Skocz do zawartości
saygon

BeOS

Rekomendowane odpowiedzi

Oki potrzebuje bardzo stabilnego,szybkiego(na ramie i procku, grafika mi już tu wisi- moze i byc czarno-biała) systemu operacyjnego. musi być stabilny przy maxymalnym mieleniu procka( wlaściwie 2 proków- czyli musi obsługiwac duale) przez 24/7 i mowie powazne ob bedzie tak pracował kilka tygodni bez przerwy. Jaknarazie nastawiłemsie na BeOs-a,ale jestemotqwart na propozycje. a jeszcze fajnie by bylo jakby chodził pod nim program graficzny - 3ds max r. 5.1z final renderem.

druga rzecz to kto tu sie bawi w tm stystemie( szukalem, ale wszystkie posty sa raczej starszej daty)m, tylko chodzi mi nie o znajomego babci kolezanki, tylko o konketnego czlowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz sobie np. Windows 2000 w stabilnej konfiguracji, drivery sprawdzone instalujesz, SP, potem 3D Studio, jakies patche na to, jesli sa i juz. Bedzie to stabilna konfiguracja, jesli tylko sprzet bedzie dobry i nie bedziesz mieszal w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz sobie np. Windows 2000 w stabilnej konfiguracji, drivery sprawdzone instalujesz, SP, potem 3D Studio, jakies patche na to, jesli sa i juz. Bedzie to stabilna konfiguracja, jesli tylko sprzet bedzie dobry i nie bedziesz mieszal w systemie.

na windzie 2k toja obecnie juz lece. jest stabilna i ladna, ale Da się ja przeładować, a szybkoscia w porównianiu z Beosem nie grzeszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy przeladowac? Zapuszczasz rendering i zostawiasz ja i sobie liczy. Tylko to musi byc dedykowany sprzet, na ktorym tylko i wylacznie to bedzie dzialalo a nie ze czasem sobie w Quake pograsz czy co tam jeszcze.

W pracy stykam sie z maszynami dwuprocesorowymi pod Winows 2000 i hulaja czesto pod bardzo duzym obciazeniem i zyja. Problem moze lezec jeszcze po stronie sprzetowej, jakosc komponentow, wentylacja i te sprawy.

I nie rozumiem o co chodzi z ta predkoscia. Przeciez bedziesz mial maszyne w pelni obciazana renderingiem. Nawet Beos cudu nie uczyni i nie wyczaruje dodatkowych taktow procesora :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

render driey chodza pod Beosem, a jak zapuścisz scene z 30 mln poly to wiele rzeczy potrafi sie wychrzanić( winda nie zawsze, ale juz kilka razy zaliczyla glebe po 5 godzinach liczenia) a co do mojegu uzywania kompa to ja nie gram w gry, system mam w miare czysty, ale potrzebuje inego tylko i wyłącznie pod rendring, bowinda sie zapych co jakiś czas i zwalnia, taze trzeba by ją co 3 miesice reinstalować,a na to nie mam czasu bo konfiguracja mojego kompa to tak na luzie z 8 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna robic kopie zapasowe Ghostem i wtedy to parenascie minut zazwyczaj ;-)

Jak masz konkretny problem z BeOSem to pisz, jesli nie to zainstaluj, odpal tego renderera i prawdz sam, czy dziala czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki można robic kopie, ale nadal systembedzie pełen smieci-szczególnie rejestr. zresztą instalowanie samego maxa i softu do niego to 3 godziny. a codo instalacji, to własnie jestem w etapie szuania skąd ściagnąć. choć naarzie mam przestój związany z bitwą 3d na www.max3d.pl/forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob kopie dopiero wtedy gdy !

zainstalujesz czysty system ! i wgrasz wszystkie programy !

i wtedy !!

 

 

3 minuty roboty !! !!!!!! calosc !! bez konfiguracj !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm gdby nie ten program poleciłbym Ci maszynke sun -a jakas pod solarisem :)) no po prostu miod. a jesli chodzi o mnie to z winxp mi cały dzien robił baze danych non stop 100% cpu usage i nic przewaliłem kilkadziesiat gb i luz!a system to juz ma troche miesiecy. Poza tym jak masz markowa maszynke compaq ibm to wal na win2000 beos to ja widziałem ale zeby byl zajebiscie wydajny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu, nie trzeba sie zaraz pchac w rozwiazania z wyzszej i duzo wyzszej polki. Tak jak napisalem, wystarczy dobry i stabilny sprzet i Winda jakas typu 2000/XP i bedzie hulac pod warunkiem, ze sie zostawi maszyne w spokoju i nie bedzie na niej nic grzebac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem albo bierzemy sie do pracy i robimy powiedzmy grafike albo sie babrzemy w sprzecie ... taka przewaga komputerow z połki ( a nie z chałupniczego warsztatu) kupujesz markowa maszyne -> siadasz robisz i dostajesz kase. Kupujesz skleconego tasma składaka i siedzisz i co 2tyg robisz reinstalke systemu i dociskasz karty rozszerzen bo obudowa jest z tajwanu ;p wybacz ale to jest prawda 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem takak tez kjest prawdam ale jednocześnie nie mamzamiaru dawać ponad 10 tys za sprzet, jeazeli na 4 tys i odrobnę wlasnego wladu mam coś porównywalnego. a sprzet kkonfiruruje sie według raz opracowanego- sprawdzonego, przekatowanego klucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie indywidualny, ale maszyny markowe wyciagaja niesamowite osuagi w grafice 3d. taka ELsa jest kikakrotnie lepsza od nawet najlepszego g-fosa( w programach 3d jest to 5 krotna róznica jakości i szybkosci, ale kosztuje więcej niż o pożądnej klasy pecet.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...