Skocz do zawartości
Beereq

Pytanie O Legalnośc Systemu Vista Home Premium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam laptopa hp dv6736nr, z oryginalnie zainstalowanym systemem Windows Vista Home Premium 32 bit, wersja "po angielsku".

 

Chciałbym zmienić język na polski, wiem że to możliwe w przypadku posiadania wyższych wersji systemu, poprzez MUI, ale czy gdybym zainstalował z płyty Vistę Home Premium, w polskiej wersji językowej, wykorzystując klucz ze spodu laptopa złamałbym warunki licencji (OEM) ?

 

 

Podejrzewam, że tak (czytałem, szukam potwierdzenia); więc kolejne pytania:

 

 

W jaki sposób można wykorzystać (i czy w ogóle można) do osiągnięcia mojego celu płytkę (do nabycia na alledrogo):

 

Recovery Disc - Windows Vista Home Premium 32 i 64-bit.[...]

 

Transakcja nie narusza licencji Microsoft OEM ponieważ każdy nośnik jest sprzedawany z częścią od komputera do którego był dołączony.

-

Windowsy w różnych wersjach językowych: SW, DK - jednak można je bez problemu spolszczyć.

 

Kolejna rzecz, czy istnieje jakakolwiek metoda na spolszczenie takiego systemu (preinstalowanego na laptopie), w wersji Home Premium, w taki sposób aby nie łamać licencji?

 

Jeszcze jedno - czy mógłbym legalnie zmienić wersję systemu na tym hp, na 64bit (ang/pol)?

 

Ah i ostatnia sprawa - nie dostałem wraz z laptopem płytki recovery - podejrzewam, że sposobem na reinstalację systemu jest skorzystanie z narzędzi na jakiejś ukrytej partycji, czy mam rację?

 

Załóżmy, że usunąłem taką partycję - czy mógłbym uzyskać od producenta (hp) płytkę recovery odpłatnie/za friko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić język na polski, wiem że to możliwe w przypadku posiadania wyższych wersji systemu, poprzez MUI, ale czy gdybym zainstalował z płyty Vistę Home Premium, w polskiej wersji językowej, wykorzystując klucz ze spodu laptopa złamałbym warunki licencji (OEM) ?

Tak łamiesz warunki licencji

 

Kolejna rzecz, czy istnieje jakakolwiek metoda na spolszczenie takiego systemu (preinstalowanego na laptopie), w wersji Home Premium, w taki sposób aby nie łamać licencji?

Vistalizator ale legalność z przymrużeniem oka

 

Jeszcze jedno - czy mógłbym legalnie zmienić wersję systemu na tym hp, na 64bit (ang/pol)?

Kupując wersję 64bity

 

Ah i ostatnia sprawa - nie dostałem wraz z laptopem płytki recovery - podejrzewam, że sposobem na reinstalację systemu jest skorzystanie z narzędzi na jakiejś ukrytej partycji, czy mam rację?

Nie znam dokładnie oprogramowania HP, jeśli bios laptopa na to nie pozwala ( odpowiedni klawisz podczas uruchamiania ) ewentualnie dodatkowe oprogramowanie dołączone przez HP załatwia sprawę

Możesz użyć programu Vistalizator

http://www.vista.pl/porady/326_vistalizato...windows_7_.html

Edytowane przez blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za zainteresowanie tematem, jednak czekam także na wypowiedzi innych forumowiczów.

 

Co do Vistalizatora:

 

A teraz należy poruszyć kwestię legalności takiego posunięcia – w przypadku, gdy nie posiadamy edycji Enterprise lub Ultimate. Odpowiedź znajdziemy na stronie producenta systemu Windows Vista – Microsoftu.

 

"'Posiadam oprogramowanie w angielskiej wersji językowej, czy mogę w ramach jednej licencji zmienić wersję językową tego oprogramowania na polską?

Bezpłatna zamiana wersji językowych oprogramowania jest możliwa tylko jeśli licencje były kupione w ramach programów licencjonowania grupwego np. Otwartej Licencji Microsoft. Fragment umowy licencyjnej mówiący o tym: "...Zamiast któregokolwiek produktu, na który nabyli Państwo licencję w ramach niniejszej umowy, mogą Państwo uruchamiać (i) wcześniejszą wersję lub (ii) inną wersję językową (dopóki ta inna wersja językowa jest dostępna w tej samej lub niższej cenie niż cena wersji zamówionej) tego samego produktu..."

W pozostałych przypadkach (wersje OEM, paczki) nie ma możliwości bezpłatnej zamiany wersji językowej, należy zakupić oprogramowanie we właściwym języku.

Wyjątek!

Dla Windows Vista Ultimate można pobrać Windows Vista Ultimate Language Pack, zawierający kilkanaście języków. W Menu Start należy wybrać: Panel sterowania -> Windows Update -> Windows Ultimate Extras. W okienku tym pojawi się lista wersji językowych, które można pobrać dla Windows Vista Ultimate w tym również Polish Language Pack."

 

Źródło: http://www.microsoft.com/poland/licencje/menu/faq.aspx

 

 

 

Podsumowując, jedyną z metod legalnego spolszczenia systemu Windows Vista jest sytuacja, w której jesteśmy użytkownikami edycji Enterprise lub Ultimate. W takiej sytuacji w prosty sposób możemy pobrać odpowiednią paczkę języka użytkownika z usługi Windows Update. Druga sytuacja odnosi się względem posiadania systemu Windows Vista w ramach licencjonowania grupowego.

 

Z tego wynika, że nie mogę legalnie skorzystać z Vistalizatora, co potwierdzałby także zapis na stronie domowej tego programu:

 

 

To be able to use different/multiple MUI display languages:

 

* You are the lucky user of Windows Ultimate/Enterprise

* Upgrade your edition to Ultimate - purchase a Windows Anytime Upgrade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...