Skocz do zawartości
fagusp

Antec P183 Czy Cm Cosmos 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuję porady w kwestii doboru obudowy i zasilacza.

Skład zestawu (wnętrzności przewidziane na dziś):

- AMD Phenom II X4 965; płyta AM3 na DDR3 (890FX/SB850 z obsługą USB 3.0 i SATA III); ATI HD5850 z chłodzeniem typu Mugen2 lub Zalman Flex

Zestaw jest naprawdę na dłuuugie lata, ma być „rozwojowy” i umożliwić mi bez zmiany płyty, obudowy, zasilacza i chłodzenia zabudowanie w docelowej konfiguracji:

- AMD X6 (w praktyce za parę lat max tego, co udźwignie płyta); 2 x ATI HD5870 (lub coś porównywalnego); 1x SSD + 2 x HDD; blu Ray; tuner satelitarny/naziemny cyfrowy wewnętrzny.

OC procesora bez podnoszenia napięcia, grafika na fabrycznych ustawieniach z rozbudowanym systemem chłodzenia (VAPOR-X lub inne równie ciche)

Nie przewiduję instalacji WC, ale w przyszłości jeśli konieczność zmusi to kto wie...

Preferencje (w kolejności ważności):

1/ Obudowa:

- cicha

- nie blokująca zabudowy docelowej

- z fontowym panelem maskującym wentylatory

- z dobrą wentylacją

- czarny kolor całości nie jest mile widziany

2/ Zasilacz:

- cichy

- dobrej jakości (taki co długo pożyje, najlepiej min. 7-8 lat)

- z okablowaniem najlepiej modularnym o odpowiedniej długości (żeby nie trzeba było stosować przedłużek)

- sprawność rusza mnie o tyle, o ile wpływa na głośność pracy zasilacza (deklaracje o procentach są dla mnie ważne tylko na etykiecie wódki)

Budżet: 600 zasilacz + 700 obudowa (na śliczną budę mogę ewentualnie dorzucić).

Jeśli coś wyjdzie taniej to tylko lepiej

Teraz pytanie co będzie lepsze:

Antec p183 (600 + 60 wentylatory) czy CM Cosmos 1000 (650 PLN)

I jaki do tego zasilacz:

Antec TPN 750W (500 PLN)

czy BeQuiet Dark Power P-7 750 W (580 PLN)

czy BeQuiet Dark Power P-8 750 W (630 PLN).

Jak ewentualny wybór CM Cosmos 1000 ma się do długości kabli – czy da się poprowadzić je za tacką (ATX: antec 54 cm; BQ – 60 cm) bez konieczności stosowania przedłużek.

Nie ukrywam, że z racji estetyki i przestronności skłaniam się do kupna Cosmosa, ale być może są argumenty przemawiające za Antec-iem.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, szczególnie szczęśliwych posiadaczy ww. podzespołów.

PS. Czy istnieje możliwość wymiany w obudowie gniazda USB 2.0 na USB 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kuknij w strone Fractal r2 ?

http://www.fractal-design.com/?view=product&prod=32

 

recka : http://pclab.pl/art40680.html

 

 

natomiast z tych 2 p183

 

co do zasilacza ci nie pomoge sa inni specjalisci ;-)

 

 

co do ps : nie ma potrzeby wymiany tych usb poniewaz sa to tylkoporty usb30 jest "w plycie" frot to tylko kabelki ktore beda kopatybilne :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal design odpada. Powód pierwszy (i w sumie najważniejszy) - brak możliwości przyjęcia na pokład bardzo długich kart graficznych. W Antec P183 można przynajmniej zdjąć górny koszyk na dyski, w FD define2 max to 29,5 cm. Na dziś do zamontowania potwora typu Ati HD5970 trzeba 31+ cm. Jak napisałem wcześniej, budę chcę mieć na długo a tendencje niestety są takie, że karty są coraz dłuższe (i mają coraz szersze i wyższe chłodzenie). Poza tym - estetyka FD D2 jakoś do mnie nie przemawia.

Mam pytanie: czy Antec P183 jest cichszy od Cosmosa, i jak wypada porównanie wentylacji tych dwóch obudów? Bo nigdzie nie znalazłem ich bezpośredniego porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, co do wentylacji p183, sprawa wygląda dość dobrze, możliwość zamontowania 4 fanów, dwóch zasysających i dwóch wyrzucających powietrze (2 ostatnie są w standardzie). Która cichsza - odpowiedź trywialna, ta w której są puszczone fany na 7V ;), osobiście mam 6 fanów od NB pl2, chwilowo na 12V i nie powiedziałbym, że całość jest bezgłośna, bez dwóch zdań jest ciszej, niż w 95% obudów na rynku, jednak do pełnej błogości należałoby je skręcić co niedługo uczynię. Cable management w p183 moim zdaniem jest rozwiązany bdb, a przynajmniej mi się udało zrobić całkowity porządek. Górny koszyk oczywiście wyleciał. Do pełnego zadowolenia wypadałoby zrobić ze cztery akcje z dremem, poza tym do obudowy nie mam zastrzeżeń i poza świadomością, że nie złożę w niej sensownego WC nie mam żadnych negatywnych uwag.

 

Co do zasilacza w p183 wybór jest jeden oczywisty cp-850, według mnie stosunek jakości, możliwości/ceny niszczy wszystkie psu na rynku. Sam mam właśnie taką kombinację.

 

Tutaj masz niezłą reckę: http://www.silentpcreview.com/antec-p183

i psu: http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=...ry&reid=142

 

W razie pytań pisz, postaram się pomóc.

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w Cosmosa. Co do zasilacza, skoro chcesz go na taki długi okres czasu to idź w coś co ma długą gware np: Corsair HX750, Enermax modu87+, Seasonic X-750 / X-650.

Od biedy może też być Antec TPN 750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, nie ma lepszego rozwiązania jak p 183 i zasilacz CP-850.

 

P183 jest w czołówce jeśli chodzi o ciche obudowy. Posiada ścianki które są wykonane w wielowarstwowej technologii na którą składają się plastyk i gruba blacha (co dodatkowo stabilizuje obudowę poprzez zwiększenie masy). Po wyciagnieciu koszyka mamy mase miejsca na kart, a zasilacz cp-850 jest idealnym uzupełnieniem tegoż zestawu - nowy standard Anteca w którym został wykonany ów wyżej wymieniony zasilacz jest bezkompromisowy, połączenie ciszy i bardzo dobrego trzymania napieć, jeśli chodzi o zasilacze Anteca to CP-850 jest tylko słabszy od flagowego zasilacza tej firmy którym jest seria Signature.

 

Więc rozwiązanie jest jedno Antec p183 i Antec CP-850.

 

 

CP-850 test - KLYKNĄĆ :D

 

Pozdrawaim.

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Doprecyzowując problem - podstawą jest wyciszenie obudowy wynikające z jej konstrukcji. Wentylatory zawsze można zmienić lub obniżyć im obroty, więc nawet jak jest z nimi problem to można go rozwiązać. Gorzej z wyjcem jakim potencjalnie jest wydajna karta graficzna pracująca w trybie 3d. Z tego co wyczytałem na necie, żadne nawet najbardziej kosztowne rozwiązanie oparte na chłodzeniu powietrzem nie eliminuje całkowicie problemu hałasu wytwarzanego przez kartę. Stąd ponawiam pytanie: czy można gdzieś przeczytać test porównawczy Cosmosa i P183? Bo na mój gust jest tyle metod pomiaru ile testów opublikowanych na necie i na podstawie dwóch różnych trudno sobie wyrobić zdanie.

Osobne pytania do właścicieli antców - jak wygląda możliwość zainstalowania tandemu dwóch długich kart z szerokim chłodzeniem? Tzn. czy mieszczą się wtedy we wnęce na środkowy koszyk dysków? Jaka jest maksymalna wysokość chłodzenia procesora i czy są jakieś ograniczenia przy montażu wentylatora na radiatorze?

 

Ja bym poszedł w Cosmosa. Co do zasilacza, skoro chcesz go na taki długi okres czasu to idź w coś co ma długą gware np: Corsair HX750, Enermax modu87+, Seasonic X-750 / X-650.

Od biedy może też być Antec TPN 750.

Dziękuje za radę, ale żaden z wyjątkiem Antec-a nie wchodzi w rachubę. Corsair lubi podobno piszczeć, a Enermax i Seasonic kosztują więcej, niż jestem skłonny zapłacić.

Odnośnie Antec TPN 750 - jak wygląda kwestia możliwości poprowadzenia jego kabli w Cosmosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Antec TPN też potrafi piszczeć więc to jest loteria. Mam Ci narysować jak masz poprowadzić kable? :huh: Popatrz na worklogi w cosmosie i wyciągnij wnioski. Osobiście okablowanie TPN nie podoba mi się ale wiadomo każdy oczekuje czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, poglądowo zrobiłem dla Ciebie dwa zdjęcia, do obudowy wchodzi true, więc dowolna karta graficzna, z dowolnym chłodzeniem również wejdzie. Cyknąłbym Ci zdjęcia nawet z 5870 vapor-x, ale niestety ostatnio się wykrzaczył i poszedł na reanimację, więc w bonusie masz kastrata 6600 w pasywie, a że nieszczęścia chodzą parami, jeden patyk ramu również mi umarł, więc foto z tym, co jest obecnie :<

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy każdemu zasilaczowi zdarza się piszczeć. Ale jeśli chodzi o CP-850 to sluchałem 3 szt i zaden nie piszczał. Co do obudowy i nawet głośności to odsyłam na stronę cooling.pl tu masz wymiary i filmik który pozwoli Ci samemu zadecydować o tym która obudowa jest odpowiednia. Z mej strony jeśli chodzi o Anteca p183 to jeszcze raz wspomnę, że ściany tej obudowy jak i jej top jest wyciszony. Ale decyzja należy do kupującego :)

 

Znalazłem jeszcze jedną stronkę z recka jak i wymiarowaniem obudowy KLYK

Edytowane przez mato22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ stolara

Już spieszę wyjaśnić. W recenzji Cosmosa przeczytałem, że problem z poprowadzeniem kabli za tacką wynika 1/ z z małej ilości miejsca pomiędzy tacką a obudową 2/ z konieczności posiadania długich przewodów. Niestety zabrakło definicji, od ilu centymetrów jest "długi przewód". Bo być może te 6 cm różnicy pomiędzy BeQuiet a Antec-iem robi różnicę.

 

@ Loth

Wielkie dzięki za fotki. Rozumiem że

- że dwie karty z dwuslotowym chłodzeniem zmieszczą się we wnęce na dyski

- przy solidnym radiatorze wentylator musi być zamontowany tak, że robi nadmuch na tylny wywiew (czyli przy doborze płyty trzeba patrzyć, czy wentyl nie będzie blokował gniazd pamięci)

 

@ mato22

Dzięki za link. Lecę studiować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1) Tak zmieszczą, wszystko jednak zależy od ułożenia pcie na mobasie, jeśli będzie duży rozstrzał (czyli na przykład jedno pcie na samej górze, drugie na samym dole), a karty naprawdę długaśne, konieczne może się okazać wywalenie ten blachy z napisem antec, trzyma się na 4 nitach zdaje się.

 

ad2) Zgadza się, ale to jest już kwestia mobasa i radiatora, ja straciłem trochę czasu, zanim dobrałem cooler do tej płyty, który przy normalnym fanie 120x120x25 nie będzie blokował żadnego ze slotów na patyki, a dodatkowo był odpowiednio wydajny. True w moim przypadku rozwiązał problem.

 

 

Podsumowując nie ma budy idealnej, trzeba godzić się z wadami mniejszymi lub większymi.

true, albo dremelek oneoneone ;) Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest spora obudowa, a o długość kabli bym się nie bał, gdyż można dostać przedłużki tudzież samemu wykonać. Niektóre budy lian li też nie mają dużo miejsca za tacką a jakoś ludzie dają rade.

 

Podsumowując nie ma budy idealnej, trzeba godzić się z wadami mniejszymi lub większymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P183 + BQ P7 do tego 6x sflex puszczone na jakies 600rpm i jedyne co slychac z mojego komputera to dyski, ale to juz problem w nich samych lezy.

Ja jedynie taki tandem moge polecic, mam od chyba juz prawie roku cos takiego i jestem bardzo zadowolony, gdyby nie te dyski to bylbym mega zadowolony. :)

 

BTW: Przy tej kombinacji 8pin zlacze do mobo jest bardzo na styk [zasilacz wentylatorem do gory] w zwiazku z czym zastosowalem przedluzke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyże. Z tym ze CP-850 był by w tej konfiguracji dużo lepszym i cichszym rozwiązaniem. Upraszczajac zasilacz anteca został specjalnie zrobiony w stronę promocji tejże firmy. Reasumujac - za cenę niewiele ponad 500 PLN dostajemy zasilacz pokroju Serii Signature. Nie mówię ze P7 jest gorszy ale biorąc pod uwagę bardzo sprawna realizacje gwarancji, moc i jakość to ne ma lepszego zasilacz.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze nie zrobiłem zbyt dużo bagow(pisze z tel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...