Skocz do zawartości
SpiderMAN

Jaki Kontroler Sata Z Raid 0,1 Na Karcie Pci

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dokupić drugi taki sam dysk SATA jak już mam i zrobić macierz RAID 0, ale nie mam w kompie SATA, póki co jeden dysk jest podpięty przez przejściówkę SATA -> USB Uniteka i działa bardzo dobrze, ale na pewno nie tak szybko jak powinien.

Chciałbym dokupić jakiś niezbyt drogi kontroler SATA RAID z BIOSEM, żeby można było zrobić macierz RAID 0 z dwóch identycznych dysków. Jest tych kontrolerów na allegro multum, ale... no właśnie, niektórzy piszą, że mają RAID inni przy tak samo wyglądających kontrolerach, że nie.

Który kontroler kupić, żeby ni było problemów i żeby nie przepłacić...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytam... Ludzie chwalą na chipach Silicon... Poszukam jeszcze takowego...

Ale ten co dałeś to wreszcie jakaś normalna propozycja... Na PCLabie mi koleś po 100 i 330zł zaproponował... LOL

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten co dałeś to wreszcie jakaś normalna propozycja... Na PCLabie mi koleś po 100 i 330zł zaproponował... LOL

Widać wie co to RAID, a nie fake RAID... Myślisz, że czemu prawdziwe kontrolery RAID są takie drogie?

 

Normalny kontroler RAID ma własną pamięć oraz przejmuje zadania, które przy takim tanim kontrolerku musi wykonywać procesor.

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać wie co to RAID, a nie fake RAID... Myślisz, że czemu prawdziwe kontrolery RAID są takie drogie?

 

Normalny kontroler RAID ma własną pamięć oraz przejmuje zadania, które przy takim tanim kontrolerku musi wykonywać procesor.

Chodziło mi o wsparcie, a nie o możliwość tworzenia macierzy sprzętowej...

Ty mi nie tłumacz co to RAID...

Jestem serwisantem z zawodu i pasji.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...