Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

O dobrze ze Ktos tu jeszcze żyje :lol:

Chłodzenie narazie standard box czyli aluminium z midziana wkładka przykrecony od spodu.

Temp teraz 150x13,5 2024Mhz w idllu 40st C jak otworze okno to do spada 35. I jeszcze dziwi mnie napiecie na procu skoki male ale są

Dołączona grafika

Edytowane przez qqwaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skokami sie nie przejmuj. Bardziej zainteresuj sie tym ze nie ma blokady agp i pci - taktowanie fsb albo 133 albo 166. Posrednie wartosci podwyzszaja takty na wspomnianych magistralach i mozesz usmazyc sobie dyski/grafike/karty muzyczne. 40*C w idle to nie az tak duzo ale zastanawiam sie ile masz na standardowych taktowaniach po 30 min sp2004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta obsługuje fsb 200, a wiec przy 166 powino niepodnosic agp/pci blokada raczej jest ale jak wybieram w biosie FSB to jest jakos dziwnie np:

133/33

134/33

135/34

136/35

137/36

138/37

139/38

140/39

itd

jak jest 166 to spowrotem jest 33

potem 166/34

166/35

199/ juz jest hyba 40 + cos

itd

200/33

jak rosnie fsb to tez rosnie te 2 i niewem co to jest te 2 (??agp/pci??)

 

 

A z tą temperatura to kiedys w lato na standardowym 133/33 to w gierkach mialem ok 50-55 st C

Dołączona grafika

i jesce te duze ujemne napiecia

Edytowane przez qqwaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsluguje tzn ma stale dzielniki fsb/pci. Moja martwa wisi na scianie wiec wiem jak i co mozna mniej wiecej na niej robic.

Druga wartosc to PCI. AGP - 2xPCI.

 

Napiecia mierzymy miernikiem :rolleyes: A minusy sobie daruj bo szkoda mi strzepic jezyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i niewiem czemu walsnie nieda rady ruszyc an 166 na 158 czy 157 ruszalo ale sie balem z temp ale dzis chlodno jest :P, i niewm wlasnie czy jest sens mnoznik odblokowac i puscic 200x10 + kupic inne chłodzenie. I jesce mam pytanie jak zwiekszam fsb to musze zwiekszyc napiecie na proc a jakbym ustawil 200x9 czyli stanadard 1800Mhz to czy musze tez podnosic napiecie czy na standardzie ruszy .

 

 

 

Miernikim sie boje :D ale moze sprubuje jak powieszmi gdzie zmiezyc ;p

Edytowane przez qqwaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam taki problemik. posiadam plytke a7v600-x, proc amd 2500xp na barthonie podkrecony do 2,2ghz 11x200. mialem wczesniej 2x256mb i 1x512 i smigala pamiec na 400mhz, a teraz zmianilem na 3x kingston 512mb na kosciach nanya i przy 400mhz lapie resety czasem w windzie, a pograc to wcale nie idzie. napiecia mam wszystkie standardowe. na333mhz chodzi stabilnie przy timingach 2-2-2-6-2. jak wlaczam 1T to tez zwiecha lapie. ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a7v600-x nie ma opcji podniesienia napiecia, pamiec byla sprawdzana memtestem chyba milion razy. a co do timingow to ile byn nie probowal to i tak zwiech jest. stabilnie jest dopier przy 333mhz. a wczesniej smigalo 3x400:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqwaz mam do Ciebie pytanko -> czy prędkość obu wentylatorów pokazuje Ci się od razu po włączeniu SpeedFan'a? Pewnie tak, więc pytam forumowiczów dlaczego u mnie po włączeniu programu widoczna jest jedynie prędkość wentylatora na procesorze? Prędkość dodatkowego wentylatora wyświetla się dopiero po uruchomieniu Everesta, tak jakby Everest ładował jakiś moduł czy coś do obsługi prędkości dodatkowego wentylatorka.. Dodam, że w biosie od razu widoczne są obie prędkości, tylko pod Windowsem takie coś się dzieje.. Jak macie jakieś sugestie to będę wdzięczny, ale systemu nie za bardzo chce mi się przeinstalowywać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam nadzieje, ze zagladaja tu jeszcze ludzie ktorzy sie znaja bo mam dla nich ciekawy przypadek ;)

 

config:

plyta: ASUS a7v600-x

procek: Sempron 2800+ (2GHz)

pamiec: 512 + 256 + 256

dysk: S-ATA Samsung 200GB

grafa: gf7600 na AGP

dzwiek: Creative SB live

zasilacz 350W

 

Opisze po kolei:

Mialem troche zapchany juz system, w niektorych grach lubil wywalic niebieski ekran wiec przeinstalowalem win xp. Wszystko ladnie, pieknie, ale drugiego dnia nie wstal :/ Zawieszal sie przy ladowaniu, tryb awaryjny pokazywal pulpit i po chwili niebieski ekran (krytyczny proces ststemu zostal zamkniety).

Instalka win xp (ta sama, ktora dzien wczesniej chodzila tip top) zatrzymywala sie teraz na 91% kopiowania plikow informujac, ze nie mozna odczytac pliku z plytki (po pominieciu, to samo z reszta plikow). 4 inne plytki z win xp - to samo.

Probowalem 2 rozne napedy, zmienilem tasme... w koncu wyjalem kosc RAMu 512 i poszlo ;)

 

2 dni pozniej: Rano system nie wstaje - te same objawy, tylko teraz sam sie resetuje po chwili ladowania. Dzien wczesniej nie ruszalem zadnego sprzetu ani waznych programow.

Instalki win xp wieszaja sie na poczatku sprawdzenia dysku twardego (ale watpie, zeby chodzilo o dysk).

Probowalem uruchamiac system na kazdej kosci RAM osobno, w roznych slotach. Resetowalem ustawienia BIOSu, bawilem sie manualnymi ustawieniami, rozbieralem kompa, czyscilem z kurzu... juz sie wiecej nie da zrobic chyba.

 

Najlepsze jest jednak to, ze system bez zadnego problemu (i stabilnie) dziala wlaczony z bootowalnej plytki z Knoppixem, tak samo ze srodowiskiem win xp stworzonym przez program "bartPE". Wlasnie teraz pisze do was z Linuxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotad stawialbym na pamiec/kontrolery pamieci, ale cos mi sie widzi, ze to moze byc cos z dyskiem...

Linux go widzi, wszystkie partycje, moze czytac pliki, ale mialem problem z zapisywaniem (a moze nie da sie nic zapisac, przez NTFS).

Linux uruchamiam z DVD, dzisiaj meczylem sie, zeby uruchomig gre ktora normalnie dziala pod win. Uruchomilem VMWare do emulacji systemow operacyjnych, ale zeby skopiowac gdzies pliki potrzebne z plyty win xp musialem je zapisac gdzies na dysku. I tu sie zaczely problemy: linux ustawial moj dysk caly czas jako read only. bawiac sie w konsoli probowalem manualnie to poustawiac, jednak dostalem komunikat "NTFS is unclean".

powodem moga byc problemy z dyskiem, lub niepoprawne zamkniecie systemu (co ma miejsce, bo win xp sie wieszal), byla tez porada, aby uruchomic program "ntfsfix" - on wyswietlil komunikat, ze costam naprawil, ale problem nie zniknal.

Moze jestem jeszcze lamer jesli chodzi o linux, ale cos mi tu smierdzi.

Najlepiej zrobie jak poczekam i jutro po poludniu bede mogl sprawdzic wszystko z innym dyskiem ;)

(i lepiej, zeby dysk byl ok - nie chce mi sie ratowac 150GB danych :P )

 

EDIT:

ok juz wiem, niestety dysk twardy...

postawilem system na innym dysku i system chcial sprawdzic stary dysk przed startem windowsa. 2 godziny wypisywal ile "file record segment" jest nie do odczytania az musialem mu przerwac :P

Wlaczylem HD Tune, po przeskanowaniu pierwszych 50GB (wszystko na czerwono - padniete)

Taraz ratuje co sie da, poki jeszcze dziala...

(gwarancja jest :) )

Edytowane przez master_ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam asusa A7v600-x

BIOS: 1009

kupilem sempron 2800+ i niestety nie chce dzialac na mojej plycie

 

Wsadzilem inny procesor na moja plyte i działa

Wsadziłem mój procesor na inną plyte i działa

 

Clear cmosu nie pomaga

 

Komp wstaje ale tylko tak że wiatraczki chodzą ;/

 

Wcześniej mialem athlona 1700+ ale nie wiem jak ale sie spalil :(((

 

Myslalem ze moje juz plyta nie obsluguje tego procesora ale widze ze ludzie mają ten oprocek i ta plyte i czasem dziala bez problemow :P

 

over voltage = disable

Edytowane przez wa51ol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz pamieci? A 1700+ ma fsb 133MHz a S 2800+ ma fsb 166MHz i sempronik wolał by pamieci minimum PC2700 ddr333.

Dzieki za szybka odp :)

 

No to tak, pamieci mam akurat ddr kingstona 400 pc3200,

co do fsb to wlasnie nie zmienialem hmm, to mam wlozyc inny procek i zmienic FSB na 166 i zapisać ? Gdzie to sie wogole zmienia domyslam sie ze w biosie, nigdy nie zmienialem nie potrzebowalem dlatego troche zielony jestem :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci wiec nie sa problemem.

Po clear cmos procesor powinien zostac automatycznie wykryty.

Sprawdz czy sa moze jakies zworki odpowiedzialne za fsb na mobo (np ograniczajace fsb do 100MHz)

Z tego co wiem to nie ma tam takiej zworki :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam Płyte A7V600-x i 2x256 ram Good ram, niedawno kupiłem 512MB ram Kingston i czytałem wczesniej w tym własnie temacie że na tej płycie 3 pamieci PC 3200 nie mogą chodzić jednoczesnie więć trzeba ustawić taktowanie na 333Mhz i tak tez postanowiłem zrobić :unsure: Jednak po takim ustawieniu komp nie wstaje nie słychać nawet piknięcia przy właczaniu dopiero po odcieciu zasilania na chwile włacza sie i od razu w biosie... Próbowałem ustawiac 333 na kazdej z moich pamieci i na zadnej komp nie wstaje zeby tego było mało to nie wstaje nawet na 266!! działa tylko na 400 i na auto! dodam jeszcze ze w układzie 256+512 komp chodzi idealnie na ustawieniu 400 więc pamiei chyba sie nie gryza ale gdy dozuce juz nastepna 256 to wywala mi błedy na niebieskim ekranie i tu własnie chyba przdałoby się ustawić te 333Mhz :/ troche się rozpisałem ale bardzo prosze o jakieś wskazówki?? Moze coś z timingami jest nie tak?? juz sam nie wiem :/ mój procesor to 2400+ 15x133...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problema.. dostalem ta plytke glowna ale bez sterownikow... wsio zainstalowalem ale ni cholery nie idzie znalezc pasujacych sterow od dzwieku... wszystkie ktore instaluje graja bardzo cichutko... a dodam ze podlaczalem kompa pod wzmacniacz jak i glosniki komputerowe. Jeszcze jedno... plyta nie odpala systemu xp jezeli mam podlaczona myche pod usb... pod ps wszystko smiga. Rozumiem ze to problem biosu... ma ktos dzialajacy link do tego biosu? mam wersje 1006. Prosze tylko o wersje nie ze strony asusa bo tam jak zwykle ftp nie dziala :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze wszystkich o pomoc!! Kupiłem dysk Segate barracuda 500 GB 32 cache SATAII i gdy go podłączam to nie widzi go w biosie i nie mogę go sformatować ani nic ... Prosze powiedzcie co trzeba zrobić wszystko po kolei bo ja jestem troche lamus ale na 100 % wszystko ok podłączyłem ... Mam tą płytę w wersji A7v600-x.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze wszystkich o pomoc!! Kupiłem dysk Segate barracuda 500 GB 32 cache SATAII i gdy go podłączam to nie widzi go w biosie i nie mogę go sformatować ani nic ... Prosze powiedzcie co trzeba zrobić wszystko po kolei bo ja jestem troche lamus ale na 100 % wszystko ok podłączyłem ... Mam tą płytę w wersji A7v600-x.

Pozdrawiam.

Też miałem taki problem jak dostałem kompa myślałem że dysk biedziala (nowy) ;d , W biosie napewno go niebedzie widać bo niema tam saty, jedynie go zobaczysz w biosie RaidU wciskajac TAB ale tam nic niezrobisz. Ja partycje robiłem podczas instalki Win Xp ale zeby instalka zobaczyla dysk musisz posiadac dyskietke ze sterownikami dysku i podczas ladowania plikow instalacyjnych musisz wcisnac F6 i załadowac stery z dykietki.

 

meksyk w ktore gniazda masz wsadzone pamieci bo ja mam 2x512 3200 (różne) w 1 i 2 slociei niemoge ich zmusic do pracy na 400Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne troche pytanie. kupilem dysk samsunga 320GB na sacie. i od poczatku problemy. nie wykrywa mi go płyta. pobawilem sie nim na 2gim komputerze, zrobilem partycje, jakims cudem go znalazlo. wiec zainstalowalem system na tym dysku, troche popracowalem i po resecie niespodzianka ... nie widzi plyta dysku. ktos mi potrafi poradzic jak przekonac plyte ze dysk ma podlaczony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosze wszystkich o pomoc!! Kupiłem dysk Segate barracuda 500 GB 32 cache SATAII i gdy go podłączam to nie widzi go w biosie i nie mogę go sformatować ani nic ... Prosze powiedzcie co trzeba zrobić wszystko po kolei bo ja jestem troche lamus ale na 100 % wszystko ok podłączyłem ... Mam tą płytę w wersji A7v600-x.

Pozdrawiam.

 

a ja mam inne troche pytanie. kupilem dysk samsunga 320GB na sacie. i od poczatku problemy. nie wykrywa mi go płyta. pobawilem sie nim na 2gim komputerze, zrobilem partycje, jakims cudem go znalazlo. wiec zainstalowalem system na tym dysku, troche popracowalem i po resecie niespodzianka ... nie widzi plyta dysku. ktos mi potrafi poradzic jak przekonac plyte ze dysk ma podlaczony ?

A7V600-X ma problemy z dyskami SATA2, też to przechodziłem, ale przestawienie zworki w dysku na SATA1 rozwiązało problem. Nie wiem jak to jest z pojemnością dysku, u mnie 160GB przestawiony na SATA1 śmigał aż miło.

 

Siema. Mam problema.. dostalem ta plytke glowna ale bez sterownikow... wsio zainstalowalem ale ni cholery nie idzie znalezc pasujacych sterow od dzwieku... wszystkie ktore instaluje graja bardzo cichutko... a dodam ze podlaczalem kompa pod wzmacniacz jak i glosniki komputerowe. Jeszcze jedno... plyta nie odpala systemu xp jezeli mam podlaczona myche pod usb... pod ps wszystko smiga. Rozumiem ze to problem biosu... ma ktos dzialajacy link do tego biosu? mam wersje 1006. Prosze tylko o wersje nie ze strony asusa bo tam jak zwykle ftp nie dziala :)

Pozdrawiam

http://beatka.net.pl/~armo/A7v6x009.zip

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7V600-X ma problemy z dyskami SATA2, też to przechodziłem, ale przestawienie zworki w dysku na SATA1 rozwiązało problem. Nie wiem jak to jest z pojemnością dysku, u mnie 160GB przestawiony na SATA1 śmigał aż miło.

 

 

 

http://beatka.net.pl/~armo/A7v6x009.zip

 

Co to za bios lepszy od 1009 BETA 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie, wie ktoś może jaka najlepsza karta graficzna pójdzie na tej płycie, mam gf 5200 fx 128 mb i chciałbym sobie zmienić ale nie wiem, co na niej pójdzie. pozdro

Ostatnią jaką miałem na tej mobo to była GF 7300 GT 128 DDR3, śmigała dobrze, ale pójdzie Ci na niej każda nowsza grafa pod AGP. Najmocniejsza grafa jaka będzie Ci działać to HD 3850 AGP, lecz musisz posiadać do niej dość mocny procek, inaczej karta nie rozwinie w pełni swoich skrzydeł.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów PurePC.pl. Mam taki problem, z którym się już od roku męczę i nie mam na niego rozwiązania. Dzisiaj instalowałem system i się w końcu zdenerwowałem i postanowiłem napisać na waszym forum :). Problem tkwi w tym, że na mojej płycie głównej (ASUS A7V600-X) "podobno" jest obsługiwana prędkość AGP 8X. Karta graficzna to ATI Radeon X1650. Ok, instaluję system... pora na sterowniki do karty graficznej.... No ok, sterowniki zainstalowane, czas na restart komputera. Ok czekam chwile po odpaleniu powłoki graficznej pulpitu a tu zwiecha... o.O. Nad rozwiązaniem główkowałem wtedy chyba z tydzień i wpadłem na pomysł zmienienia prędkości AGP na 4x... udało się, ale karta pracuje strasznie niewydajnie. Żeby zmienić tą prędkość trzeba było się naprawdę mocno pogłówkować, 10 sekund na odpalenie ATI CCC, Zaawanowane, SmartGart itd. Niestety to trudne. Ale nie rozumiem, skoro płyta główna obsługuje tryb 8X to czemu się zwiesza... Próbowałem z innym zasilaczem - to samo. Już niestety pomysły mi się skończyły. Czekam moi drodzy na waszą pomoc a poniżej podam mocno okrojoną specyfikację istotnego hardware/software:

 

Karta graficzna: ATI Radeon X1650

Płyta główna: ASUS A7V600-X

Wersja sterowników CCC i karty graficznej:

Wersja pakietu sterowników: 8.474-080312a-061689C-ATI	Dostawca: ATI Technologies Inc.	Wersja sterownika: 2D 6.14.10.6783	Ścieżka pliku sterownika 2D: System/CurrentControlSet/Control/Video/{2A6A031D-D36F-48BA-906B-2FCBC921A607}/0000	Direct3D – wersja: 6.14.10.0567	OpenGL – wersja: 6.14.10.7414	Wersja Catalyst® Control Center: 2008.0312.1659.28426

Pozdrawiam serdecznie i liczę na waszą pomoc - W WAS NADZIEJA!

Edytowane przez pawelbp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...