Skocz do zawartości
Gość Grzmot3

Snr Margin

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam teraz neo 6mb, ale za 2 tygodnie konczy mi sie umowa i chcialbym z tej okazji zwiekszyc predkosc lacza. oto moje parametry

Downstream Upstream

SNR Margin:

17.0 17.0 db

Line Attenuation:

5.0 3.0 db

Data Rate:

7456 640 kbps

Max Rate:

11360 1040 kbps

POWER:

11.5 10.0 dbm

 

interesowala by mnie opcja 20mb, poniewaz jest mala roznica w cenie. prosze napiszcie czy jest szansa aby to chodzilo. czekam na kazda odpowiedz.

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

posiadałem internet 1mb w Neti(na liniach TP) nie znalem parametrów linii na tej przepustowości ponieważ nie było mi to potrzebne internet był dość stabilny .

Przedłużyłem umowę z Netią i mam internet 6mb konsultant mówił, że i nawet 10mb będzie działać .

Po tej zmianie internet jest bardzo niestabilny SNR Margin po restarcie routera wynosi maksymalnie 6dB, ale wartość ta ciągle spada (zawsze) maksymalnie 6dB utrzymuje się przez około 10 min, potem spada i wynosi 0db czasem wartość jest na minusie, wtedy router sam ponownie przeprowadza synchronizację i tak jest w kółko.

Zadzowniłem do Neti zgłosiłem problem, konsultantka powiedziała mi żebym sprawdził to na innym routerze.

Moje pytanie, czy tak zmienne SNR to może być wina routera czy lini ?? Mój router to TP-Link TD-W8901G.

 

Za wszelkie błędy przepraszam, jest to mój pierwszy post na tym forum.

post-184237-014803500 1286915810_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na twoje pytanie podeprę się swoim przykładem.

Wcześniej też miałem 1Mb i net śmigał stabilnie po przesiadce na 20Mb SNR Margin zszedł do 6db i latał po bandzie jak w twoim przypadku. Też zgłaszałem ten problem sprawdził technik linię powiedział że będzie pisał o zmniejszenie prędkości ale powiedział też że może to być wina routera. Miał facet rację po zmianie routera trzyma stabilnie połączenie i to na zmniejszonym SNR do 50% czyli na poziomie 3.5db Wydaje mi się że w twoim przypadku może być tak samo. Sprawdź jak możesz na innym Routerze. Co do tak niskiego Marginu w porównaniu do 1Mb gdzie było na poźomie 26-30db wynik 6db jest prawidłowy, nowy program na Centrali jest tak skonfigurowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z Netii Asmaxa AR 1004g który ma na pokładzie broadcom - najlepszy chipset do ADSL :)

 

A router dostaje się za darmo , podczas przedłużenia umowy ??

Dzisiaj Line Attenuation spadło na 44.0 db a SNR Margin utrzymuje się na poziomie 6.0 - 6.9db i nie spada poniżej tej wartości, nie wiem czy to jest chwilowe czy tak zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 1 mbit/s od tpsa i router zte zxv10 w300 (też od nich) i takie oto parametry:

 

Stan linii: Showtime

Modulacja: ADSL2 PLUS

Annex: ANNEX_A

 

Download Upload

 

Margines SNR:

30.6 29.5 db

 

Tłumienie linii:

40.0 21.3 db

 

Prędkość:

1318 326 kbps

 

Moje pytanie: czy jest szansa na 6 mbit/s (lub chociaż 2 mbit/s) zaznaczam iż mieszkam jakieś 2-3 km od centrali. Jak podpisywałem umowę, to w tepsie mi powiedzieli że 1 mbit to max, technik że 2 mbit ze spokojem ruszy a kumpel co mieszka ok 1 km od centrali zapewnił, że z 6 mbit nie będzie problemu, przy czym zaznaczył, iż jemu również powiedzieli "1 mbit to max" a po miesiącu już zwiększył do 6 mbit. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

 

EDIT: W kwestii prędkości to nie zawsze jest jak powyżej - przez ok 2 tyg było 1031/268 (albo 272).

Edytowane przez ZdlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netia 2 mega łączach tp Rybnik, od pewnego czasu internet bardzo niestabilnie działa

 

Parametry lini

SNR Margin 30/30,6 download/upload

Line Attenuation 11/5 download/upload

 

router Pentagram Cerberus P 6331-42

kabel telefoniczny router>>gniazdko ma z 10m i biegnie w jednym miejscu po rurach z centralnego ogrzewania i jak podpiąłem router kablem 0,5m to parametry były niższe odopowiednio 29/28 10/4. Czy niestabilność może powodować ten grzejący się od rur kabel??

 

dziś

Parametry lini

SNR Margin 23,40/44,7 download/upload

Line Attenuation 11/5 download/upload

 

Internet dalej niestabilny, próbowałem na innym routerze ale tez stabilności brak

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych parametrach, bo żądać 70zł za 2mb/s w dzisiejszych czasach to zdzierstwo. Może chociaż dam radę zwiększyć szybkość w Erze stacjonarnej. Umowa dopiero za rok się kończy. Sąsiadowi z bloku Netia odmówiła przeniesienia usługi z innego adresu (też 2mb/s) z powodu słabych łączy. Rozwiązali z nim przed terminem umowę. Mi ani Netia ani TP nie chciało założyć netu, a Era zrobiła to w mig i hula 2mb. Tylko że apetyt rośnie.

 

Downstream Rate: 2491 kbps

Upstream Rate: 316 kbps

Downstream Margin: 17 db

Upstream Margin: 29 db

Downstream Line Attenuation: 48 db

Upstream Line Attenuation: 13 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 20 db

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Line State:

Showtime

 

Modulation:

G.DMT

 

Annex Mode:

ANNEX_A

 

 

Downstream Upstream

 

SNR Margin:

6.5 7.0 db

 

Line Attenuation:

32.0 20.5 db

 

Data Rate:

6144 480 kbps

 

 

 

Tracę synchronizację bardzo często na paręnaście sekund, technik z TP powiedział moim rodzicom (niestety, nie mogłem być w tedy w domu), że z linią jest wszystko w porządku i to wina routera (poprawnie skonfigurowany, do tej pory na 2mb/s śmigał bezproblemowo-Pentagram Cerberus P 6331-42). Czy miał ten pan rację? Wg jakiegoś kalkulatora w necie, powinno mi w 100% śmigać do 3,5mb/s a wyżej mogą być problemy (no i są..), czy mogę żądać o przełączenie na ADSL2+? (mój router obsługuje tą modulację jak najbardziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia 2010 korzystam z NEOSTRADY 20 MB. Jednak tak jak i wcześniej gdy miałem 6 Mb często połaczenie mi się rwie - zanika. Zmieniłem ruter z sagema TP SA na D-Link DSL-2740B. Wgałem najnowszy sofware. Niestey problem sie powtarza. Zwróciłem się do TP SA o pomoc. Przyszedł Pan i po sprawdzeniu orzekł, że powiniennem miec jedynie 10 Mb. Statystyki ADSL wg wskazań rutera wygladaja następująco:

Mode : ADSL2+

Line Coding : Trellis On

Status : Link Up

Downstream Upstream

Rate (Kbps) : 20479 1044

SNR Margin (dB) : 6.1 7.0

Attenuation (dB) : 21.5 9.7

Output Power (dBm) : 0.0 12.8

MSGc (number of bytes in overhead channel message) : 80 66

B (number of bytes in Mux Data Frame) : 238 32

M (number of Mux Data Frames in FEC Data Frame) : 1 4

T (Mux Data Frames over sync bytes) : 2 1

R (number of check bytes in FEC Data Frame) : 16 16

S (ratio of FEC over PMD Data Frame length) : 0.3727 3.9205

L (number of bits in PMD Data Frame) : 5474 302

D (interleaver depth) : 64 4

Delay (msec) : 5 3

Super Frames : 731367 689361

Super Frame Errors : 56 0

RS Words : 125795184 3363588

RS Correctable Errors : 25880 603981612

RS Uncorrectable Errors : 2082 N/A

HEC Errors : 54 0

OCD Errors : 4 0

LCD Errors : 0 0

Total Cells : 566075564 37491569

Data Cells : 1997295 741413

Bit Errors : 0 0

Total ES : 39 1

Total SES : 0 0

Total UAS : 18 141

Ponieważ dne te nic mi nie mówią, proszę o pomoc, przez wyjasnienie co powinienem zrobić - czy zmniejszyć prędkość w TP SA, czy też coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

oto parametry mojego łącza, internet chodzi mi bardzo słabo niskie parametry down/up loadu ciągle DC itd. kobietka z neti powiedziała że mogę mieć neta max 1mb i takiego posiada. czy to może być prawda??:>

 

ADSL Firmware Version : FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0

Line State: Showtime

Modulation : ADSL2 PLUS

Ann ex Mode : ANN EX A

Downstream Upstream

SNR Margin: 15.9 14.4 db

Line Attenuation: 51.1 28.8 db

DataRate: 1280 317 kbps

Max Rate: 4432 581 kbps

POWER: 14.6 11.3 dbm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobietka z neti powiedziała że mogę mieć neta max 1mb i takiego posiada. czy to może być prawda??:>

 

 

Modulation : ADSL2 PLUS

 

Downstream

Line Attenuation: 51.1

 

4 Mbit/s powinno chodzić.

 

Downstream

 

Attenuation (dB) : 21.5

 

Przy 20 Mbit/s faktycznie może rwać. Przy 10 Mbit by rwało musiałbyś mieć coś nie tak z siecią.

 

Downstream

Line Attenuation:

32.0

 

Wg. kalkulatora to nawet 10 Mbit/s powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam.

 

Podpiąłem Netgear DGN2200 na sprawdzenie, bo mój Sagem nie wydala. Neo 10MBit, down ładnie idzie 1.1 MB/s więc jest ok, ale up tylko 75 KB/s. Zresztą synchro łącza też jakieś nie pełne:

 

DownStream Connection Speed - 10336 kbps

UpStream Connection Speed ----- 736 kbps

 

Upstream powinien być ponad koło 1200 kbps. Oficjalnie 10 mb wchodzi z 1 lipca, ale już sychro mam od ponad tygodnia. Czy muszę coś przestawić w routerze czy po prostu tyle ustawili żeby te 10 down w ogóle chodziło? Reszta parametrów:

 

DownStream Connection Speed - 10336 kbps

UpStream Connection Speed ----- 736 kbps

VPI - 0

VCI - 35

Network Type - PPPoE

 

Może coś z tych nastaw?

Multiplexing Method - LLC Based ( jest jeszcze opcja VC-Based )

DSL Mode - auto ( adsl, adsl2, adsl2+ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms83 ja mam podobnie -download ok ale upload w graniacach 700 kB. Wczoraj po wizycie speca od usterek okazało się że moja linia nie ma prawa chodzić na 10 mb (39 dB). Ping poszedł w górę na jakieś 40-50 ms ( do USA ponad 200! ) a paczki się tracą jak chcą. Mam już dość tej bandy idiotów z TPsa bo dają do umowy ile wlezie a potem takie kwiatki wychodzą... BF za rogiem już czeka a teraz będę się musiał znowu szarpać z jakimiś matołami z biura obsługi klienta bo co jeden to inną teorię wciska ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Downstream Rate: 2491 kbps

Upstream Rate: 316 kbps

Downstream Margin: 17 db

Upstream Margin: 29 db

Downstream Line Attenuation: 48 db

Upstream Line Attenuation: 13 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 20 db

 

Panowie, zauważyłem na routerze zmianę parametrów na takie:

 

 

Downstream Margin: 8 db

Upstream Margin: 12 db

 

Jestem przeddzień podpisania aneksu do umowy. Co to oznacza w porównaniu do poprzednich. Gorzej czy lepiej|? Ponoć TP modernizuje centrale i ma się wszystko niedługo poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...