Skocz do zawartości
Aquarium

Problem Z Instalką Sp3 Na Xp Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość nietypowy przypadek z kompem (Herkules) w pracy.

 

Otóż za Chiny nie mogę po reinstalacji systemu zainstalować SP3. System to XP Pro SP2 PL. Za każdym razem (kilka formatów zdążył kolega zrobić zanim poszedł na chorobowe) wywala inny error podczas instalacji, w ekstremalnym przypadku już podczas rozpakowywania... Sęk w tym że sama instalacja systemu leci za każdym razem idealnie. Ramy to Patrioty 667MHz, sprawdzone ofkoz Memtestem - zero błędów. Dysk to WD 160GB na sata - sprawdzony softem WD - zero błędów. Płyty z XP dwie różne, SP3 też z kilku źródeł - nie robi różnicy.

 

Tyle doszedłem przez cztery godziny katowania. Pozostał mi jeszcze tylko zasilacz do podmiany - standardowy biurowy Deer :P (takich zestawów mamy ze 30 - jakoś chodzą, ale jak to mówią wyjątek potwierdza regułę). Procek to jakiś celeron (a płyta to wykastrowany Gigabyte na chipsecie 945 z grafiką) - w biosie toto ma ledwo 20C (radiator letniutki), nie sądzę żeby pod obciążeniem aż tak dramatycznie potrzebował prądu, żeby nawet tak lipny PSU nie wyrobił.

 

Jak to nic nie da, to tylko pozostanie płyta/proc.

 

Jakieś dodatkowe sugestie mile widziane, głupio odsyłać na gwarę bez konkretnie podanej przyczyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może archiwum, które ściągacie poprostu zawiera błędy? Pobieraliście z różnych źródeł SP3?

Ja bym zintegrował SP3 z instalką programem nLite i wtedy sprawdził!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różniaste, od wewnętrznych błędów w bazie windows, po jakieś głupotki z webfldrs.

 

Dzisiaj zmieniłem PSU - nawet ekstrakcji nie przechodzi SP :P

 

 

 

Wyszło szydło z worka - ktoś zamienił oryginalnego GoodRama z zestawu na Patriota - płyta dawała za niskie napięcie pod obciążeniem i stąd lipa. Bez obciążenia wszystko śmigało :) A że mobo to wykastrowany Gigabyte, to można zapomnieć o podniesieniu jakiegokolwiek napięcia...

 

Do zamknięcia

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...