Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej płycie nie da się ustawić napięcia mniejszego niż domyśłne ... Co jeszcze jest dziwne że mimo iż to domyśłne jest równe 1.45 V płyta i takk ustawia coś ok 1.55 V

Dzieki za odpowiedz. Zastanawia mnie jaki z tego plynie dla mnie wniosek. Czy mimo to warto kupic Bartona xp-m 2500 1.45V (lub 2400 1.4V) i puscic go najnizszym napieciu na jakie plyta mi pozwoli? Czy w takim przypadku poza wyzszym grzaniem sie proca ryzykuje jego uszkodzeniem (lama ze mnie:)? Szukam malo grzejacego sie proca o przyzwoitej wydajnosci - czy wspomniany proc bedzie dla mnie dobrym wyborem czy szukac czegos innego (czego)? A moze kupic wersje 1.65V - czy duzo bardziej bedzie sie grzal?

 

BTW: Czy po zainstalowaniu mobila bede mogl sobie w czasie pracy pod winda zmieniac wg uznania czestotliwosc pracy? Np. przegladajac stronki ustawic mu 800MHz i przy duzym radiatorze (alcu 6000) moc nawet wylaczyc wentyl? Czy az tak dobrze to nie ma? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to na płytach desktopowych nie można ustawić napięć mobile. Te same ustawienia mostków od napięcia dają różne napięcia na desktopie i mobilu (http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html - kliknij na L11). Np: dla 1,45V mobile destop będzie miał 1,575V.

Jeśli masz procesor mobile, to spod windows możesz zmieniać mnożniki od 3x do maksymalnego mnożnika startowego procesora.

Ja swojego duraka puszczałem na 1,05GHz przy 1,3V przy odpiętym wentylatorze i wszystko działało OK, nawet przy 100% obciążenia.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał

Dlaczego moja płyta na VIA KT600 nie chce działać gdy ustawie w biosie FSB na 200?

Ktoś odp.

Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że bios sam nie potrafi zmienić dzielników PCI przez co częstotliwość PCI jest na tyle duża że system nie startuje. Najczęściej wystarczy przestawić na płycie głównej zworki określające częstotliwość PCI na 200.

 

Moje pytanie brzmi: Gdzie na płycie głównej a7v600-x znajduja sie zworki od częstotliwości PCI i AGP i jak je przestawić aby była częstotliwość 200 ??? Czy wogóle sie da ???

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Zakupiłem dziś płytkę ASUS A7V600-X no i wszystko ładnie pięknie tylko pamięci idą na 200MHz a procek jest na 166MHz. O co w tym chodzi, przecież w biosie ustawione jest na AUTO <_< ? Mój bios to 1008 :unsure: I jeszcze jedno pytanie: czy mój procek pójdzie na 200MHz ? PROSZĘ O POMOC

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terrence81:

 

plyta sama ustawia dzielnik AGP/PCI. nic zworkami nie ustawisz. Wybierasz w biosie FSB 200. U innych moze nie startowac bo FSB200*mnoznik=za wysoka czestotliwosc dla procka i zonk, nie startuje komp.

 

Pawel7332:

 

wejdz do biosu i zamiast "auto" dla czestotliwosci pamieci wybierz 166. bedzie synchro :)

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ale mam jeszcze jeden problem. Jak ustawię FSB na 200MHz i napięcie procka na auto to komp się normalnie uruchamia i wszystko ładnie pięknię śmiga tylko jak z poziomu Windowsa uruchomie ponownie to komp się nie włącza <_< O co mu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem wrzuciłem na moją płytkę Kingstona 512/400 3-3-3-8 , system jest niestabilny po włączeniu 1 T Command .. prime, super Pi wywala błędy .. gdy miałem popzrednią kość 256/400 3-3-3-7 wszystko chodziło bez problemów ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem wrzuciłem na moją płytkę Kingstona 512/400 3-3-3-8 , system jest niestabilny po włączeniu 1 T Command .. prime, super Pi wywala błędy .. gdy miałem popzrednią kość 256/400 3-3-3-7 wszystko chodziło bez problemów ..

hej mam takiego samego kingstona na tej plycie i jest ten sam problem z 1T , wylaczam i tyle i mozna krecic

 

dla ciekawostki odpalilem swego czasu kompa w konfiguracji 10x250 (barton 2500 mobile), gdzie pci wynosi 43MHz i wszystko przezylo i smigalo w miare bez ostrego wieszania na tych pamieciach, az sie zdziwilem ze poszly na 500 , napiecie 2V, ostra grzalka bo slaby wicher na nim (whisper rock IV) ale ile przyjemnosci, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Właśnie u mnie to samo pamięć bezproblemowo leci z timingami 2-3-3-6 :) ale 1 T Command nie da rady .. a to daje troche do wydajności , nie mam pojęcia czy to wina pamięci czy niedopasowania jej do płyty .. tamten Kingston 256 bezproblemu leciał na 1T ale znów timingów nei dało rady ruszyć w dół więc jak porobiłem pare benhmarków to mniej więcej ten 1T command daje tyle co zjechanie timingami z 3-3-3-8 do 2-3-3-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Właśnie u mnie to samo pamięć bezproblemowo leci z timingami 2-3-3-6 :) ale 1 T Command nie da rady .. a to daje troche do wydajności , nie mam pojęcia czy to wina pamięci czy niedopasowania jej do płyty .. tamten Kingston 256 bezproblemu leciał na 1T ale znów timingów nei dało rady ruszyć w dół więc jak porobiłem pare benhmarków to mniej więcej ten 1T command daje tyle co zjechanie timingami z 3-3-3-8 do 2-3-3-6

hej

mam pytanko, ile masz stopni na procku przy 1,8 V, i jeszcze jedno, czy podzielisz opinie ze przy idle temperatura procka raczej zalezy bardziej od napiecia niz MHz, ja mam 40 st przy 1,8V i 50 przy 2V na whisper rock IV przy szybkosciach okolo 2000 - 2400 MHz ,

masz racje 1T daje troche dopalu, tyle ze przy naszych pamiatkach jest ze tak sie wyraze malo wdzieczny , aha jesszcze jedno czy te 2600 masz w 13 x 200 ?? dzieki, ja juz probowalem roznych cudow, raz mi sie wydaje ze lepiej dac nizszy mnoznik a wiecej fsb, raz na odwrot, moze kazdy procek reaguje inaczej na roznych mnoznikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM jestem tu nowy wiec sorki ze tak od razu do rzeczy przechodze ale mam problem z ta wlasnie plyta

Otoz pozmianie mojej starej plyty i zainstalowaniu sterownikow do nowej system przestal mi wykrywac wszystkie cd romy (cale 2) :D . Nawet w biosie ich niewidac tylko czasami sie pojwi jeden ale gdy wchodze do systemu i tak go nie ma (tasmy zasilanie sprawdzone wiec to nie to).moze ktos wie co to moze byc i jak sobie z tym poradzic . Bede wdzieczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysku razem z cdromem nie podlaczylem bo mam 2 dyski i dwa cd romy wiec takie podlaczenie mnie nie satysfakcjonuje ale sprawdze co do biosu to mam 1008 moze aktualizacja biosu pomoze. Na stropnie asusa jest wersja 1009 i mam ja juz wgrana i nadal nie pomoglo

Edytowane przez artas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłyby mi powiedziec jak podłączyc głośniczek ten wenątrz obudowy do tej płyty. Podłanczam go, ale niechce działac i chce wiedziec czy to głośnik padł czy źle podłonczam. Mam ta pełną wersję nie żadne x czy f. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja znowu mam pytanie :D Na jakiej zasadzie działa Crash Free Bios 2 ? Jak ustawię np. za duże FSB i komp sie nie włączy to bios sam się resetuje, czy jak ? A czy u was też na FSB 200MHz i wyżej po restarcie komp się nie włącza ?

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

## Odpowieź Dla Dabong'a ##

 

Przy 1.8 V mam

Idle 39 max

Stress 45 max

 

Aktualnie mam gdzieś to 1T niby wina pamięci a poszła bez zmiany napięcia na 233 Mhz przy timingach 3-3-3-8 :) aktualnie mam 2566 Mhz ( 11 x 233 ) efektywnie 466 Mhz Full Stable .. Wyższe FSb daje dużo więcej niż najniższe Timingi .. Jakbym miał coś na KT 880 lub NF2 może by mi się udało puścić proca na FSB 266 ( 533 MHZ ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam to co w podpisie i bartonika chciałbym podkręcić na 3200+. Gdy zmieniam fsb na 200 to mi sie komp nie uruchamia, gdy daje napięcie 1,75 to tez sie wstaje. I teraz pytanie: jakie największe napięcie moge dać, czy to ze sie nie podkręca procesor moze być winą płyty(duzo czytałem o bartonach i prawie kazdy szedł na 3200 bez podnoszenia napięcia) i czy coś da gdy wymienie chłodzenie na pentagrama jakiegoś.

 

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze to jednak chłodzenie bo gdu pogram na chwile w Most Wanteda na 12.5x166 kom sie restartuje i w biosie jest temp. ~60C czyli trochę za wysoka. Jake jest bezpieczne napięcie?? czy moge dać 1.85V??

 

ps: mój went. to Cooper silent i słyszałem ze przy takiemu chodzeniu jest dosc wysoka temp bo obroty są automatycznie regulowane.

Edytowane przez shark31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze to jednak chłodzenie bo gdu pogram na chwile w Most Wanteda na 12.5x166 kom sie restartuje i w biosie jest temp. ~60C czyli trochę za wysoka. Jake jest bezpieczne napięcie?? czy moge dać 1.85V??

 

ps: mój went. to Cooper silent i słyszałem ze przy takiemu chodzeniu jest dosc wysoka temp bo obroty są automatycznie regulowane.

[/quote

 

 

na 1,85 V mozesz dac raczej bez obawy tyle ze pamietaj o temperaturze, nawet przy idle podwyzszenie napiecia automatycznie podnosi ostro temperature, 60 stopni to jeszcze nie jest zle ale temp kolo 70 moze skrocic nieco zycie Twego procka (ale nie umrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze to jednak chłodzenie bo gdu pogram na chwile w Most Wanteda na 12.5x166 kom sie restartuje i w biosie jest temp. ~60C czyli trochę za wysoka. Jake jest bezpieczne napięcie?? czy moge dać 1.85V??

 

ps: mój went. to Cooper silent i słyszałem ze przy takiemu chodzeniu jest dosc wysoka temp bo obroty są automatycznie regulowane.

 

Mam podobny problem co ty. Moj barton też nie chce sie isc na szynie 200 i szczeze nie wiem gdzie lezy przyczyna :czy proc czy mobo czy *** wie co jeszcze. Seria proca AXDA2500KV4D AQUCA 0336UPJW z tego co sie dowiedziałem jest dobra do kręcenia, patrzc na osiągnięcia innych to na tej płycie gł. spokojnie mozna podniesc szyne ponad 200mhz więc sam nie wiem o co tu chodzi.

Co do twoich obaw o temp. i napięcie to ja swojego na luzaku puszczałem na 1,85V i powiem ci ze jest bezpieczne aczkolwiek temp proca rośnie dość mocno. Ja miałem przy 1.85V 63*C po kilkugodzinnym graniu ale wiatrak był na pół gwizdka nastawiony więc w razie potrzeby mógłbym obroty podkręcić, nie wiem jak tam twój cooprek sobie poradzi. Ogólnie mówiąc jezeli na 1,85V i szynie 200 komp nie bedzie ci dobrze sie bootował to nie ma sensu podnosić napięcia jeszcze wyżej i poprostu odpuść sobie OC proca - ja tak zrobiłem, bo mnie juz qrwica łapała jak widziałem ze ludzie sobie kręcą swoje bartonki na 2500 Mhz i jeszcze bym jakieś głupstwo zrobił i całego kompa pogrzebał :) ---> a powiem wam ze miałem juz takie mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja znowu mam pytanie :D Na jakiej zasadzie działa Crash Free Bios 2 ? Jak ustawię np. za duże FSB i komp sie nie włączy to bios sam się resetuje, czy jak ? A czy u was też na FSB 200MHz i wyżej po restarcie komp się nie włącza ?

 

Jak ustawisz za duże FSB i komp nie zatrybi to po twardym resecie bios sie zrestartuje (ustawienia default). U mnie na FSB 200 też to występuje tzn. system full stable ale jak z Windozy dam uruchom ponownie to nie wstaje tak samo miękki reset dopiero twardy reset ożywia kompa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...