Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Zaczęło się od tego że miałem dwa systemy na osobnych partycjach: na pierwszej WinXP (15GB) na drugiej Win7 32bit (40GB). Postanowiłem przejść na jeden system a mianowicie Win7 64bit. No i zacząłem mieszać, sam się sobie dziwię lol. Najpierw uruchomiłem płytę instalacyjną Win7, w zaawansowanych opcjach dyskowych instalatora sformatowałem obie partycje systemowe, chciałem je połączyć ale się nie dało węc zainstalowałem na pierwszej partycji Win 7, w nim w Zarządzaniu dyskami okazało sięże też nie można ich połączyć, ale była możliwość zmiany całego dysku na dynamiczny. Gdzieś w pomocy windy wyczytałem że po zmianie na dynamiczną będę mógł rozszerzać partycje... więc wiele się nie zastanawiając zatwierdziłem tą opcję no i stało się - umoczyłem. Zrestartowałem kompa, wrzuciłem płytę instalacyjną Win 7, próbuję zainstalować windę - nie da się, zawiesza się po restarcie po rozpakowaniu plików. Spróbowałem z WinXP - to samo. Wniosek - coś chyba nieteges zrobiłem z tą zmianą dysku na dynamiczny. Wyczytałem gdzieś na necie że Test Disk potrafi przywrócić pierwotne ustawienia partycji. Ściągnąłem więc Hiren's Boota 10.1 na którym znalazł się ten program. No ale po uruchomieniu nie skumałem co tam trzeba zrobić, pierwsza funkcja z góry Analyze zaczęła mi analizować dysk ale trwaaaać to miało wieki. Zrezygnowałem, wszedłem w narzędzia do partycjonowania. Większość z nich nie chciała działać w ogóle z partycją dynamiczną, ale w końcu trafiłem na mistrza - Partition Commander. Lol jaki ja głupi, ofc znalazła sięopcja konwersji dysku dynamicznego na podstawowy, ale gdzie kto pisał (lub gdzie kto wyczytał) że to mi wykasuje wszystkie dane z dysku, a miałem tam baaardzo ważne rzeczy na dwóch partycjach z danymi, obie po jakieś 200GB. No i stało się, jestem sobie teraz goły i wesoły z czyściutkim dyskiem czekającym na zainstalowanie czegoś. Zapomniałbym dodać że wszedłem po wszystkim jeszcze raz w Test Disk i nadpisałem MBR w nadziei że to coś pomoże - nie pomogło. Roni się łza i myślę, czego tu jeszcze użyć żeby wrócić do pierwotnych partycji i jeszcze bardziej nie zamoczyć... no ale tego już się chyba bardziej nie da. Pomoże ktoś? :? Póki co już nie ruszam dysku i czekam na pomoc.

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że układ to: 15GB (partycja podstawowa), 40, 200, 200 (dyski logiczne na partycji rozszerzonej).

Nie wiem jak wygląda sprawa konwersji na partycję dynamiczną, ale powinno się to dać odzyskać z poziomu TestDisk.

 

Opis użycia w języku polskim masz tutaj:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że układ to: 15GB (partycja podstawowa), 40, 200, 200 (dyski logiczne na partycji rozszerzonej).

Tak, chyba to był właśnie taki układ

 

Opis użycia w języku polskim masz tutaj:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0

No ok, pięknie opisane funkcje programu, ale ja nie wiem za co się tam zabrać :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...