Skocz do zawartości
Koliber2408

Komp Do 3100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje troszke pomocy w doborze podzespołów do kompa. Mam do wydania 3100zł i chce kupić kompa do gier. Gry głównie FPS, MMORPG, RTS

Tak troche o tym co chciałbym mieć w my komp :)

CPU : AMD Phenom II X4 965 - wydaje mi się ze jeden z lepszych na rynku (wg. mnie)

RAM: coś ok. 4GB chciałbym mieć

GPU: Jakieś ATI Radeon 1GB lub 2GB (mam monitor Samsung SyncMaster T220)

HDD: 500GB to minimum

Karta dźwiękowa: Posiadam słuchawki Creative Aurvana Live i Logitech X-540 więc żeby to jakoś fajnie brzmiało

Płyta Główna: no tak żeby pasowała do tych części powyżej

Zasilacz: no tak żeby to pociągnął

Napęd: Obowiązkowo nagrywarka

Obudowa: no tak żeby to się tam pomieściło ;]

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez Koliber2408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego monitora lepszy byłby jednak Core i5 750 + HD4890.

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 699 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3 - 399 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Karta Dźwiękowa : Asus Xonar DS - 169 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 33x - 159 zł

 

RAZEM : 3194 zł (esc.pl)

 

Jak nie dasz rady dopłacić, to najwyżej dokupisz kartę dźwiękową później i chwilowo zadowolisz się zintegrowaną.

 

Najlepiej podkręć procesor - więcej (dlaczego, po co i jak?) znajdziesz w poradniku, do którego link jest w mojej sygnaturze.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu jest wydajniejszy.

 

Dałem lepszy procesor kosztem gorszej karty, bo łatwiej ją wymienić, niż procesor, który zazwyczaj kupujemy na dłużej. Zarówno HD5850, jak i HD4890 dadzą radę w tej rozdzielczości, dlatego lepiej postawić na procesor. Nie ma sensu kupować karty na zapas, lepiej kupić odpowiednią do rozdzielczości i wymienić na lepszą, gdy przestanie wystarczać.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz chciałbym mieć tego kompa ogólnie na długo bez żadnych wymian bo u mnie słabo z kasą. Czy ten procek bez podkręcania będzie dobry do tej karty ? i czy udźwignie to takie gry jak GTA IV, Crysis itp (oglądałem twoje screeny z sygny ale pytam tak dla pewności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. No to np. AMD'eka można tak podkręcić ? bo ja do Intelów jakoś tak nie za bardzo się skłaniam wydaje mi się że AMD produkuje produkty podobnej jakości za niższą cene (podobnie jak ATI i GeForce) i ciąglę się nastawiałem na tego Phenom'a bo nie myśłałem o podkręcaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO:

Zostaw boxowe chłodzenie procka - skoro nie zamierzasz kręcić, to po standardowe chłodzenie sobie poradzi.

Obecne dźwiękówki (o ile wiadomo) są dość dobre, więc oddzielna karta to zbędny wydatek.

Weź mocniejszą z proponowanych kart, jeśli nie zamierzasz jej już zmieniać.

 

Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, aby wziąć kartę, która na chwilę obecną sobie dobrze radzi, a w razie potrzeby wymienić ją później - nie ma sensu przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do Intelów jakoś tak nie za bardzo się skłaniam wydaje mi się że AMD produkuje produkty podobnej jakości za niższą cene (podobnie jak ATI i GeForce)

Mit.

 

Niestety, ale w obecnej sytuacji w niskim i średnim segmencie króluje AMD (głównie ceną), a w wyższym Intel, bo ma po prostu wydajniejsze procesory...

 

Hm... No ale skoro nie będziesz modernizował, to weź AMD, niech będzie:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 635 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1069 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Karta Dźwiękowa : Asus Xonar DS - 169 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 33x - 159 zł

 

Razem : 3161 zł

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A... już chciałem założyć nowy temat. System w poście nr4 tego wątku musi być do gta4 ? Ile to będzie prądu żarło. Ten mój naprawdę nieda rady?..czytałem linki z podpisu.

 

Przesiadam się z P4 3.0 i GF7600GT . Zależy mi na cichym i dobrze chłodzonym średnim systemie.

Prawie kupiłem Phenona II x 2 545, ale postanowiłem kupić Intela i3 (energo-oszczędny, przyszłościowy socket, po środku stawki). Używam komputera amatorsko wraz z CS2, P. Studio 12 i lubię troszkę pograć. Kupuję monitor 24”, jakąś Iiyamę lub LG ? za +/- 1000zł,.. no i w końcu gta4.

 

Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ [bX80616I3530 904852] 415

Scythe Mugen II Rev.B 175

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 340

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 [HD502HJ] 185

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) [GD-600] 219

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A] 259

 

Płyta Główna , z Fire Wire .

Karta Graficzna - coś ciche i chłodne, dopasowane do reszty komponentów - czy używać tej co mam i poczekać kilka tyg... ma wyjść średnia karta od Radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kamery zgrywam video po fire wire(szybko) i obecnie zawsze nurkuję z tyłu kompa by ją podpiąć,

ta obudowa którą wybrałem jak się nie mylę ma wyjście z przodu i byłoby wygodnie, a jeszcze wyjście do zewnętrznego dysku sata też jest wygodą – nowa płyta może to załatwić, no jak już to... sorry za terminologię fachową, nie jestem tak do przodu.dziękuję za cierpliwość.

 

Mam zostać z i3, co z grafiką i jaki konkretnie zasilacz, as5 dokładnie co? Nie chcę zrobić booboo w zamówieniu. Jeszcze jedna myśl mnie nurtuje – czy ssd robi sens do gier bo często robię reload jak mi nie idzie, tak myślałem Intela 80G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz za skladania o.0 Robi sens, myslalem Intela, ma zostac z i3. Gratuluje :P

Buda ma byc przewiewna przede wszystkim ;] A tak serio to SSD znacznie przyspiesza system. Co do gier to ladowanie lvli trwa krocej, ale to tylko tyle ;] Po za tym czasami glupio instalowac na nim gry, ale to przy dyskach rzedu 32gb. Jeszcze mam pytanie, co to znaczy ? "System w poście nr4 tego wątku musi być do gta4 ?"

Napisz konkretnie ile masz kasy i na co. Bedzie najlepiej ;] potem sie zmodyfikuje co nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieć siłacza/giganta, mam zamiar trochę pograć, a gta4 myślę to dosyć jak na poprzeczkę możliwości systemu.

Nie tak jasno zapytałem powyżej czy i5 750 jest konieczny by grać w takie gry, a i3 już nie.

Mój stary system teraz już jest gotowy do odstawienia (jeszcze synek go pomęczy), więc wybrałem system oparty na i3.

Naturalnie chcę wydać jak najmniej... gdzieś 2000 może ici więcej, może koledzy co więcej wiedzą doradzą jak to dokładnie zrobić by nie wydać kasy i walnąć gafę.

 

Doceniam jakość... i lubię moją kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk kazdy, dlatego trzeba z logika ja wydawac ^^

System to moze byc operacyjny :P Ty mowisz o konfiguracji, zestawie, pc itp GTAIV to gra z bardzo slaba optymalizacja ;] Nie wiem co to za moda z braniem tej gry jako przyklad bo ma ona spadki fps'ow nawet na configu za 15k... Co do samej gry to jedna z nie wielu (bedzie ich tylko wiecej) gier obslugujacych wiele rdzeni. Chodzi wiec o to ze i3 ma dwa rdzenie + HT w efekcie wydajnosci daje to 3 rdzzenie. Dlatego i5 lub x4 Phenom II bylby najlepszy.

 

Przyklad:

Procesor : AMD Athlon II X4 620 - 349 zł

Chłodzenie Procesora : Scythe Katana 3 - 110 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 230 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5770 1GB - 569 zł

Zasilacz: Fortron FSP500-60GHN - 215 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

Razem : 2132 zł

Odejmij chlodzenie z pasta i bedzie ok. Samo OC konieczne bo brak l3 wiec trzeba troche taktowaniem nadrobic :P no i karty nie mozna ograniczac. Po za tym mowisz o GTA 4 wiec im wyzsze takty tym lepiej, ta gra naprawde czerpie z procka. ~2k na i5 nie masz szans jesli mowimy o pelnej konfiguracji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O key koledzy, bardzo dziękuję, już prawie mam decyzję co kupić.

 

Powiedzmy że będę musiał głębiej sięgnąć do kieszeni, bo wolałbym kupić Intela.

 

Karta graficzna uff.. pytanie, gdy kupię 24calowy monitor(nie w formacie16x 9) czy wymieniony powyżej Radek 5770 będzie... no... dobry ?

 

Resztę zostawić, oczywiście oprócz płytki gł. jeżeli wybiorę Intela...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, kolego ale jakiego Ty chcesz Intela w zestawie za 2k ? o.0 lga775 sobie odpusc calkowicie. Nic bardziej oplacalnego nie kupisz. 5770 to za malo do 24 fullhd bo taki pewnie bedzie. Ale znow nie wiem o co biega, do takiej rozdzialki to musisz wylozyc 3k wzwyz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeah, więc wydam więcej. Którą kartę graficzną wybrać do zestawu z 24calowym monitorem. Może Radeon HD4870(4890) 1GB. Czy kupić zestaw bez karty, póki co mam GF7600GT. 5 Lutego wychodzą nowe Radki?

Będę kręcić, czy zmienił być coś ?

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/ 410

Wentylator: Scythe Katana 3 110

Pamięć: DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 350

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 185

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) 220

Zasilacz: OCZ ModxstreamPro 500W Modular 265

Pasta termoprzewodząca: Arctic Silver Ceramique 25

Napęd : mam

? PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 590?

Razem 2 854

Edytowane przez ronczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem już setki stron w poszukiwaniu wiadomości na temat jaki zasilacz powinien znajdować się w moim zestawie, z racji że nie znalazłem odp. pytam was

 

Mój zestaw :

Procesor : AMD Phenom II X4 955 AM3 BOX Black Edition

Płyta Główna : Asus M4A77TD PRO

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

Obudowa : Cooler Master Elite 330

 

No i czy to do tego zasilacz OCZ ModXStream Pro 500W wystarcza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...