Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze sie powtarzam ale wtedy zle ocenilem miejsce w ktorym powinienem zadac moje pytanie odnośnie tej płyty. A pytanie jak wgrac bios?

Otóż problem jak w temacie. Wiem ze ktos pomysli ze na stronie asusa ( http://www.asus.com.pl) jest podane jak zrobic to krok po kroku-

robie tak jak każą i... lipa. Program aflash.exe nie chce sie odpalic pisze ze nie moze znalezc "system BIOS 'hook" (nie wiem co to - az tak to sie nie znam) ok na tej stronie to przewidzieli wiec kaza wtedy uzyc programu flash.exe no i ten sie odpala. W jego menu są 4y opcje: 1 Save bios 2 programe bios 3 clear cmos i 4 exit

oczywiscie najpierw wybieram 1ke i... lipa komp sie wiesza to samo przy 2giej opcji- rece mi opadają, proszę o pomoc - jakąkolwiek

Z góry dzięki

Drugie pytanie z innej beczki

Na tym procku co teraz mam jak myslicie do ilu dojade (amd athlon xp 2600+ tylko nie wiem z jakiej rodziny w 3dmark01 pokazuje <uknow> wiec nie wiem czy to jest tbred czy bartek.

Teraz mam na auto i mam ok 1900MHz na razie czekam na zasiłke bo na tym codegonie co mam to nie bede nic ruszał bo szkoda sprzetu.

Wczesniej pisaliscie cos n/temat czujnikow temp. i wskazaniach w spedfanie otoz wczoraj kupilem nowa obudowe (taką jakąś z wyświetlaczem) ma ona 3y czujniki temp. które "wsuwa" sie pod radiator od proca, grafy i do dysku no i musze powiedziec ze roznica pomiedzy wskazaniami w spedfanie a z tych czujników nie wiele sie różni np. temp proca różnica +/- 1st. Co ciekawego zauważyłem na starej poczcziwej budzie (dużo mniejszej zresztą) temp. CPU wachała sie od 39 do 45st (CPU Cooler pentagram CU-100)

Dołączona grafika

 

 

w stresie natomiast ta obudowa nie dosc ze jest wieksza to jeszcze na bocznej sciance posiada wentylator z tubą która dochodzi prawie do radiatora CPU i wyciąga powietrze na zew. Na tylnej sciance jest duzy otwor wiec powietrze tamtedy zapewnie sobie wlatuje- i co mnie zdziwilo na tej nowej obudowie temp wynosi 47 i ok 53 w stresie- dlaczego tak sie podniosla? a moze by tak odwrocic ten wentyl na obudowie zeby wdmuchiwal air do wewnątrz albo wypier.. tą tube? co radzicie drodzy koledzy. Czekam na odp.

Pozdrawiam

 

EDIT EDIT EDIT

 

A więc problem z temperaturą rozwiązany. Dwa czynniki się nałożyły 1y w entylator w tubie na boku obudowy wdmuchiwał mi powietrze do środka a ze blizko jest kaloryfer to podawal cieple powietrze 2i to to ze tuba byla za plizko radiatora. Tube skróciłem wentylatorek odwróciłem i jest luxik 37 st i 46 w stresie.

 

Pozostał jeszcze temat Biosu, hmm moze na płycie cd dołączonej do tej płyty jest jakis program do flashowania. Dzis wieczorem sprawdze i napisze co i jak

 

KOLEJNY juz ostatni EDIT :)

 

Bios juz mam nowy :) na cd jest program asus update. Tak wiec wszystko ok - ze tez czlowiek musi sam do wszystkiego dochodzic :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Lokmenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie posiadam płytę Asusu A7V600-X. Kupiłem nowy dysk twardy Seagate Barracuda 7200.9 160 GB, po zamontowaniu dysku bios zwyczjnie go nie widzi. Co mam zrobić potrzebna jest aktualizacja biosu czy moze jakies inne zmiany?Prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios nie widzi sata dyskow. podczas startu kompa pojawia monit o kontrolerze sata i zamontowanych dyskach. trzeba wcisnac tab i wchodzi sie do opcji konfiguracji dyskow sata. podczas instalacji windowsa musisz zainstalowac sterowniki sata zeby instalator widzial dysk. o tym chyba jest w instrukcji od mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobic dyskietke z driverami sata ( są na płytce od A7V600 ) potem ją włożyć na początku instalacji windy ... jest to troche problematyczne ... bo mi zeszło zanim zainstalowałem windowsa na Sata ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

Przejde od razu do rzeczy. Otuż posiadam płytę główną Asus A7V600-X i proca Athlon 2000Xp Thoroughbred-B., wyprodukowany w grudniu 2002. Problem polega na tym, że nie moge zmienić mnożnika, gdy ustawie np.na 12 to komp sie włonczy, ale monitor już nie, a gdy ustawie np. na 13 to mnożnik i tak pozostaje 12,5. Czytałem troche w necie o tym procu, i mnoznik powinno iść zmienić, dopiero w nowszych modelach z końca 2003 był on blokowany. Być może że na płycie głównej trzeba coś zmienić, a ja o tym nie wiem, albo poprostu trafiłem na pechowego proca :-| I pozostaje mi jedynie zabawa z ołówkiem :D

Prosiłbym bardzo o jakąkolwiek sugestie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem. Jak ustawie na niższy to komp się włącza, ale monitor już nie. A po restarcie wchodzi mi automatycznie do biosu, i ustawia mnoznik na 12.5. I tak jest ciągle. Nie wiem co jest grane :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem płyty z podpisu przeczytałem ten temat ale nie jestem pewnie czy zmiana biosu z ogrinalnego na ten od pełnego V7V600 jest wykonywalna bo na stronie asusa nawet nie ma do wersji z -f i czy jak zmienie przypadkiem nie będę miał problemów z odzyskaniem biosu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam płyte Asus A7V600-Xi i karte dzwiekowa zintegrowana z płyta.Przez przypadek usuneły mi sie sterowniki do karty dzwiekowej. Instalowałem najnowsze sterowniki do VIA ale dalej nie wykrywa karty. Nie posiadam CD ze sterownikami do płyty i nie wiem skad wziac odpowiednie sterowniki. Byłbym bardzo wiedzieczy gdyby ktos powiedzial mi co mam zrobić lub podal link do sterowników. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakupić pełną wersję tej płyty, ale chciałbym się upewnić czy da się puścić semprona 2600+ na fsb 200 ?

 

Czy jak przerobię swojego sempa na mobile, to jakim programem spod windy będe mógł zmieniać mnożnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel9992:

 

Sterowniki do karty dzwiekowej

 

Krzynek1:

 

Nikt Ci nie zagwarantuje, ze procek uruchomi sie z szyna fsb200MHz. Tak wogole to plyta ta ma problemu z poprawna obsluga fsb200MHz. Komp rusza, dziala normalnie, ale gdy go zrestartujesz to juz nie wstaje. Trzeba go wylaczyc i wlaczyc ponownie. Co do programu to nie mam pojecia :)

 

Bazyl:

 

Zmiana biosu z wersji do -f na bios od pelnej wersji nic nie da. Jezeli wogole to bedzie mozliwe. Gdyby to byla kwestia tylko biosu to wszyscy by tak juz dawno zrobili. Roznice sa w budowe plyty. A biosu do plyty szukaj na stronie siemens-fujitsu. TUTAJ masz temat z linkami do biosow do A7V600-f.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc po prawej to taktowanie PCI. AGP to PCI*2, IDE i USB sa jakos uzaleznione od taktowania PCI. Mialem jakis czas ustawione FSB tak, ze PCI wynosilo 37MHz i nie bylo zadnych problemow z dzialalniem mojego sprzetu. Ale zjechalem w dol, bo po co ma sie sprzet meczyc, a te kilka MHz na FSB nie wplywa znaczaco na wydajnosc czynnosci ktore robie na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy dał mi płytkę asusa a7V600-X (bios 1009) i Semprona 2800+ (SDA2800DUT3D socket A), żebym przełożył mu proce - do tej pory miał Durona 1,3.

Po przeczytaniu instrukcji wyszło mi, że nie wiem, czy ten proc jest wspierany, a po zamontowaniu proca - płyta wstaje, wiatraki się kręcą, ale nie ma nic na ekranie - procek był sprawdzany na innej mobo (asrock) i hula. Oczywiście wyciagałem baterię, czyściłem CMOS itp.

Moje pytanie: Czy da się uruchomic ten procesor na tej plycie, a jeśli tak, to jak, skoro niczego nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Asusa wynika ze Semprony juz od Biosu 1005 sa wspierane, rowniez ten model. A wloz Durona i jak odpali komp to w biosie zaladuj domyslne ustawienia i potem wloz Semprona. Moze sa w biosie ustawione jakies opcje "na sztywno" nie pasujace dla Semprona i dlatego nie wstaje. Sprobowac warto. BTW: Zadnych sygnalow dzwiekowych nie ma? Podociskaj: grafe, pamiec, moze cos sie poluzowalo.

 

Edit: kasowales cmos, nie doczytalem, ale sprobowac nie zaszkodzi.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) sprobowac nie zaszkodzi.

Sprobowałem, niestety nic z tego; a bipania nie ma też żadnego, dziwna sprawa.

Może ten proc ma jądro nie obsługiwane prze płytę? Słyszałem, że były na 2 różnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was bo piszecie że wersja A7V600X jest obcięta i jeżli to prawda to ja mam farta bo mam właśnie taką płytę i nic nie mam zablokowanego mogę podnosić napięcie pamięci timingi tez mogę zmieniać, procesor duron 1600Mhz bez najmniejszego problemu mogę podkręcić na 2100Mhz mogę zmieniać napięcie procesora i wszystko jest ok a wzrost wydajności jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zakupiłem niedawno płytę główną Asusa A7V600-X i mam problem! :cry:

Moja konfiguracja kompa:

Athlon XP 2600+

GF 6800le

Pamięci Kingston 512MB i 256MB 333MHz

Zasilacz Tagan 330W

 

Problem polega na tym, że komp startuje tylko wtedy gdy pamięci są taktowane 133 (266Mhz), a przecież mam zainstalowane pamięci z taktowaniem 166 (333Mhz). Gdy ustawię taktowanie 166 to komputer niby odpala się ale monitor nie dostaje sygnału -tak jakby komputer był wyłączony. Próbowałem już z różnymi ustawieniami, resetowałem bios (obecnie jest zainstalowany najnowszy ze strony Asusa wer. 1009), przestawiałem kości (były też pojedyńczo) i nic! :mur:

Pomóżcie!!!!

Cały komp chodził wcześniej na płycie MSI i nie było żadnego problemu.

Może ktoś miał już podobny przypadek?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...