Skocz do zawartości
sir_romanek

Jaki Telewizoro 42"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasem łapie się na tym, że ograniczam swoje myślenie tylko do 5 producentów. Sony, Samsung, LG, Phillips i Panasonic. A prawda jest taka, że pojęcie dobry producent nie istnieje. Są tylko dobre modele. Jeden producent ma ich więcej. Inny mniej. Reszta to marketing.

 

Poza wspomnianymi producentami istnieją również inni, mniejsi, mniej znani, często tańsi, ale bynajmniej nie gorsi. Warto się im przyjrzeć, gdyż można kupić to samo taniej lub za te same pieniądze coś lepszego. No chyba, że najważniejsze jest logo pod ekranem, które podziwiać będą sąsiedzi/znajomi podczas wizyty;)

 

Ostatnio zainteresowałem się dwiema markami - Hannspree i Funai. Będę musiał coś do testów ściągnąć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jeden TV Funai 40" 100Hz ... lub w ogóle jakiś 46" tego producenta.

 

 

Znalazłem 2 40-calówki, ale żadna nie ma 100 hz. Nie oznacza to jednak, że wszyscy ludzie kupują 100 hz lub 120 hz:) Większość ludzi nawet nie wie co te herce oznaczają i zadowolona jest z każdej 60-tki:) Ty najwyraźniej masz większe i konkretne wymagania, dlatego wiesz czego szukać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 40-calówki, ale żadna nie ma 100 hz. Nie oznacza to jednak, że wszyscy ludzie kupują 100 hz lub 120 hz:) Większość ludzi nawet nie wie co te herce oznaczają i zadowolona jest z każdej 60-tki:) Ty najwyraźniej masz większe i konkretne wymagania, dlatego wiesz czego szukać:)

 

Dokładnie.

 

Jeszcze nawet wtrącę, że testować jest sens szczególnie urządzenia o lepszej jakości (np. obrazu jeśli mowa o TV). Bo jak kogoś jakość nie interesuje, to i tak nie będzie się interesował testami , tylko pójdzie do sklepu, popatrzy na cenę i kupi ;) A jak ktoś szuka czegoś lepszego, to będzie się interesował testami ale na test low-endu nie będzie zaglądał.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Jeszcze nawet wtrącę, że testować jest sens szczególnie urządzenia o lepszej jakości (np. obrazu jeśli mowa o TV). Bo jak kogoś jakość nie interesuje, to i tak nie będzie się interesował testami , tylko pójdzie do sklepu, popatrzy na cenę i kupi ;) A jak ktoś szuka czegoś lepszego, to będzie się interesował testami ale na test low-endu nie będzie zaglądał.

 

Z tym low-endem to trochę niebezpieczna historia. Wiesz, to że jakiś producent zaczyna od low-endu to nie znaczy, że zawsze będzie go produkował. Niektórzy starają się podnosić jakość swoich produktów z generacji na generacje. Warto więc obserwować sytuację. Oczywiście, przeciętny konsument interesuje się sytuacją na rynku tylko do momentu zakupu telewizora, a potem dopiero gdy trzeba kupić nowy lub kolejny:) Stąd też, ciężko przebić się producentowi, który kiedyś produkował low-end, a teraz ma w ofercie mid-end:) Dlaczego? Bo wszyscy pamiętają tylko okres low-endu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi choć jeden TV Funai 40" 100Hz ... lub w ogóle jakiś 46" tego producenta.

 

Są dwa! Wreszcie Funai ma coś z 1080p. Nie widziałem na żywo, ale ciekawym bardzo, jak się prezentują. Jedynie opis jest zabawny

 

Funai

 

Funkcje pomocnicze Niedosłyszący, Niedowidzący

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa! Wreszcie Funai ma coś z 1080p. Nie widziałem na żywo, ale ciekawym bardzo, jak się prezentują. Jedynie opis jest zabawny

 

Funai

 

Nie wiem ... może jestem niespostrzegawczy ... ale nie widzę by miał on procesor 100 Hz (z pomijalnymi błędami, regulowany, po prostu dobry) ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...