Skocz do zawartości
harpio

Zestaw Do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie max do 3000 zł razem z monitorem.

 

Płyta główna:Asus M4A785TD-V EVO lub Biostar TA790GX A3+

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edit

Pamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 500W

Monitor: Benq G2420HDBL

 

Kartę graficzną dokupię w przyszłości (hd 5850 lub coś lepszego). Zestaw ma być głównie do pracy na programach muzycznych korzystających z wielu wtyczek, oglądania filmów oraz grania.

 

Co sądzicie o takim zestawie i co byście mogli doradzić, jakieś alternatywy? :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBOX = C2 MBOX = C3?

na esc między 955 a 965 jest 74 zł różnicy. 955 jest ibox 965 mbox. Opłaca się dopłacić?

I która płyta ze zintegrowaną graficzną będzie lepsza, żeby troszkę czasu pochodziła zanim kupie coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałbym na dodatkowe chłodzenie wydawać dla tej 925, więc wydaje mi się że cenowo to podobnie by wyszło, a jakie jest zdanie ekspertów? :wink:

Muszę poczytać o tej Asrock ba kolejną alternatywą jest :wink:

Dziękuję Panowie za odzew :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale teraz nie będę raczej kręcił :razz:

dopiero gdy kartę graficzną bym kupował to by można było kręcić, a jak i kartę to i chłodzenie może?

 

mam nadzieję że dobrze myślę, bo oc czy nowe tytuły to dla mnie abstrakcja, wciaż pracuję na Duronie 1000 a ostatnia najnowsza gra jaka mi poszła to San Andreas czy Morrowind kilka lat temu i tak z przycinkami. Komputer służy mi nadal choć ogranicza mnie w programach z jakich korzystam. Dlatego wolę spytać specjalistów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać i pewnie go kupię :wink:

ale chodziło mi o podkręcanie wszystkiego razem z kartą graficzną, bo dopóki będę miał zintegrowaną nie będę majstrował przy oc. Jak zamówię nową kartę to również kupię jakieś chłodzenie razem z nią np. Scythe Mugen II Rev.B (czytając opinie podobno jest dobre). Na razie mnie interesuje dobry procesor, płyta główna i reszta komponentów przy tym nie chcę przekraczać sumy. Wprost przeciwnie chciałbym żeby było dobrze, przyszłościowo i troszkę kasy zostało teraz. :wink:

 

hmmm

a może za dużo kombinuję...

może ten co jest w zestawach na luty będzie wystarczający, tylko bez Radeona 5850, doliczyć do tego 699 zł za monitor

 

 

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 635 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus M4A785TD-V EVO - 325 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 350 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

Monitor: Benq G2420HDBL - 699 zł

 

co razem wyniesie 2758 zł

 

co myślicie? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam czas na zastanowienie, ale raczej zostanę przy Benq.

Mógłbym zamówić komputer w przyszłym tygodniu jednak zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze troszkę, być może ceny spadną, kiedy pojawi się jakaś nowość w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - bo w rewizji c3 jest (brałbym 955 gdyby był w c3)

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - zastanawiam się czy brać, czy kupić coś tańszego czy też pozostać na box?

Płyta Główna : Asus M4A785TD-V EVO - już prawie zdecydowany byłem, ale niektórzy skarżyli się na problemy z grafiką więc też rozważam Gigabyte MA785GT-UD3H

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ

Karta Graficzna : zintegrowana na płycie, niedługo dokupię

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W lub bequiet! PurePower L7 530W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3

Napęd : Samsung SH-223C SATA

Monitor: Benq G2420HDBL (16:9, 5ms, DVI, LED)

 

Jutro zamawiam, mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z tych bym wybierał co wymieniłem, gdyż mają 3 letnią gwarancję. Tylko teraz Asus czy Gigabyte? Chodzi mi o to żeby nie było problemów z grafiką zintegrowaną. Po prostu żeby był to porządny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...