Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

To miej nadzieje ze dostaniesz egzemplarz bez tej przypadlosci. Wlasnie przekopuje forum VIA i sporo jest osob, ktorym plyta nie restartuje sie na FSB 200MHz i troche mniej ktorym nie restartuje sie na nizszym FSB. Trzeba miec farta zeby trafic na odpowiedni egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim problemem ostatnio jest 400MHz na pamieciach :( Wywalanie, przywieszki... A wyciaganie pamieci nie sprzyja ze wzgledu na dlugie 6600 :? Fsb 200, mem 333 i jakos dziala [; ;] [; ;]

 

I nigdy nie mialem problemu z restartami @200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus zdecydowanie obniżył loty, już chyba nie zdecyduje się na kolejny zakup jakiejkolwiek płyty od ASUSA, przecież takimi numerami nie szanują nas, klientów. Dzieki Twiggy za info, czekam teraz az płytka wróci z reklamacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem o innych plytach Asusa to akurat "nasz" model to niewypal. Ale jak sie trafi na dobry egzemplarz to nie ma z nia problemow. U mnie, poza brakiem restartow @200MHz, stabilna, 0 problemow, co podlacze do niej to dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mialem te A7V600-X przez jakies 3 tygodnie, u mnie skonczyl sie problem z brakiem restartow przy FSB200 po "przedrutowaniu" FSB na 200. Przez 2 tygodnie plyta pracowala bez wiekszych problemow na FSB204...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was uklady ICS ( od czego to w ogole jest :?: ) grzeja sie niemilosiernie? Wczoraj organoleptycznie sprawdzalem temperature mofsetow kolo pamiatek i lapa powedrowala na w/w uklady... Teraz zastanawiam sie nad jakims aktywnym chlodzeniem tego dranstwa. Mofsetow tez :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wroce z pracy to sprawdze to czujnikiem od panelu thermaltake'a, wiec bedzie w miare poprawny pomiar :)

 

Ktos probowal modowac ta plyte na zasilanie procka z 12V tak jak to jest opisane w ktoryms temacie w "ekstremalnym", dziala, nie ma problemow? Mod dziala na A7V880. Poszukam pozniej jak to zrobili z A7V880 i zobacze co na mojej da sie zrobic. Poprawiloby to moze oc bo mam tylko 32A na 5V :(

 

Edit: wlasnie rozgrzewam pamieci memtestem i bede zaraz mierzyl temp.

 

Edit2: Temperatura tego ukladu ICS nie przekraczala 61*C. Troche wysoka.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Posiadam dysk WD Caviar SE 160 GB 8 MB SATA II i mam problem z zainstalowaniem go. Bios widzi dysk, natomiast windows na starym dysku i inne programy do partycji oraz instalator Win XP go nie widzą. W tym celu przygotowałem sterowniki do SATA na dyskietce, aby podczas instalacji windy wgrać stery do dysku. Skopiowałem sterowniki do Win XP z katalogu na płycie ...:\Drivers\VIARAID\DriverDisk na dyskietke. Uruchomiłem instalator Win Xp, nacisąłem F6 i wybrałem sterowniki do zainstalowania. Pojawił się wtedy błąd "plik wykonał nieoczekiwany błąd w wierszu <18>..." i tak jest za każdym razem. Może wybieram złe sterowniki wybrałem, albo dysk jest zwalony?? Wdzięczny bym był jakby ktoś wytłumaczył jak to zrbić, bo męczę się z tym już dłuższy czas, a wiem że pare osób na forum ma na tej płycie dyski SATA. Za wszystkie sugestie dotyczące mojego problemu dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales czy przypadkiem dystkietka/naped nie jest walniety? :wink:

Zgrywasz wszyskie z katalogu \DriverDisk\SATA i po f6 powinno dzialac. Chyba ze wylaczyles sata w biosie [; Ostatnio wrocilem do ustawien fabrycznych i... 15 minut meczylem sie ( rzucalem miesem ) CZEMU NIE WIDZI SATA?!! :wink:

Pozniej chyba skocze kawalek aluminium na w/w ICS'y... Chociaz skoro jest stabilne.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was uklady ICS ( od czego to w ogole jest ) grzeja sie niemilosiernie?

Jeden z ICSow to generator FSB (odpowiedzialny min. za przelaczanie dzielnikow). To ten z oznaczeniem zaczynajacym sie od 94...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczyles wbudowana sieciowke?

no właśnie nie, bo jest mi potrzebna. Modem USB z neostrady daje internet, zintegrowana sieciówka jest połączona z moim kompem(mam internet) a jak chciałem dać neta na jeszcze jednego kompa poprzez sieciówke na PCI to już lipa. Najlepsze jest to, że diody wogole nie świecą, a sieciówke Winda wykrywa ale jest ona wyłączona. Podczas proby włączenia tej sieciówki wyskakuje coś o konflikcie protokołów.

 

PS. Bawie się tak bo Router poszedł do serwisu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manieczka

Chyba naprawde nie wiesz ocb.

 

zintegrowana sieciówka jest połączona z moim kompem(mam internet) a jak chciałem dać neta na jeszcze jednego kompa poprzez sieciówke na PCI to już lipa.

Po cholere druga sieciowka skoro pierwsza jest wlaczona i nieuzywana? Dziwisz sie ze masz konflikt protokolow - skoro obywie dzialaja to system glupieje. Pomysl chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manieczka

Chyba naprawde nie wiesz ocb.

Po cholere druga sieciowka skoro pierwsza jest wlaczona i nieuzywana? Dziwisz sie ze masz konflikt protokolow - skoro obywie dzialaja to system glupieje. Pomysl chwile.

Po to aby mozna np. rozdzielic internet, aby mozna bylo miedzy dwoma kompami przesylac dane itd. po to potrzebna jest druga karta sieciowa.

Ja mam dwie sieciowki w kopie i dziele net i nie ma problemow z tym. Zadnych konfliktow w windowsie i w linuxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sucker tak to jest odpisywac bedac nieprzytomnym [;

Opis zrozumialem lekko odwrotnie [;

Kazdemu moze sie zdarzyc ;).

Co do problemu to przypominam sobie ze kiedys ktos juz opisywal problemy z integrowana sieciowka i podpieta dodatkowa na PCI.

Mozna zaktualizwac bios i sterowniki do sieciowki.

 

manieczka mozesz dokladnie opisac problem bo porpstu mozliwe ze masz zle skonfigurowane polaczenie. Oraz czy masz kabel skrosowany miedzy dwoma kmpami?

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu moze sie zdarzyc ;).

Co do problemu to przypominam sobie ze kiedys ktos juz opisywal problemy z integrowana sieciowka i podpieta dodatkowa na PCI.

Mozna zaktualizwac bios i sterowniki do sieciowki.

 

manieczka mozesz dokladnie opisac problem bo porpstu mozliwe ze masz zle skonfigurowane polaczenie. Oraz czy masz kabel skrosowany miedzy dwoma kmpami?

no to opiszę tak jasno jak tylko umiem.

Padł router i jest w serwisie, a za neta płacę więc logiczne że chcę mieć to za co bulę :)

Wygląda to tak: na kompie na którym jest zainstalowany modem USB z Neo jest zintegrowana sieciówka(to właśnie ten asus a7v600). Połączenie z Neo sobie udostępniam(jest TYLKO zintegrowana sieciówka) i wtedy mam neta na swoim(drugim) kompie:). W ten sposób mam neta już na 2 kompach. Ale chcę by net był i na 3 kompie, więc wkładam sieciówkę w PCI i d....!!! Gdy płyta ma zasilanie to logiczne ze świeci jedna dioda przy sieciówce jak się włoży kabel, ale dioda przy karcie na PCI nie swieci. Kartę PCI o dziwo wykrywa w windzie ale nie mozna jej wlaczyc(blad protokołów czy cos tam).

 

PS. Najlepsze jest to, że na kompie mam neta(poprzez podłączenie kabla do zintegr. siec.) a ten kabel nie jest przeplatany !!! Już sam nie wiem o co w tym chodzi;/, bo na logike to net w ten sposób nie mial prawa działać. ehh......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że A7V600-F ma dodatkowe zasilanie 12V ? :huh:

 

Właśnie siedze i porównuje zdjęcia -F do pełnej wersji, może dałoby się zmodować ją...

 

Edit: na miejscu gniazda 12V jest zworka overvoltage :|

post-15792-1157191239_thumb.jpg

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dyski aktualnie ;] To tylko 36MHz, wzrost taktowania nie jest duży. Nie zauważyłem jakiś problemów w działaniu. Na FSB 220MHz też nie ;] ale dla pamięci to było za dużo.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,nie wiem,czy to dobry dział do mojego pytania,ale skoro o a7v600,to napiszę tutaj.

Mam płytę Asus A7V600-X,i chciałbym kupić na procesor chłodzenie Pentagram Freezone QVC-120 CU+,z tego co piszą,w tym coolerze na Socket A stosuje się "koszyki".I teraz pytanie:żeby móc zamontować tego pentagrama na tych koszykach wymagane są otwory na płycie głównej ?Jak to jest z tymi "koszykami"?Oraz najważniejsze,czy da się zamontować Pentagram Freezone QVC-120,na tej właśnie płycie?Z góry dziękuję za rady, i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...