Skocz do zawartości
Tyraelus

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Problem:

Mam zamiar zmodernizować kompa i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami - zostać przy AMD (tańsze) lub przejść na Intela (droższe, ale czy znacząco wydajniejsze?). Chętnie przyjmę wszystkie uwagi z serii co pozmieniać lub dlaczego jedno jest lepsze od drugiego. Wiem, że w testach PII X4 konkuruje bardziej z i5 niż i7, ale opieranie się na cyferkach w kolejnych benchmarkach to jedno, a rzeczywista wydajność to drugie.

W dużym skrócie: mam kasę na modernizacje (nie ważne czy PII X4 czy i7), pytanie czy różnica w cenie jest sensowna przy wzroście wydajności dla poniższych zastosowań?

 

Zastosowanie komputera:

1) Normalne - internet, biurówka, słuchanie muzyki, oglądanie filmów,

2) Programowanie,

3) Obliczenia zmiennoprzecinkowe (gł. karta graficzna),

4) Praca na 2 monitory (przekątna 22"), a co za tym idzie otwarcie kilku okien/programów jednocześnie,

5) Gry (nie jestem maniakiem grania w FullHD z AAx8 itp więc nie musi być "super wypas"),

6) Komputer pracuje ok. 8-10h w ciągu dnia.

 

Uwagi:

1) Karta graficzna - obecnie jest słaba bo leży nieużywana, a lepszej chwilowo nie potrzebuje. Porządna zostanie dokupiona później. Wątpię żebym pokusił się na zakup kart w trybie SLI/CF ponieważ na co dzień nie widać różnicy (poza rachunkami), w grach lepiej mieć jedną ale porządną, a do obliczeń... cóż, na 2 karty po 1200-1500zł od sztuki mnie nie stać.

2) Komp pójdzie do podkręcania, a co mi tam :D

3) W przypadku zakupu i7 mobo gigabyte pójdzie na sprzedaż więc różnica w cenie między PII X4 a i7 trochę spadnie.

4) Wiem, że można kupić taniej płytę pod LGA1156, ale do stylistyki tej EVGA mam słabość, proszę o tolerancję dla tej dewiacji ;)

 

Zestaw z PhenomII X4 955 BE

CPU: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz

CPU cooler: Noctua NH-U12P SE2

Mobo: GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H - AMD785G (obecnie zamontowana)

RAM: G.Skill DDR3 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 HK

HDD: WD 640 GB, 16 MB, SATA - WD6400AAKS (2 sztuki, obecnie zamontowane)

GPU: HiS 4670 512MB (obecnie zamontowana, w czerwcu wymiana na 5870)

PSU: Antec TruePower New 550W LUB Tagan PipeRock TG500-BZ 500W

Cena (z zasilaczem Antec): 1494zł

Cena (z zasilaczem Tagan): 1521zł

 

Zestaw z Intel Xeon 3440

CPU: Intel Xeon X3440 2,53GHz

CPU cooler: Noctua NH-U12P SE2

Mobo: EVGA P55 132-LF-E655-KR

RAM: A-Data 2x2GB 2000MHZ X-Series

HDD: WD 640 GB, 16 MB, SATA - WD6400AAKS (2 sztuki, obecnie zamontowane)

GPU: HiS 4670 512MB (obecnie zamontowana, w czerwcu wymiana na 5870)

PSU: Antec TruePower New 650W LUB Tagan PipeRock TG600-BZ 600W

Cena (z zasilaczem Antec): 2520zł

Cena (z zasilaczem Tagan): 2527zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...