Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... tak patrze po Waszych podpisach to w tym topicu tylko ja sie wypowiadam jako uzytkownik pelnej A7V600. czuje sie samotny :( ;) :P

 

@raf.z

poprawiam sie: beta 1009-001 do A7V600 :)

 

wiec wychodzi na to ze sam bede musial te biosy kiedys porownac... chyba sie sie znajdzie ktos z ta sama wersja plyty i zrobi to wczesniej...

 

moglby w koncu ktos zmontowac jakis wlasny bios

to takie proste nie jest. moze na rosyjskich stronach cos maja. tam jest prawie wszystko ;)

 

@quartzXXI

opchnij tego upsa na allegro albo daj gdziesz ogloszenie... specjalisci w sklepach zawsze wpychaja to co drogie i niepotrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle.temacik o serii mobo ktora mam juz ponad roczek :wink:

patrzac na wasze komentarze o kastratach...ech dobrze ze mam pelna :wink: teraz kilka uwag z mojej strony

:arrow: q-fan z tego co zauwazylem zmniejsza tylko obroty. albo szaleje dopiero przy naprawde wysokich temperaturach

:arrow: fsb 200 na noname kosciach 333 spokojnie mi weszlo. wyzej za sprawa braku blokady pci/agp nie ide

:arrow: tez macie piekne wieszanie sie portow ps/2? bo u mnie na standardowych ustawieniach (palomino 1800+ 133x11.5) czasem potrafia sie wiesznac a jak zejde ponizej 1,1GHz to wieszaja sie nagminnie

:arrow: i jeszcze jedno pytanie. czy monitorujac temperatury asus probe i np. speedfanem zauwazacie rozbieznosci? i czy wogole uzywacie a p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem A7V600 pełną i nie miałem zwieszek na ps/2 => jednak zauważyłem, że czasem to zależy od osprzętu do ps/2 podłączanego => bywa, że niektóre klawisze i mysz się wieszają zawsze przy pierwszym uruchomieniu gdy tylko chcesz użyć 2 rzeczy na raz => klik myszką, pyk w enter i po sprawie => restart i już działa.

A na innych już zawsze jest dobrze :D ciekawa sprawa

 

I probe pokazuje całkiem dobrze, bo w końcu czyta tak jak i inne z tego samego źródła ;)

 

Na ASUSie miałem całkiem ładne napięcia (mało przekłamań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz mialem stabilnego probe'a ale to byla jakas starsza wersja, wywalilem i zainstalowalem umieszczona na stronce i co widze? :blink:

cpu temp skoki temperatur wieksze niz kangurze - od okolic 20 do okolic 60 :lol: po jakims czasie zainstalowalem troche nowsza i odczyty roznily sie ok 4*C w stresie ( speedfan twardo pokazywal 48* :wink: )

moze teraz pobawie sie nowa wersja. troche brak mi historii napiec i temperatur w spoczynku i stresie.

a te wiechy ps2 to zauwazam najczesciej jak wciskam klawisz klawiatury. normalnie mycha chodzi,luz blues chce cos napisac i KAPA :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to glupie pytanie ale.........gdzie sie sprawdza jaki jest bios na plycie glownej ???

 

 

UPS nie sprzedam na allegro bo z tamtad go wlasnie kupilem.....bo bylo taniej.....hmmmm...albo po kupnie zasilacza po prostu odlacze UPS i wcisne rodzicom jakis kit... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OrGiUsZ

Roznice miedzy Asus probe a speedfanem w temp procka wynikaja z tego ze nowy probe podaje temp z diody cpu a speedfan z socketa. Ja uywam najnowszej wersji Asus probe.

 

troche brak mi historii napiec i temperatur w spoczynku i stresie

przeciez historia w probe jest. byla juz w wersji na cd z plyta

 

@quartzXXI

Wersje biosu sprawdzisz programem live update ew podczas startu kompa gdy wyswietla jaki procek masz, napedy, ilosc pamieci- wciskasz "pause" i na gorze po lewej jest napisane jaka plyta bla bla i w tej samej linijce na koncu jest napisane jaka wersja biosu (z tego co pamietam, nie mam jak sprawdzic) Napewno podczas startu jest napisane.

 

@Hirotaro

Najlepiej mieć tą wersję która jest na płycie...

co do pelnej wersji A7V600 to lepiej miec nowsza wersje probe. ta dostepna na cd z mobo pokazuje temp z socketa, nowsze pokazuja z diode. na stronce asusa w faq napisali ze lepiej uzywac nowszej wersji niz ta na cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejże no dopiszcie coś !!! W końcu to nasz kącik na temat płytki ASUSA !!! Ja może się zapytam, bo nigdzie nie znalazłem ale słyszałem. "Jak przerobić Athlona XP na wersje Mobile"????Czy w moim przypadku by sie to oplacalo ?? Duzo bym mógł w tedy z mojego 2600+ wyciaganc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby co by mieli dodac? w kazdym kolejnym biosie usuwane byly jakies bugi, a ze juz jest idealny to nie ma co poprawiac :wink:

 

PS: pamieta ktos ktorym klawiszem wchodzilo sie do menu wyboru napedu do bootowania nie wchodzac do biosu??

 

PS2:Poruszajac jeszcze temat odczytu napiec, nie jest az tak zle :) speedfan 1.85v a miernik 1.87v , tylko wczesniej mierzylem na mosfetach, a chlopaki na tweaku stwierdzili ze to jednak nie tam sie mierzy :D

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem kupiłem tą płytkę A7V700-X z myślą że puszczę mojego Durona 1600 na FSB 200 MHZ ( 11x200 ) . Ustawiam w biosie 200 MHZ restartuje i nic nie załącza monitora ale gdy wyłącze kompa i włącze to startuje 11x200 . Przy każdym restarcie systemu musze wyłączać i włączać kompa żeby zaskoczył . Pamięci mam Kingston 256/400 MHZ . Procek pzrechodzi pomyślnie test torture w Prime 95 żądnych zwiech System chodzi stabolnie kilka godzin więc to chyab nie jest wina procka który mógłby sięsłabo kręcić . Napięcie na procu mam podwyższone do 1.65 V . Ale gdy ustawie 133 x 16 =2130 MHZ ..komp normalnie sie zachowuje ...a częstotliwośc mniej więcej taka sama 2.2 GHZ . Co jest ?? czy ta płyta ma jakieś problemy z obsługą magistrali 200 MHZ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma??? Jak wyłączysz Full Screen Logo w BIOSie to normalnie postuje jak każda płyta z Procem i Pamięciami i/lub wykrywaniem Dysku i podawaniem wersji BIOS...

 

 

 

Nie płyta nie ma problemów z FSB 200 przynajmniej wersja bez X'a czyli Pełna :D

 

Ja miałem i mój Bartek swobodnie latał nawet powyżej 200 :)

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problemik :? Wczoraj wymieniłem grafe na tą z podpisu i chciałem sobie zobaczyc demka nVidi nalu i timbury. Demka sie uruchamiaja ale jest totalny slideshow. Wyczytałem ze trzeba zwiekszyc AGP Size na 256MB i tu tkwi problem opcja ta jest ustawiona na 128MB i nie da sie jej modyfikowac :sad: Czy ktos wie jak to zmienic, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no... W pełnej A7V600 w zakładce Advanced w Chip Configuration Graphics Aperture Size da się normalnie przestawiać...od 4MB do 1024MB => looknij do Instrukcji strona 55 (2-19)

 

Chyba, że System Performance nastawiłeś na Turbo z Optimal (Zakładka Adanced, instrukcja strona 52 (2-16), rozdział 2.4

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...