze to wystepowac przy nizszym FSB. Albo jest to polaczone z trzecim Twoim problemem- zasilacz moze momentami nie wyrabiac. Jaki model zasilacza masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiony jest na standardowych 166Mhz, zauważam ze jesli procek ma temp ponizej 40stopni, to startuje normalnie :/, co do zasilacza to mam MODECOM , z wyzszej półki 350W, modelu niestety nie podam, bo komp poszedł do serwisu i tam sie z nim męczą :)

Edytowane przez Puzynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli procek ma temp ponizej 40stopni, to startuje normalnie

Moze cos z zabezpieczeniem przed spaleniem procesora jest nie tak.

 

Napisz co tam serwis wydumal nad ta plyta jak oddadza kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...