Skocz do zawartości
coder89

Jaki Monitor Do 1400 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Poszukuję monitora 22-24 calowego który by spełniał poniższe wymagania:

- cena to max 1400zł

- pivot (dużo programuję, sufruję po internecie więc będzie to przydatne) - czyli TN odpada

- rozdzielczość 1080p

- dobre kąty (żeby można było oglądam filmy z łóżka mając oczy poniżej poziomu stopki monitora :P )

- dobre czasy reakcji (oglądam dużo filmów)

- dobre odwzorowanie kolorów (czasem obrabiam zdjęcia/grafikę)

- dobre warunki gwarancyjne i niezawodność (monitor który kupię będzie u mnie stał przez parę najbliższych lat więc chciałbym się nim cieszyć przez cały ten okres)

- złącza D-Sub, DVI, HDMI, S-Video

 

Brak którejkolwiek z powyższych rzeczy niestety ale dyskwalifikuje monitor... (no może poza tymi złączami :P)

 

Na razie wybrałem tylko ten:

- Nec EA231WMI

Ale nie chciałem być zbyt pochopnym i wolałem zapytać tutaj ludzi, którzy mają z tym styczność - ja do tej pory tylko na CRT pracowałem.

 

Tak więc bardzo proszę o wszelkie sugestie i z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez coder89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica głównie w szybkości matrycy ( Nec jest na IPS, Dell na starej PVA czyli będzie mocniej smużyć ), rozdzielczość większa na Dell. Ogólnie lepiej wziąć nowego Nec'a niż używkę Dell'a, a w ogóle to ciężko będzie wybrać inny tak uniwersalny monitor jak 231.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Poszukuję monitora 22-24 calowego który by spełniał poniższe wymagania:

 

 

Tak więc bardzo proszę o wszelkie sugestie i z góry dziękuję za pomoc.

NEC to najlepszy wybór i spełnia wszystkie wymagania, jedynie martwił bym się o warunki gwarancyjne (wadliwe piksle)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest TN ( fatalne kąty, kiepska reprodukcja barw, dithering/frc, paleta bez ditheringu/frc to 262 tys. barw ).

 

i nic dziwnego w tym ze To TN .27 na dobrej matrycy kosztuje 2,5x razy więcej. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic dziwnego w tym ze To TN .27 na dobrej matrycy kosztuje 2,5x razy więcej.

 

Tak ... to nic dziwnego .... dziwne jest natomiast polecanie monitora na TN o takim rozmiarze (góra będzie przyciemniona a dół rozjaśniony z powodu kiepskiej charakterystyki kątowej - ale można udawać że się tego nie widzi ;) Na małych matrycach TN typu np. 19" 16:10 ten efekt jest mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ... to nic dziwnego .... dziwne jest natomiast polecanie monitora na TN o takim rozmiarze (góra będzie przyciemniona a dół rozjaśniony z powodu kiepskiej charakterystyki kątowej - ale można udawać że się tego nie widzi ;) Na małych matrycach TN typu np. 19" 16:10 ten efekt jest mniej widoczny.

 

Przy 19" panoramie jest widoczne, przy 24" nierówność zabija, to jak nie chcę wiedzieć, jak to wygląda na 27". :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się co do wad TN co nie zmienia faktu ze tylko nieliczni nie są w stanie ich zakceptowac co pokazuje nam rynek monitorow LCD gdzie ok 95 procent to same TN.Poki co przejechalem się na TN 24 od benq ,raz ze piszczala a dwa katy widzenia powodowały lekkie przeklamania miedzy lewa a prawa strona. No wiec oddalem i kupiłem 240PW9ES zdaje się na lepszej matrycy i znowu zonk a mianowicie wide gammut kolory tak przesycone nie naturalne poprostu zbyt mocno bijace po oczach szczególnie czerwony,zielony oraz pomaranczowy ,na dodatek martwy piksel po srodku i monitor oddany.Po tych akcjach zrazilem się do LCD i dalej siedzę na CRT klasy butzetowej LG 900p .

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ja tylko wyraziłem swoją opinię że mi tn "nie leżą" ( choć możliwe że kupię jakiś monit do podglądu systemu ).

Co do wg w monitorach lcd, to niestety era zwykłych, czyli srgb mija. Niedługo ciężko lub wcale nie dostanie się zwykłego lcd. Rada, przyzwyczaić się ( co nie jest takie trudne ) + używać aplikacji z zarządzaniem kolorów. Na razie jest ich mało, ale kierunek rozwoju lcd prędzej czy później wymusi wprowadzanie CM do większej ilości programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...