Skocz do zawartości
Helio

'wiosenne Porządki'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wymieniałem niedawno dysk w kompie i zmusiło to mnie do otwarcia obudowy. Ogólnie było sporo kurzu i wogóle. Dawno nie bawiłem się w skręcanie i rozkręcanie sprzętu to postanowiłem, że wszystko rozłożę, odkurzę i złożę. Przy okazji w końcu poukładałem kable. Ogólnie zależało mi na ciszy i porządku.

 

Wszystkie zbędne i kilka takich, które się dało zostały wrzucone za tackę od płyty głównej.

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo nawierciłem otwór pod płytą główną, przez który przeprowadziłem kable od front panelu oraz usunąłem jeden z koszyków na dyski (sam koszyk jest na klips, chodzi o jego podpórkę).

 

Sam dysk jest umieszczony na gumkach pod napędem DVD. Próbuję wymyślić coś żeby wyciszyć go jeszcze bardziej.

 

Dołączona grafika

 

Efekt jest następujący:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli ktoś jest urażony zamieszczeniem tego w dziale modyfikacje to z góry przepraszam :wink: Nie uważam tego za żadnego moda, po prostu chciałbym usłyszeć Wasze sugestie, a jeśli komuś się to podoba udzielić rad.

 

W niedalekiej przyszłości planuję dodać fandera z przodu (92mm), także z ukrytym kablem ;p I wymienić czarny wentylator z tyłu obudowy także na fandera albo pomalować go na biało. Dodatkowo planuję zrobić 'zaślepkę' z blachy która zakrywałaby zasilacz i resztę kabli, a w momencie kiedy skończy się gwarancja na huntkey'a to wcisnąć do niego coś cichszego.

 

Dołączona grafika

 

W dalszej przyszłości chcę pomalować część elementów z wnętrza na białą perłę lub coś w tym stylu (prawdopodobnie tackę pod płytę bo raczej nie całość) i to by mi wystarczyło w kwestii wyglądu, a później trzeba zająć się wymianą e2160 i 7300 GT :wink:

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Huntkeya polecam Zephyra 140mm :) Sam miałem do niedawna HK350AP z takim śmigiełkiem i było zupełnie wystarczająco (przy moim konfigu powietrze z zasiłki było ledwo ciepłe).

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :) Właśnie doznałem szoku... okazało się, że mój huntkey jest z 2006 roku czyli już dawno po gwarancji, nie wiem kiedy ten czas minął. Co do wygląu jeszcze tak patrzę na ten wentylatory i tu nie ma innej opcji niż pomalować je na czarno pomarańczowo tak jak DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest urażony zamieszczeniem tego w dziale modyfikacje to z góry przepraszam Nie uważam tego za żadnego moda, po prostu chciałbym usłyszeć Wasze sugestie, a jeśli komuś się to podoba udzielić rad.

No i sie przyznales przynajmniej ze to nie mod ;P Niektórzy uważają, ze zmiana wentylatora to juz mod:P

 

Generalnie "pusto" sie zrobilo w Twojej budzie i o to chodzi, co by burdelu nie bylo z kablami :)

 

 

jest ok a poza tym jeszcze nie ma wiosny

eee tam! Ale małe roztopy są. Przynajmniej u mnie w krk. Dla niektorych to juz poczatek wiosny;;P Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...