Skocz do zawartości
qki

Epox 8RDA+&mostki A2, A3 - kto ma stabilne FSB200mhz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ciekawy jestem ilu z Was posiadajacych epoxa 8rda+ z mostakmi A2, A3 kreci swoje plyty, ale bez ŻADNYCH modyfikacji w stylu zwiekszanie napiecia czpisetu czy jakies super chlodzenia mostkow, na FSB 200 mhz, synchro ofkors.

 

pytam bo mam mobo rev. 1.1 i zobaczylem ze to A3 :( (kupowalem w kwietniu), bez bolu chodzi mi na 12x166, wiecej nie bardzo moge bo mam jedna kosc 133 mhz (spectek):) i windows sie nie laduje przy fsb 200:), druga tez spectek ale 166 mhz. Chce dokupic druga 166 mhz (a moze szybsza:)?) i wtedy podejsc pod 200 mhz FSB:)

 

Wiec jakbyscie mogli napisac czy to w ogole mozliwe i czeste zjawisko(FSB 200mhz) na tych mostkach bede wdzieczny - bo jak nie to trzeba sie bedzie rozejrzec za abitem albo nowym epoxem 8rda3 :((

 

dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnioe A2 na 202 nawet win nie wstaje :( stabilnie tylko do 198 ale co ciekawe wtedy prime smiga i inne testy lux, a jak dam 200 czyli 2MHz więcej to już shit co to moze być ?? lepsza zasiłka pomoże bo narazie codeshit w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnioe A2 na 202 nawet win nie wstaje :( stabilnie tylko do 198 ale co ciekawe wtedy prime smiga i inne testy lux, a jak dam 200 czyli 2MHz więcej to już shit  co to moze być ?? lepsza zasiłka pomoże bo narazie codeshit w budzie

ja mam codeshita :D ale poki co nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radzil wymienic pamieci (OBIE) to na 100% wiecej wycisniesz na tej MOBO (jak zmienisz na 400 MHz to na pewno ci poleci FSB 200)

mowiles do mnie ??? jesli tak to wiem wiem ale i tak szykuje sie wymianan mobo :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

195 :(

na 200 sie wiesza przy obciazeniu...

ale to moze byc wina grzejacego sie NB, dalem cienka warstwe pasty na srodek NB i przylozylem radiator to w ogole pasta nie zostala na radiatorze, czyli NB jest wklesly :(

Mam na nim teraz slynnego ;) Zalmana ale nie jest on specjalnie cieply (orginalny radiator tez nie byl...), czyli slabo odbiera cieplo.

Jak to zrobic, zeby jakos zniwelowac ta wkleslosc?? Grubsza warstwa pasty bardziej pomoze czy zaszkodzi?

 

I jeszcze jedno pytanko... czy ten termoprzewodzaca pasta z tego Zalmana ZM-NB32J jest lepsza niz srebrna pasta (ta z Titana)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdzie jeszcze nie dojechalem bo dopiero planuje se zapodać ta wyslawiana mobo he he, no i troch sie pogubilem z tymi mostkami A2 co je wcpuid pokazuje jako A3

a czy wszystkie nowe 8RDA bez + mają już C1 ?? bo tak sie mowi ostatnbio

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FiDO mozesz sprobowac zeszlifowac i wypolerowac NB, ja to zrobilem, nie zdzialalo cudoof, ale pomoglo, jesli jestes zainteresowany to:http://www.8rdafaq.com/8RDA/file.php?file=../Combined/nblapping.htm

Dzieki..

W jakich sklepach kupuje sie papier scierny? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie metalowym zazwyczaj

W metalowym powiadasz...

murowany nie moze byc? ;)))

 

PS. moze troche jasniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby wyjechac ponad 200 mhz nie wystarczy samo zajecie sie dobrym chlodzeniem NB, (imho polerowanie i zysk od 5-15 mhz jest wysoce dyskusyjne ale niech juz bedzie), zeby bylo stabilnie ponad 200 mhz trzeba zalozyc tez radiatory na mosfety i vrega sterujacego zasilaniem plyty

Dołączona grafika

http://www.8rdafaq.com/8RDA/file.php?file=cooling.html

 

ja mam dzieki temu stabilne 215 sync bez problemu, po vdd modzie w najblizszy czwartek planuje dojsc do 240, a wszystkie te cuda na rev. 1.0 z mostkiem A2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mam radiatorowm na mosfetach , fsb to 224 przy 1.9vdd - dziala mi to juz tak tydzien i nie mialem zadnych problemow.

Pozdro

coz to tylko wyjatek potwierdzajacy regule ;), wiekszosc ludzi potrzebuje/bedzie potrzebowala radiatorow, poza tym jak ci dziala tydzien nie jest jescze powiedziane ze bedzie dzialalo 3 miesiace na przyklad, zasada jst taka: lepiej chlodzic niz nie chlodzic

 

poza tym z tego co wiem to vdd 1.9 jest juz nie zdrowe dla plytki, lepiej do stalej pracy nie wychodzic ponad 1.85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mam radiatorowm na mosfetach , fsb to 224 przy 1.9vdd - dziala mi to juz tak tydzien i nie mialem zadnych problemow.

Pozdro

coz to tylko wyjatek potwierdzajacy regule ;), wiekszosc ludzi potrzebuje/bedzie potrzebowala radiatorow, poza tym jak ci dziala tydzien nie jest jescze powiedziane ze bedzie dzialalo 3 miesiace na przyklad, zasada jst taka: lepiej chlodzic niz nie chlodzic

 

poza tym z tego co wiem to vdd 1.9 jest juz nie zdrowe dla plytki, lepiej do stalej pracy nie wychodzic ponad 1.85

Z tego co czytalem to vdd wieksze od 1.9 jest szkodliwe dla plyty, cheapset chlodze zalmanem zm-nb32ji na nim wiatraczek (radiator jest cieply), wiem ze troszke ryzykuje ale czasami trzeba ;) , jak sie zjara dam znac :) , dawalem tez 1.95 ale wydaje mi sie ze to pamiec juz dalej nie chce isc na cl2 , doszedlem do 230 ale przy 3d wywala na pulpit.

zaraz sprawdze stabilnosc przy 1.85

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby wyjechac ponad 200 mhz nie wystarczy samo zajecie sie dobrym chlodzeniem NB, (imho polerowanie i zysk od 5-15 mhz jest wysoce dyskusyjne ale niech juz bedzie), zeby bylo stabilnie ponad 200 mhz trzeba zalozyc tez radiatory na mosfety i vrega sterujacego zasilaniem plyty

Dołączona grafika

Radiatorki w tych miejscach mam... nawet takie same ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...